Skocz do zawartości

IntinteOS


Fervi_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

@g-Enjoy

Co masz na myśli? Bo nie rozumiem :P

 

@Crackkk-GM

Firefox to najlepsza (narazie) przeglądarka, obsługuje narazie różnego rodzaju Akceleracje, jakich nie obsługuje Opera czy Chrome. No chyba, że jesteś użytkownikiem Internet Explorer ;)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ci mogę dać 300 linków na poparcie mojej wiedzy, ale co ci to da? Z tego co wiem, Firefox i IE mają zaimplementowaną obsługę Akceleratora 2D, a podobno Opera czy Chrome nie ma. Widziałem test na Youtube, z tą rybką i Firefox pokonał IE, Chrome i Operę bez problemów

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ci mogę dać 300 linków na poparcie mojej wiedzy, ale co ci to da?

 

Gdybyś przeczytał to co Ci dałem wiedziałbyś że to są obiektywnie pisane artykuły gdzie niejednokrotnie sam autor uzywal innej przegladarki :) .

 

Z tego co wiem, Firefox i IE mają zaimplementowaną obsługę Akceleratora 2D, a podobno Opera czy Chrome nie ma

 

I nadal ssą jezeli chodzi o wydajność :) lol to raczej bardziej dobijające, chyba że ważny jest sam fakt że firefox coś ma czego opera czy chrome nie ma ...

Ale gdybysmy szli takim tokiem rozumowania co dana przegladarka ma byle mieć :) opera juz dawno by zostawiła firefoxa w tyle dzieki widgetom,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows od Linuxa jest popularniejszy dlatego, że jest starszy? Jednak jakaś firma powiedziała, że MID'ach (co to jest?) Nie będzie miejsca na Windowsa.

 

Według badań - FF jest najpopularniejszą przeglądarką w Polsce, potem IE i reszta - ciekawe dlaczego?

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według badań - FF jest najpopularniejszą przeglądarką w Polsce, potem IE i reszta - ciekawe dlaczego?

 

Bo polska wiele razy miala dane nieodzwierciedlajace aktualnego stanu światowego ? :)

 

 

Btw to bylo pytanie retoryczne majace pokazac głupote wywodu na temat popularnośći i jej odzwierciedlenia względem jakości produktu.

Btw 2 : korzenie firefoxa siegają dalej niz opery :) , a windows jest popularniejszym system ponieważ jest łatwiejszy w obsłudze i wiekszość programów i gier jest pod niego pisanych.

 

Ps. Nie będę pisał już na temat wyższosci opery nad firefoxem ;P chyba że masz jakiś konkretny argument to wtedy odpiszę ,a do tego czasu - ciao .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiejszy w obsłudze, teoretycznie przyznam rację, aczkolwiek jestem pewien, że Linuxa widziałeś na obrazku, lub patrzyłeś na jakąś kiepską dystrybucję.

 

Dam troszkę smaczku (mam nadzieję) czekających na nową wersję [lub tych, co myśleli o Linuxie, lub po prostu przeczytają]

 

- Nowy IntinteOS ma być bardziej jednolity, zostały dobrane same aplikacje graficzne (oczywiście podstawą Linuxa jest konsola, aczkolwiek po starcie znika problem :P, chyba, że ktoś chce używać)

 

- IntinteOS jest teraz bardzo stabilnym systemem [W porównaniu do wersji 1.0 czy 1.1], To jest naprawdę prawdziwa stabilność :P, odkąd pracuję, nie zdarzył mi się żaden crash. Jest to spowodowane nowym systemem "bazowym" - Debianem Squeeze

 

- IntinteOS ma jeszcze atrakcyjniejszy wygląd - Dzięki Stylowi Oxygen (Dostępnym w 1.0), Nowym Menu czy dodatkowym apletom, myślę, że graficznie jest z nim ok :P

 

- IntinteOS będzie w 2 wersjach - Desktop i Netbook [Netbook trochę inaczej wygląda]

 

Kolejne informacje będę co jakiś czas publikował

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według badań - FF jest najpopularniejszą przeglądarką w Polsce, potem IE i reszta - ciekawe dlaczego?

odpowiem ci: firefox jest modny. nawet nie wiesz jak się zdziwiłem, gdy zobaczyłem na jutubie, że nawet przeglądarki internetowe mają już fanbojów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aczkolwiek jestem pewien, że Linuxa widziałeś na obrazku, lub patrzyłeś na jakąś kiepską dystrybucję.

 

Nie będę się sprzeczał z siłą Twoich argumentów i mocy telekinezy :bye1:

 

 

btw Debian ( i w mniejszym stopniu ubuntu ) wielu plusów nie mają poza ilością paczek/repozytoriów oraz duzym community. Niestety ja przywykłem do przykładania wiekszej uwagi do "sprawunku" systemu niz jego community. Tzn najwiekszym problemem Debiana i Ubu zawsze była prędkość : )... Twój projekt mnie mało przekonuje , nie napisałeś nic o nim co by wskazywało że różni się od setek innych dystrybucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać to, że jesteś na poziomie Tibii

 

Debian nie jest superszybką dystrybucją, ale stworzoną bardziej dla Ludzi, nie trzeba kompilować multum rzeczy, jest łatwa w obsłudze itd. Moja dystrybucja ma przenieść zalety Ubuntu do Debiana i przewyższyć je :P Przeanalizowałem parę dystrybucji Linuxa, znam jego problematykę i chce temu zapobiec. To komputer ma jak najwięcej rzeczy wykonywać, jak najmniejszą pracą człowieka, nie odwrotnie, takie problemy przeanalizowałem bawiąc się Linuxem, MacOS X'em i Windowsem. Oczywiście, nie można zrobić systemu, który czytałby w myślach użytkownika, ale IntinteOS ma uprzyjemnić pracę nad komputerem (takie jest założenie).

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, daj mi znać jak przebijesz prostotą obsługi ( bo to wywniskowałem że chcesz osiągnąć ) Linuxa Mint albo Pclinuxos to pogadamy ;) .

 

Oczywiście, nie można zrobić systemu, który czytałby w myślach użytkownika

 

Można, i teoretycznie szczątkowo to zrobiono chociaż wiem że nie o to Ci chodzi :P .

 

 

Widać to, że jesteś na poziomie Tibii

 

1280168251353.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wina, że zachowujesz się jak jakiś troll? ;)

 

( bo to wywniskowałem że chcesz osiągnąć ) Linuxa Mint albo Pclinuxos to pogadamy

 

Linux Mint jest kiepski, PCLinuxOS'a nie testowałem. Poza tym porządny system powinien być poza wszystkimi :P

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W IntinteOS 1.0 miałeś takie dodatkowe aplikacje (konkretnie PlayOnLinux i DJL), które pokazywały w jakie gierki możesz grać bez problemów [Tzn. łatwo je instalowały]. Ogólnie linuxgamers nie jest rozwijana (narazie nie chce mi się ...), ale czekam :P Może się zachce ;D

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows od Linuxa jest popularniejszy dlatego, że jest starszy? Jednak jakaś firma powiedziała, że MID'ach (co to jest?) Nie będzie miejsca na Windowsa.

 

Według badań - FF jest najpopularniejszą przeglądarką w Polsce, potem IE i reszta - ciekawe dlaczego?

 

Fervi

Are_You_Fucking_Kidding_Me_HD_by_CrusierPL.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows starszy niż Linux? I don't think so... Windows aż do 1992 był oparty na DOS więc nie można tutaj mówić o systemie operacyjnym. Dopiero Windows 95 to zmienił. Linux oparty jest na Unixie który był oparty na Xenixie więc w rezultacie mamy system który jest rozwijany od 1980r. Twoje sformułowanie nie ma poprostu sensu... Linux przegrywa z Windowsem na przykład z powodu braku DirectX który zazwyczaj jest o krok do przodu od OpenGL. Automatycznie traci rynek docelowy; graczy. Problematyka tysiąca dystrybucji jest kolejnym problemem Linuxa. Więc nie mów, że Linux > Windows bo nie wiesz wtedy co mówisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CuB3

Nie wiesz co mówisz, Windows powstał w 1985 roku (na Dosie, ale jednak), a Kernel Linuxa w 91 (Czyli miał dopiero konsolę) . Pozatym nie był oparty na Unixie, tylko miał być podobny do Unixa (przypuszczam, że programy z Unixa nie chodziły na Linuxie). Podobnie MacOS X, był oparty na Unixie (BSD), jednak nie jest kompatybilny z Linuxem (z tego co wiem)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Nawet jeżeli by tak było to co to zmienia? To nie z tego powodu jest Linux tak niepopularny...

Może dlatego, że nie wspierają go developerzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linuxa wspiera wiele firm (naprawdę dużo) i co z tego? Wspierają głównie jądro (Dzięki czemu Sterowniki ATI, NVDIA itd. są wykrywalne). Mało firm wspiera typowo Linuxa (typowego dla użytkownika). A "tym" Linuxem opiekują się również organizacje, jednak jest ich o wiele mniej i głównie pracują dobrowolnie (np. KDE, Gnome czy Wine). Gdyby np. 50% ludzi przesiadło się z Win na Lin, na Linuxie byłoby tyle aplikacji, że aż głowa by bolała. Problem w tym, że jest ich ok 1-2%.

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...