Skocz do zawartości

Simple Drawing Studio


Maximal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Pamiętacie Rush Painta? Ktoś narzekał wtedy na brak interfejsu w tymże programie. Myślałem nad stworzeniem klona. Pewnego dnia naszła mnie wena, siadłem przed kompem i zacząłem robić program do malowania. No i wyszło mi coś cakiem użytecznego, ino pokażę to tutaj :) Simple Drawing Studio v.1.0 jest narazie dość ubogie, ale rysować się w nim da :) Do dyspozycji jest 12 efektów, "wypełnienie", efekt światła, 18 kolorów do wyboru oraz 3 wielkości efektów. Do tego możliwość zapisu, na razie tylko w JPG (sorry, wybaczcie ;)). Powiedzcie mi, czy kontynuować ten projekt? Czekam na opinie!

 

Pobierz Simple Drawing Studio v.1.0

 

A tutaj obrazek narysowany w SDS:

Link

 

Komentujcie, pozdro! :)

 

PS: Starałem się, aby program był intuicyjny w obsłudze, ale dla tych co się się nie połapią, dostępna jest jest instrukcja w dwóch językach po wciśnięciu magicznego klawisza F1 (sorry za wersję angielską, pewnie jest kupa błędów, ale robiłem ją na szybko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie program jest ciekawy, chociaz przydala by sie wieksza paleta kolorow i podstawowe przybory (olowek, pedzel, elipsa itp). Poza tym popracuj nad modulem zapisywania obrazkow, bo powstale jpg'i sa niepoprawne i nie sa obslugiwane przez wiekszosc edytorow, nie mowiac juz o ich ogromnych rozmiarach (poszukaj jakiegos dll'a do kompresji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program jest świetny. A najbardziej podobał mi się efekt spływania koloru.

Dodatkowo bardzo łatwa obsługa :]

Przydała by się obcja wyczyść ekran/nowy rysunek.

Cieszę się, że się podoba :) Dobry pomysł, dodam Wyczyść ekran.

 

Ogolnie program jest ciekawy, chociaz przydala by sie wieksza paleta kolorow i podstawowe przybory (olowek, pedzel, elipsa itp). Poza tym popracuj nad modulem zapisywania obrazkow, bo powstale jpg'i sa niepoprawne i nie sa obslugiwane przez wiekszosc edytorow, nie mowiac juz o ich ogromnych rozmiarach (poszukaj jakiegos dll'a do kompresji).
W następnej wersji mam zamiar dodać wpisywanie wartości koloru. Co do ołówka, to nie ma sprawy, powinien być w następnej wersji :) Z elipsą, prostokątem itp. nieco gorzej, musiałbym nad tym dłużej posiedzieć.Co do kwestii jpg'ów, dziwne, u mnie są poprawnie odczytywane przez wszystkie edytory... Duże rozmiary rzeczywiście zauważyłem, mógłbyś polecić jakiegoś konkretnego dll'a?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cool stuff. tylko czemu, pod 800x600 u mnie pędzel jest 100px na lewo od kursora? nie da się przez to zmieniać narzędzi etc. etc. zaraz sprawdzę jeszcze, jak to się ma pod wyższymi rozdzielczościami. a jeżeli faktycznie progs działa tylko pod jednej rozdzielce to polecam:

 

a ) automatycznie przełączać rozdzielczość przy uruchomieniu

b ) dostosować to do wielu rozdzielczości.

 

pozatym imo najlepszy progs na gmclan xP

 

pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny program. :) Przydałyby się jeszcze efekty nie zrobione za pomocą komendy effect_create_below (mogę się mylić), nie licząc dwóch ostatnich. :)
Te 12 efektów jest zrobione za pomocą effect_create_below, pewnie chodziło Ci o effect_create_above - właściwie nie robiło by to różnicy, bo efekty tworzyły by się nad obiektami, a że nie ma tam prawie żadnych obektów (menu jest rysowane) na nic by się to nie zdało :)

 

A teraz pytanie do Was, w związku z kolejną wersją programu:

 

Mam problem z zapisem do JPG'a. Wypróbowałem zapodanego przez Zakola dll'a, ale przy próbie przekonwertowania czegokolwiek, program się najzwyczajniej zawiesza. Nie wiem co na to poradzić, próbowałem różnych sposobów, ale i tak nie działa. W związku z tym, czy ktoś mógłby mi polecić, jakiegoś innego, sprawdzonego dll'a lub zasugerować wydajną metodę zapisu pliku graficznego? Używam polecenia screen_save_part, ale wtedy każdy zapisany plik waży dokładnie 2,56mb, a to oczywiście o wiele za dużo.

 

Z góry dziękuję za pomoc! :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program prezentuje się bardzo dobrze, denerwuje mnie tylko to menu po prawej stronie bo tak lekko miga jakby odświeżało się cały czas (u was też tak jest czy to tylko u mnie ?). Jak już ktoś wspomniał brakuje ołówka co wg mnie jest najpotrzebniejszym narzędziem. Przydało by się więcej kolorów. Pracuj dalej nad programem, a napewno wyjdzie dobry program do grafiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programik jest na prawdę spoko. Już teraz mi się przyda do robienia grafik do moich gierek, a co dopiero jak go jeszcze dopracujesz i dodasz nowe opcje :D

 

Zmieniłbym tylko kolor tła z czarnego na biały.

 

Miałem jeszcze taki mały problemik: Jak otworzyłem w IrfanView mój obrazek, wyskoczyło mi okienko, w którym było napisane, że to jest plik bmp z niewłaściwym rozszerzeniem jpg oraz pytanie czy zmienić rozszerzenie. Zgodziłem się i wszystko było w porządku, tylko że teraz miałem mapę bitową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jeszcze taki mały problemik: Jak otworzyłem w IrfanView mój obrazek, wyskoczyło mi okienko, w którym było napisane, że to jest plik bmp z niewłaściwym rozszerzeniem jpg oraz pytanie czy zmienić rozszerzenie. Zgodziłem się i wszystko było w porządku, tylko że teraz miałem mapę bitową.
Dlatego właśnie, w następnej wersji będzie zapis w bitmapach (jak nie pasi to sobie można wrzucić do edytora i przekonwertować ;)), dopóki nie rozwiążę tegoż problemu.

 

Teraz do wszystkich:

Nie mogę się zdecydować pomiędzy dwoma sposobami wyboru koloru. Pierwszy sposób, to zastosowane w pierwszej wersji, rysowanie kolorowych kwadracików, a drugi to po prostu wyświetlenie standardowej palety Windows - metoda ta jest na pewno o wiele mniej czasochłonna, ale program straci nieco na estetyce. Pomóżcie :)

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob palete kolorow taka jak jest w GMowym edytorze sprite'ow, tj. 2 pola pod przyciski myszy, kilka podstawowych kolorow w paru roznych odcieniach, pod tym przejscie z czerni do bieli i na koniec jakas bogatsza paleta wielokolorowa. Mile widziany bedzie edytor aktualnego koloru, np. taki jak w PSP (Paint Shop, nie Playstation :]), czyli po kliknieciu na kwadraty z kolorami myszy wyswietli sie bardziej zaawansowany edytor z wszystkimi glebiami, cieniami etc. dla wybranego koloru myszy. Opcjonalnie mozesz tez dodac pole na kolor HEXowy (przydatne przy robieniu stron). To tylko propozycje, to co ty umiescisz w programie zalezy juz wylacznie od ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, z tymi dwoma kwadratami to dobry pomysł, Zakol :) Hexy oczywiście będą, a przynajmniej taki jest plan =D W nowej palecie przewiduję ok. 200 kolorów, zmniejszę też rozmiar kwadracików i odstępy między nimi. Sama paleta będzie zrobiona nieco wydajniejszą metodą.

Póki co do nowej wersji jeszcze trochę czasu, ponieważ nie miałem ostatnio kiedy "pożądnie" siąść przed GMem. Na razie dorobiony jest ołówek (dostępny miękki i twardy grafit - ogólnie ołówek wyszedł trochę beznadziejnie, ale chcieliście, to macie ;)) i pędzel (zmienialna wielkość). Do tego przyszedł mi do głowy pomysł na nowy efekt graficzny :) Aktualnie mozolę się z ellipsami i prostokątami i chyba niedługo się poddam :(

W sumie to by było na tyle, jeśli ktos ma jakieś propozycje dot. programu, proszę walić śmiało :D

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zobaczyć co myślę o twoim programie to wejdź na temat Firen, ściągnij i przeczytaj na dole help.

 

Fajny programik ale ścieranie jest trochę wnerwiające: zrobisz jeden błąd nie da się cofnąć. Zrób gumkę jako efekt w różnych rozmiarach, bo skrót Ctrl + Z przydałby się ale gumka to Ctrl więc z przywyczajenia do tego skrótu psuję sobie cały obrazek. moja ocena 8,5/10 (gdy zrobisz gumkę, taką jak mówiłem i polecenia Cofnij i Powtórz to będzie 9,9/10, nie ma idealnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...