Skocz do zawartości

Motywacja do kontynuacji tworzenia gry?


Dragon

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam się, ponieważ na pewno też sami zauważyliście że gry w działach "Gotowe gry i programy" i te dema, są tworzenie przez początkujących, a gry doświadczonych użytkowników może są zapowiadane i nie które wychodzą, ale większość po prostu znika. Znacie sposoby na mobilizację? Na pewno ktoś ma jakiś projekt w gm'ie którego nie dokończa, bo nie ma, nie wiem, motywacji, pomocy, zasobów? Jak udaje Wam się dokończyć projekt? Macie sposoby na ich dokończenie czy po prostu macie za dużo wolnego czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej robić coś małego, dzienne, lub kilku dniowe gierki, to pozwoli Ci nauczyć się ciągnąć projekty do końca, gdy będziesz robił grę za grą coraz dłuższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam się, ponieważ na pewno też sami zauważyliście że gry w działach "Gotowe gry i programy" i te dema, są tworzenie przez początkujących, a gry doświadczonych użytkowników może są zapowiadane i nie które wychodzą, ale większość po prostu znika. Znacie sposoby na mobilizację? Na pewno ktoś ma jakiś projekt w gm'ie którego nie dokończa, bo nie ma, nie wiem, motywacji, pomocy, zasobów? Jak udaje Wam się dokończyć projekt? Macie sposoby na ich dokończenie czy po prostu macie za dużo wolnego czasu?

ogłoś grę, mów, że jest ######sta i niedługo będzie... to cie zmotywuje przed skompromitowaniem się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Akurat wolny czes nie ma nic do rzeczy, bo czasem mam tyle rzeczy do zrobienia i w każdych 5 wolnych minutach kodze, a czasem 3 dni gram only w gierki.

Wiem jedno, po kilku dniach nieoglądania kodu +50 do niechęci otwierania projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też ten problem..ale też to jeszcze inny bo jestem strasznie dla swoich prac krytyczny,czasem pytam o opinię tylko jak już nie wiem xD

Pewnie przez tą krytyczność często projekty moje kończą się na pierwszych wersjach spritesa gracza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto prosto z mostu:

 

Wkrótce wydam minigierkę, bo dostałem zastrzyku motywacji!!!

I to nie jakimiś szitami! Człowieku, ZTG i spotkanie się z ludźmi o tych samych zainteresowaniach, oraz możliwość zobaczenia YXE i wyśmiania osobiście Gnyska to najlepszy zastrzyk motywacji jaki w życiu miałem. Zapraszam za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę potwierdzić słowa Pana powyżej. Po ZTG w 2009 też byłem zmotywowany jak cholera.

I zanosiło się, że skończę to cudo. Ale jak z przyczyn niezależnych ode mnie zamkłem projekt na 2 miesiące to teraz już się za chiny zabrać za to znów nie mogę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych Hardcore'ów, co robią sami sobie muzykę, grafikę i programują

 

Wyobraźcie sobie, że wasz projekt wygląda super ######ście i dożyjcie do tego. Jeśli to projekt komercyjny - zróbcie go tak, by się ludziom spodobał. BO TO NIE DLA SIEBIE ROBICIE GRĘ, ALE DLA INNYCH

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do motywacji, to w między czasie (kiedy się nie kodzi) wymyślać nowe elementy do rozgrywki lub jak coś poprawić. Zwykle po takich przemyśleniach ciągnie do projektu.

u mnie to jest zawsze pierwsza oznaka, że ciągnie mnie do przerwania projektu

kodzić trzeba jak najczęściej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...