Skocz do zawartości

Pozycjonowanie, domeny


Jakim

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od jutra do kolekcji moich domen dochodzi prostsza - jakim.pl i mam pytanie związane z pozycjonowaniem, a mianowicie, jaki krok powinienem podjąć, aby być jednocześnie user-friendly oraz zwiększyć przebojowość (to chyba złe słowo :)) mojej strony dla Googli i samych użytkowników?

 

- zmiana wszystkiego na nową domenę,

- umieszczanie różnych adresów na różnych stronach,

- umieszczanie linków jednocześnie do obu stron,

- zaparkowanie nowej domeny, lecz pozostawienie starych ustawień + notka o nowej możliwości.

 

Możliwości jest więcej, te jednak jako pierwsze mi się nasunęły. Chodzi mi o to, by w sieci rozpoznawalne były oba te adresy jako jedna strona. Z góry dziękuję za każdą rozsądną odpowiedź i proszę o odpowiadania tylko, jeżeli osoba ma pojęcie o tym, co mówi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowa zasada: NIGDY nie mow publicznie o tym jaka domene chcesz sobie zakupic, bo w sieci sa ludzie ktorzy zarabiaja na tym ze szukaja potencjalnie dobrych okazji jesli osoba jest rozpoznawalna lub ma potencjal takim byc :P

EDIT: a widze ze zaparkowana, wiec gut ;p

 

a do tematu to spamuj gdzie sie da obydwoma adresami na raz - najprostrze metody sa z reguly najlepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dokładnie się nie znam, ale :P

 

Z tego co wiem to google pozycjonuje swe strony dzięki takim dwóm (lub więcej, nie wiem) wskazówkom, którymi powinieneś się kierować

- Oglądalność strony

- Optymalizacja kodu, czyli jak jest kod napisany [Przejrzyście czy byle jak]

 

Dodatkowo możesz na wykopie walnąć swoją stronę [O ile serwer przeżyje]

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia (jestem autorem wielkiej aplikacji służącej do tworzenia bramek pozycjonujących), jak i z Tego co mi wyjaśniał były szef to równie ważna jest ilość linków prowadzących do naszej strony :) (po to się robi bramki), oraz to, czy nasza strona ma wystarczającą ilość wyjść w świat. Ważnych jest też kilka metatagów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Jak masz juz jakies domeny, a chcesz uzywac tylko tej, to tam trzeba dodać Permament Redirect (któryś ze statusów z numerkiem 500), to przy najbliższej okazji google zastąpią adres w wyszukiwarce na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...