Skocz do zawartości

Tekst , Obrazki w 3D


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio odpaliłem gm i bawię się w 3D, i mam problem ponieważ chciałbym niektóre dane dla ułatwienia wyświetlić na ekranie, tak więc mam pytanie jak w 3D wyświetlić tekst np. ilość FPS żeby miejsce tego tekstu się nie zmieniało tylko było np. w górnym lewym rogu, hmm? :) Proszę o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przerobić te grafiki na 2.5D i wtedy możesz normalnie wstawić każdy obiekt 2D. Po prostu możesz wcisnąć w cały świat 3D znikąd sobie napis 2D, albo psa 2D(to taki przykład).

 

Może kiedyś zrobię program do 2,5D.

 

EDIT:

To jest ekstra, bo wygląda jak normalne 3D, zobacz to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika_dwuip...%C5%82wymiarowa.

 

EDIT2:

Crash Bandicoot jest w 2,5D!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwórz nowy obiekt nazwij go "HUD" ten object musi byc postawiony ostatni w roomie, dlatego warto tworzyć go w 'room creation code' kod z 'room creation code' wykonuje się dopiero po stworzeniu wszystkich obiektów postawionych w roomie.

 

draw

 

GML
d3d_set_lighting(false); //wyłączamy światła dzięki temu nasz hud nie będzie reagował na nie

d3d_set_hidden(false); //dzięki temu tekst nie będzie się kryć za ścianami

d3d_set_projection_ortho(0,0,view_wport,view_hport,0); //ustawiamy projekcję kamery na taką samą jak w normalnym widoki 2D

//kod na rysowanie FPSów

draw_set_color($FFFFFF); //biały

draw_text(10,10,string(fps));

 

d3d_set_hidden(true);

d3d_set_lighting(true);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...