Skocz do zawartości

STEROWANIE POSTACIĄ- plansza ,,przestrzenna"


m.talbot

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ktoś nie zna mojego wcześniejszego tematu o RUCHU NA PRZESTRZENNEJ PLANSZY to dla wyjaśnienia- moja postać porusza sie na planszy w każdym kierunku- góra dół lewo prawo i po ukosach. Dla każdego z czterech kierunków mam odpowiednie sprites: dół- en face, prawo- prawy profil, lewo- lustrzane odbicie prawego profilu, góra- plecy. Problem tkwi przy poruszanieu sie po ukosie. Przy jednoczesnym wciśnięciu klawiszów prawo+dół postać porusza sie po ukosie ze sprite'm przyznaczonym ruchowi w dół-czyli tym ,,twarzą do mnie" co wygląda... nieładnie. Powinno wygłądać to w ten sposób, że przy wciśnięciu np. prawo+dół postać poruszała sie po ukosie z animacją dla ruchu w prawo. Jeżeli ktoś wie jak to zrobić to prosze o pomoc- najbardziej uradowała by mnie pomoc z klocków- bo używam tylko ich do robienia gry... ale jeśli to problem to i skrypt mnie zadowoli.

 

skrypt?.... skrypt? tak to sie nazywa? chyba tak... tak? yhm. dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wiem co robiłeś źle. którego ktocka używałeś? pacmana z żółtym tłem czy z szarym? w ostatniej zakładce czy w drugiej?

Ten z szarym jest zmianą spritea, a żółty rysowanie spritea

 

My cukiereczki, znamy te kody na pamięc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Jaklubie... on pisząc właśnie to miał na myśli : )

 

ok... to tak- kod podany przez candy był dobry, ale niestety przy moich wcześniejszych ustawieniach wychodzi pewnego rodzaju... błąd. kiedy naciskam space (skok) i do kombinacji klawiszy space+lewo/prawo przycisne jeszcze dół, sprites postaci zmieniają sie w powietrzu na te z chodzenia w lewo/prawo (co nie powinno być zaskoczeniem, bo o tym właśnie mówi podany przez candy kod)

 

aha. kod troche zmieniłem, wygląda teraz tak:

GML
if(keyboard_check(vk_right))

{

if(keyboard_check(vk_down))

sprite_index=prawo;

}

if(keyboard_check(vk_left))

{

if(keyboard_check(vk_down))

sprite_index=lewo;

ale przed wprowadzeniem zmiany bład taże występował, więc to nie moja ingerencja jest jego powodem.

 

no to już chyba wszystko- prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...