Skocz do zawartości

Zablokowane Gra multi


Rekomendowane odpowiedzi

Jak zrobić prostą grę przez internet np. ja klikam spacje to się pojawia liczba 1 jeszcze raz to liczba 2 itp., a inni robią to samo i każdy może widzieć liczbę innego xD ktoś zrozumiał?

proszę o proste opisanie lub danie od razy gotowego programu, i co trzeba edytowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś nowy jak widze? To nie takie proste :/

Widzisz, mogę Ci dać linka do mojego artykułu, o tym jak zrobić Ping-Ponga dla 2 graczy, lub link do pliku, takiego chodzenia online :P

Prosze, o to linki:

Art:

http://roki.ugu.pl/index.php?main=pingpong39dll

Plik:

http://roki.ugu.pl/files/39DLLMultiplayerSystemV1.0.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co mi sie rzuciło w oczy- co step wysyłasz wiadomość. To się źle skończy, tyle ci powiem. Wysyłaj co 1/3 sekundy(ew. 1/2)

 

Po drugie wydaje mi sie że u hosta nie powinno być mplay_init_tcpip(get_string("Adres IP : ","127.0.0.1")) , ale to mi się tylko wydaje. Z mplay nie korzystam i raczej nikt na forum...

 

Trzecie to to że łączysz klocki z kodem. Bywają kolizje ale raczej nie tym razem.

 

A tak w ogóle to serwer po prostu nie odpowiada na wysyłane info

 

No to jak to naprawić? Proste:

GML
global.xx=0

global.yy=0

lol=mplay_init_tcpip(get_string("Adres IP : ","127.0.0.1"))

if lol!=0{mplay_session_join(0,"Gracz")room_goto_next()}else {show_message("Nie ma serva")}

 

dajesz zamiast

 

GML
xx=0

yy=0

mplay_init_tcpip(get_string("Adres IP : ","127.0.0.1"))

if mplay_session_find()!=0{mplay_session_join(0,"Gracz")room_goto_next()}else {show_message("Nie ma serva")}

 

i wszedzie zmieniasz na global.xx i global.yy inaczej wywala blad. Jest pozno wiec wiecej nie podpowiem

Gratuluje! Client Ci się łączy, ale nie wyświetla u siebie cyfr, a obie strony nie otrzymują od siebie danych bo i to jest źle! To na tyle. Cześć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...