Skocz do zawartości

Windows 7 czy Windows Vista?


Grabarz

Windows 7 czy Windows Vista?  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. ?

    • Windows Vista
      2
    • Windows 7
      29


Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście WIN7:

-Też ma kontrle konta użytkownika, ale nie tak natrętną

-Fajnie wygląda

-Nie robi mi krzaków w VHE przy użyciu karty radeona

 

Jeśli masz słabego proca a conajmniej 1 GB ramu, to wal w 7, bo ono zużywa więcej ramu, ale prawie nic procka.

 

Zresztą i tak masz 3:jajco dla win 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze pytanie, otóż na Viście z zainstalowaniem sterowników do modemu z płyty nie mam żadnego problemu. W win7 system w ogóle nie wykrywa tych sterowników na płycie, tak jakby ich tam nie było. Nazwa: Scientific-Atlanta WebSTAR 2000 series Cable Modem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankiety nie kumam całkiem - wszyscy (Microsoft również) krzyczą, że 7 jest sto razy lepszy od Visty przecież. Ja i tak się jeszcze nie przesiadam, bo kocham Vistę <3

win7 to vista, tylko stabilniejszy i szybszy, naprawdę bardzo źle robisz nie przechodząc na win7 (np system zgodności z XP) ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to niby dlaczego? Jak chodzi o te stery to piszesz w google do czego są oraz dopisujesz win 7 i ci daje wersje na win 7. Niektore rzeczy chodza jak na xp, inne wymagaja innych sterownikow, jak ja do karty graficznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że za wyświetlanie gmclanu i desktopu odpowiada u ciebie karta dźwiękowa? :>

 

Ogar, nie trzeba mieć karty graficznej by wyświetlać gmclan i desktop. Karta graficzna jest to karta rozszerzeń(aka dodatkowa karta), toteż jeśli jej nie posiadasz to po prosu nie masz dodatku, lecz nadal owy wymóg wyświetlania spełnia wtyczna w zintegrowanej karcie w płycie. Toteż fail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO za bzdura. Gość miał na myśli kartę rozszerzeń a nie płytę główną, tudzież jeśliby się nie pomylił i powiedział serio 'karta graficzna', to i tak by byl w stanie wyswietlac, gdyz chodzilo o karte graficzna jako oddzielna karte rozszerzen a nie element plyty glownej/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
CO za bzdura. Gość miał na myśli kartę rozszerzeń a nie płytę główną, tudzież jeśliby się nie pomylił i powiedział serio 'karta graficzna', to i tak by byl w stanie wyswietlac, gdyz chodzilo o karte graficzna jako oddzielna karte rozszerzen a nie element plyty glownej/
Co za bzdura. Termin karta graficzna nie odnosi się tylko do kart graficznych zewnętrznych jako rozszerzeń, ale także i zintegrowanych. Tak się przyjęło ponieważ nie wiem czy wiesz, ale w czasach kiedy jeszcze waliłeś pieluchy, świat nie znał czegoś takiego jak zintergrowane karty graficzne i wszystkie były zewnętrzne i bezwzględnie wymagane (tak jak np. pamięci ram czy procesor). Dopiero kilka lat temu integry weszły pod strzechy (głównie na płytach głównych dla mniej zamożnych użytkowników), ale nazewnictwo pozostało. Nie należy traktować domyślnie, że przeciętny kowalski ma kartę graficzną zintegrowaną na płycie głównej i dodatkową zewnetrzną, bo takie rozwiązanie to wciąż rzadkość. Prawdziwymi dodatkami w pełnym tego słowa znaczeniu były przykładowo akceleratory graficzne voodoo 3dfx popularne w latach 90, które wymagały osobnej karty graficznej. Poza tym dla systemu operacyjnego i tak nie ma znaczenia gdzie fizycznie układ graficzny jest zamontowany, czy na płycie głównej czy na rozszerzeniowej, dla niego to to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Niektóre urządzenia działają w Win7 nawet bez sterowników - windows daje swoje i jakoś sobie daje radę. Na moim PC nie instalowałem nic, na laptopie to już może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...