Skocz do zawartości

Zablokowane Logika


Arcalian

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale jestem happy z mojego 140 : D

Nie bądź taki happy bo to ma się nijak do IQ. Robiłem kilka takich testów(nawet w szkole mieliśmy) i wyniki wahały się między 130-155. To co mam zmienne iq? Raczej podejdź do tego jak do zwykłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, ten test jest jakiś taki trochę niewiarygodny - wszyscy tutaj mieli >120, nawet chodząca do czwartej klasy siostra shockera miała 118 bodajże.

 

Ja miałem 130, ale mam wrażenie że myśląc nad każdym więcej niż te 10-15 sekund można spokojnie zrobić 80% tego pewnie :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie twoje spostrzeżenie Dawidds wskazuje na to, iż jest to właśnie test na inteligencję, a nie spostrzegawczość, czy wiedzę. Ale ja i tak nie zmienię zdania, że inteligencji nie można wyrazić liczbą :) .

O ile pełna i stuprocentowa zgoda, że inteligencji nijak nie da się określić liczbowo (w ogóle jak zdefiniujesz inteligencję? nawet na wiki mętnie to opisują), to nie zgodzę się z Twoim zdaniem o tym teście.

 

Na prawdziwych testach IQ (takich robionych u psychologów itp.) jesteś badany pod kątem spostrzegawczości, wiedzy, zdolności kojarzenia (choćby co ma wspólnego... patelnia z nożyczkami) itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcalian, ile razy mam ci ją podawać? Inteligencja, moim zdaniem, to zdolność do osiągnięcia czegoś, czego nie osiągnie inna osoba.

 

"O ile pełna i stuprocentowa zgoda, że inteligencji nijak nie da się określić liczbowo (w ogóle jak zdefiniujesz inteligencję? nawet na wiki mętnie to opisują), to nie zgodzę się z Twoim zdaniem o tym teście."

 

Cóż to za paradoks? Musisz się nauczyć wyciągać z wypowiedzi innych sens, bo ja się na temat tego testu w tamtym poście nie wypowiadałem, przytoczyłem sobie co najwyżej post Dawiddsa. Inteligencja u człowieka z wiekiem się nie zmienia. To się nazywa wiedza...

 

Czasami ciężko jest wyznaczyć inteligencję u człowieka, np. u dwulatka, które same jej nie odkryło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inteligencja u człowieka z wiekiem się nie zmienia.

Oczywiście, że się zmienia. To nie jest nic wrodzonego.

Możemy być równie inteligentni jak pewna osoba i dalej się rozwijać, rozwiązywać zadanka (^_^) logiczne, algorytmiczne...

A ten drugi może zacząć pić, ćpać. To mu wyżre komórki mózgowe i już nie będzie taki bystrzak. I jego i nasza inteligencja z pewnością się zmieni wtedy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcalian, ile razy mam ci ją podawać? Inteligencja, moim zdaniem, to zdolność do osiągnięcia czegoś, czego nie osiągnie inna osoba.

Bełkot domorosłego znawcy :twisted: Co to w ogóle ma oznaczać? Oprócz IQ w osiąganiu sukcesów równie ważne jest EQ (inteligencja emocjonalna).

 

Dobra, nie chcę się bezsensownie przegadywać. Slash, byłeś kiedyś u psychologa na teście IQ czy swoją opinię budujesz na podstawie testów z internetu? Bo jedno nijak ma się do drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platyna, e tam. Jak ktoś jest inteligentny, to nie zacznie "pić, ćpać" :) . Jak w głowie oleju nie miał, to i go nie straci. Też chyba nie rozumiesz, czym ja nazywam inteligencję.

 

Arcalian, ło matko. Ja już się na ten temat wypowiedziałem. Taki znawca z Mensy nigdy się nie wybije. I tutaj nie musisz nawet pisać, że to jakaś bzdura. Po prostu stwierdzam fakty. Zaczynasz przedstawiać się jako człowiek, który na siłę próbuje się dowartościować, wyrażając swą inteligencję. Na co komu się przyda twoje gadanie "jest jeszcze inteligencja emocjonalna". To jest pojęcie względne i takim zawsze zostanie. Nie, nie byłem nigdy u psychologa. Uwierz mi, on nie musi się wcale znać na ludziach.

 

No ale skoro jesteś taki pewny swego - dam ci bardzo prostą regułkę. Jeżeli każdy człowiek jest inny, jak myślisz, jakie jest prawdopodobieństwo, że jeden test dobrze przedstawi iloraz inteligencji każdej osoby? No przecież to chyba troszkę oczywiste :/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy może interpretować je inaczej. Wiesz dlaczego? Dlatego, że człon tej nazwy to "inteligencja". Ile razy mam ci powtarzać, że w punktach jej nie wyrazisz? Szukaj sobie w internecie kolejnych pojęć, rób sobie te testy. Tylko pytam, co ci to da? Widać, że bierzesz to na serio. Najlepszym testem okazuje się postawienie człowieka w niekomfortowej sytuacji. Nawet nie wiesz, jak łatwo jest w takiej się znaleźć.

 

Jak widać ciebie ten test na pewno okłamał, ludziom takim jak ty w ogóle bym go nie powierzył. Głupi człowiek marnuje godzinę na sprawdzanie swej wiedzy, mądry wie w czym jest dobry i w minutę więcej pożytecznego zrobi.

 

Co ciekawe, wyskakujesz na forum, gdzie wiadomo, że większość ludzi to umysły ścisłe, z tak prostą zagadką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...