Skocz do zawartości

Mini_SPACE v. 1.01


Lordis

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Mini_SPACE

 

Gatunek: Platformówka

 

Opis: Jest to moja pierwsza gra, którą zrobiłem sam od początku do końca, i której nie porzuciłem tak jak już kilkanaście projektów zrobionych do połowy. Powróćmy do gry. Mini_SPACE polega na podróżowaniu po galaktykach i zbieraniu kosmicznej materii. W dalszych etapach gry musimy walczyć z obcymi i unikać dużych asteroid. Dodatkowo można ulepszać swój statek dokupując mu pola grawitacyjne ułatwiające zbieranie materii, rakiety do obrony przed obcymi i asteroidami, powłoke obronną i ulepszenia silnika. Gra może nie wygląda fascynująco(bo sam rysowalem), ale naprawde wciąga :D

 

Download:

Mini_SPACE v 1.01

DOWNLOAD NEW VERSION ! (Speedyshare)

DOWNLOAD NEW VERSION ! (GM uploader)

Mini_SPACE v 1.0

DOWNLOAD !

 

Rozmiar pliku: Plik .rar ma 2,33Mb, a gra 3,55Mb

 

 

Autorzy:

Programowanie:
Ja (kreli)

Fabuła:
Ja (kreli)

Grafika:
Ja (kreli)

Muzyka:
Ja (kreli)

 

Screeny z wersji 1.0:

ss1rr.jpg

ss2c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak lenin mówi, przydała by się informacja bo ni hu hu nie wiadomo co to jest. Pozatym puki co fajnie fajnie ale samo zbieranie i uciekanie przed fioletowymi robaczkami jest ciut monotonne.

Może powiększ mapę i dorób jakieś planety na których te wszystkie rzeczy(pola grawitacyjne itp) można by było kupywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra fana pomysł fajny.

Problemy, poślizg gdy trzymam lewy przycisk myszy statek jest niesamowicie stabilny, może to zmień aby zwiększyć poziom trudności. ;)

 

A wy dwaj na górze to chociaż poszukajcie jak to zrobić (prawy przycisk myszy i sprawdzasz). :jezor:

Choć przydała by się lista który z klawiszów co robi. :rolleyes:

 

I dorób to co mówił Hunter.

 

Jak chcesz to mogę trochę pomóc przy 2 wersji, bo zapowiada się fajnie.

 

Jak dla mnie 4/5 (bo były lepsze). Uwielbiam takie gierki. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ta gra nie jest platformówką.

2. mało tekstu. w menusach ceny i funkcje itemów nieoznaczone, w samej grze masz w ch... wolnego miejsca na pasku, a nawet nie wyświetla się, ile zostało czasu do końca poziomu

3. nudno, dopiero w 3 levelu coś się pojawia.

4. grafika ok, ale wali po oczach.

5. głucho

6. gra jest NIEDOPRACOWANA. można save'ować za pomocą F5 i F6.

nie oceniam. to nie jest skończona gra. zaletą jest tryb wyzwania (zła nazwa), który przynajmniej rozkręca się niebo szybciej niż danie główne

 

ps. wcale nie wciąga.

kupywać

:mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi. Tak jak już wspomniałem to jest moja pierwsza gra i podejrzewałem że coś będzie nie tak. Postaram się poprawić to co napisaliście i wypuszcze nową wersje.

 

@Bluks

 

Jak zaczne robić drugą część to odezwe się. Gdy robiłem tą grę, do głowy przychodziłym mi coraz lepsze pomysły. I po ukończeniu gry stwierdziłem ze drugą część zrobie całkiem od nowa na nowym "silniku" :P bardziej realistycznym i rozbudowanym, czyli będą planety,gwiazdy, komety, planetoidy i wiele innych ciał niebieskich. Każde z nich bedzie miało swoją grawitacje itd. nie będe opisywał całej drugiej części :D

 

 

Jeszcze raz dziękuje za komentarze i postaram się jak najszybciej wrzucić poprawioną wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOWA WERSJA GRY !!!

 

 

 

OK!

 

Poprawki zostały w większości wprowadzone. W grze jest dźwięk i zmienił się trochę interface. Wszystkie błędy które wyłapałem i o których się dowiedziałem zostały poprawione.

 

Prosze pobierać i komentować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposób aby nie kleił się do krawędzi mapy to poprostu dodaj na około pojazdu (w sprite) kółko. ^_^

 

Albo dodaj kółko w drawie i wykrywanie kolizji do kółka zamiast statkó, ale z tym moresz mieć problemy. ;)

 

Zaraz odpalę to sprawdzę błędy. :jezor:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposób aby nie kleił się do krawędzi mapy to poprostu dodaj na około pojazdu (w sprite) kółko. happy.gif

 

Albo dodaj kółko w drawie i wykrywanie kolizji do kółka zamiast statkó, ale z tym moresz mieć problemy. smile2.gif

Lol, nie łatwiej ustawić maskę w kształcie koła? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :D

 

Widze że gra wam sie podoba :P Co do zbierania Materi (cash :D) to chyba nie jest trudno. Mapy można przechodzic ile sie chce razy więc np. na pierwszej, czy drugiej mapie mozesz grac z 5 razy by uzbierać pieniądze na rakiety czy tarcze. Przed chwila przeszedłem pierwszy raz całą gre i nawet się dziwie że wszystko jest w miare wycenione na dany pozim. Ja po pierwszej mapie nic nie kulywałem, po drugiej kupiłem już pole grawitacyjne poziom 2, po 4 mapie kupiłem tarcze, po 5 czy 6 pole graw. poziom 3, po 7 rakiety, po 8 reszte :D Aaa a jak nie macie broni i chcecie zabić obcych to kierujcie ich na asteroidy albo tak by się same ze sobą zderzały ^^

 

A co do zacinania sie na krawędziach mapy to zrobie tak jak podpowiadacie z tą maską w kształcie koła.

 

Prosze o dalsze komentowanie i podawanie bugów itd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem że tej wersji już nie będe udoskonalał tylko zrobie całkiem nową i tam uwzględnie wszystkie wasze uwagi i postaram się by była bardziej urozmajcona Np. mapa będzie większa, będą planety (ze swoją grawitacją), więcej rodzaji obcych, bardziej rozwinięte technologie( może zrobie drzewka technologi :P ) itd. No ale tak jak mówie zrobie to całkiem na nowo by było bardziej uporządkowane. Postaram się drugą część wydać jak najszybciej( takie wstępne wydanie przypuszczam na 25-27 grudnia :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lenin No jest bardzo wiele możliwości, ja tylko podałem dwa. <_<

 

@Lordis to może dorobię ci kilka graficzek do gry.

Jak chcesz to mogę ci zrobić sklep i trochę efektów, bo mam wielką ochotę pomóc przy tej grze.(mowa o wersji 2) :D

 

Napisz na PW jak się zdecydujesz. ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...