Skocz do zawartości

Ładna i szybka mgła wojny


Rekomendowane odpowiedzi

Po dwóch dniach pracy i Waszej pomocy udało mi się zrobić zoptymalizowaną mgłę wojny. Dzięki rozciąganiu niewielkiego surface'a jest wygładzana, więc wygląda estetycznie. Dzięki temu, że jest tylko odświeżana, a nie ciągle rysowana od nowa, udało mi się osiągnąć szybkość (na sprzęcie sprzed 5 lat) 260 fps! Myślę, że się wam spodoba, tak więc - oceniajcie! :)

Link: tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cuś się do "mgły wojny" (swoją drogą, nie wiedziałem, że to się tak nazywa ;p) raczej nie nadaje - wygląda brzydko, a na dodatek zamula (a co dopiero, gdyby zwiększyć rozdziałkę (biorę pod uwagę sytuację, w której "mgła" jest odświeżana co stepa - gdy bohater się porusza)) - na moim, jednak nie jakimś super starym kompie na fullscreenie wyrabia lekko ponad 100 fps :P

40 klatek zapasu na inne efekty to jednak dość mało.

 

Znacznie lepsze jest takie rozwiązanie:

lolzr.png

Czarny - krawędzie figury, które nie mają tworzyć cienia

Zielony - krawędzie, które mają tworzyć cień (stwierdzić to można porównując kąt krawędzi - jedna strona krawędzie będzie działać jako "przezroczysta", a druga jako ta, która będzie tworzyć cień (coś jak w 3d ;p))

Niebieski - wyliczone do zamalowania trójkąty (skąd się biorą ich wierzchołki chyba wiadomo) - ewentualnie trójkąty spod jednej ścianki malować "na raz" primitivami.

 

Zaletą tego (tego Twojego) jest z kolei to, że choćbyś nawalił nie wiem ile obiektów tworzących cienie, fps i tak będzie taki sam - zaś w rozwiązaniu z trójkątami fps będzie proporcjonalnie spadał... ;d

 

A odświeżanie - jeśli gracz się będzie ruszał i tak wyjdzie na jedno :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://gmclan.org/up5655_12_fog2.html

Tutaj jest "prawdziwy" fog of war. Z widocznymi po obejrzeniu polami i z ograniczonym polem widzenia - kosztem prędkości. Spowolniło mi o 30 fps. Chcecie, to oceniajcie oba. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...