Skocz do zawartości

Cos na wzor rts'a


McDavid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Mam taki problem!

 

Zrobilem sobie juz 2 menu jendo po lewej stronie i drugie w postaci belki na gorze i mam jakis tam teren oraz postac biegajaca po tym wszystkim;P Take cos na wzor hmm, powiedzmy klasyka Dune2 [menu na gorze z boki i teren wiekszy oczywiscie od tego wszystkiego co widac:)].

 

Teraz mam taki problem bo jak przemieszczam sie postacia to plansza sie tez przesuwa, ale -(i tu wlasnie jest problem), niestety uciekaja mi rowniez oba menu.

 

Czy ktos moglby napisac czy wytlumaczyc jak to zrobic by przesuwala sie tylko plansza a menu pozostawalo w miejscu???

 

Z gory dzieki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do helpa juz zagladalem przegladalem gotowe projekty jednak z gotowca ciezko cos takeigo wyciagnac duzo jest tam zaleznosci.

 

Natomiast tym view bawie sie caly czas i jedno co mi udalo sie zrobic to drugie dodatkowe miniaturowe okienko na tle wiekszego fajny motyw moze sie przyda ale. mi hcodzi o to by menu stalo w miejscu i tlo sie przsuwalo.

 

To narazie wyglada w ten sposob jakby meny i tlo bylo na jednej warstwie, byc moze odpowiedz jest w view_port ale nie moge zatrzymac obu menu.. wszystko przesuwa sie razem...

 

Ale chyba juz wiem do czego zmierzasz:))) moze sie uda troche to dizwne bedize ale:))

 

Oki juz prawie udalo sie to osiagnac ale mam problem gdyz na tej drugiej warstwie tez mam oba menu i jak przesune sie za bardzo w moim przypadku w gore lub lewa strone to dotre do menu i na plany sie ono pojawia.

 

Pytanie brzmi jak oddzielic oba menu od terenu??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No udalo mi sie:))

Do postaci bo tak podpatrzylem gdzies w przykladzie dodalem draw i do niego drav a Backgroun image gdize wlasnei dodalem oba menu i dziala ale...

Teraz mam taki problem ze nei widze postaci;PP jest bo sie przemieszcza ale jest niewidizalna;PP

!!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...