Skocz do zawartości

Jka połączyć laptopa z kompem?


Nikas

Rekomendowane odpowiedzi

No jest kilka sposobów:

1. Lokalna siecią, czyli pc-(router/swich/hub)-laptop

2. Bezpośrednio z kompem przez WiFi (Jeżeli komp ma kartę WiFi) - Raczej nie masz takiej, ale sposób jest :D

3. Bezpośrednio Laptop z kompem przez kabel Ethernet (W sumie nie wiem czy działa ;p)

4. Specjalny kabel który z 2 stron ma port usb. (miałem go ale po graniu 6 godzin w q3 kabel się przegżewał i byly mega lagi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się idzie na łatwiznę, to w połączeniach w winxp mamy kreator sieci, gdzie ustawiamy nazwę komputera, oraz grupę roboczą. gdy grupa robocza się zgadza to kompy powinny się wyświetlać w moich miejscach sieciowych-grupa robocza.

Można także porostu ustawić każdemu kompowi jakąś nazwę (mój komputer - właściwości - cośtamdalej)

I wtedy jak chce się wejść do jakoegoś kompa to piszesz \\nazwakompa w eksploratorze Windows :)

No i musisz też udostępniać foldery , albo inni mieli do czego zaglądać ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kopiowania i udostępniania plików najlepiej jechać Switcherem (bo się nie martwisz o kabelek, byle wtyczka pasowała :) ) no i masz szybki transfer. Aczkolwiek bezpośrednio kabelkiem też się do tego celu nadaje. Ja osobiście jadę switcherem mam 4 kompy podłączone drukarkę i neta, wszystko śmiga i jeszcze czasem kumple wbijają na LAN party :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
oh hai

wiecie jak połączyć laptopa z kompem?

jakiś kabelek muszę kupić czy co?

A masz w komputerze 2 karty sieciowe? Ewentualnie odepniesz internet na czas połączenia. Kup kabel skrosowany lub karte wifi na usb.

 

 

http://sklep.pkab.com.pl/kabel-patchcable-...tm_content=1604

 

do kopiowania i udostępniania plików najlepiej jechać Switcherem (bo się nie martwisz o kabelek, byle wtyczka pasowała ) no i masz szybki transfer. Aczkolwiek bezpośrednio kabelkiem też się do tego celu nadaje.
Ale głupoty. Prosty domowy switch to uogólniając taki rozgałęznik do kabli stosowany do spięcia minimum 3 komputerów. Przy spinaniu 2, switch staje się bezużyteczny. Poza tym szybkość połączenia zależy nie od switcha a od wszystkich urządzeń na trasie. Wystarczy, że laptop i komputer będą miały gigabitowe łącze, to po wpięciu domowego routera prędkość na pewno spadnie do 100mbit, niż w przypadku spięcia komputerów zwykłym kablem (1gbit).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...