Skocz do zawartości

Playstation 2 czy Xbox 360 Elite?


GladiusX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Na urodziny wybrałem jednak zajeb.... rower :twisted: trochę droższy od konsoli... Dlaczego? Ponieważ nie byłem na sto procent pewien czy na pewno takie coś jest mi potrzebne... Zebrałem sobie 700 zł z myślą o zakupie konsoli PS2 Slim... I co? I znowu mnie zatrzymało przed zakupem... Posiadam u siebie w tej chwili monitor LCD Samsung SyncMaster 933 SN oraz 5-6 letni telewizor chyba 21'' Sony'ego z 2 SCART'ami (Euro) AV (żółty-baiły-czerwony) i wejściem anteny. Z jednej i z drugiej strony słyszałem o wadach tych konsol... X360 RROD (Red Ring of Death) po której jest do D!@# a w PS2 jest to niby blef ale że się przegrzewa i spala... Telewizora nowego nie będę miał tak szybko prędzej już się chyba ukaże ósma generacja konsol... Kolejną rzeczą o której wiem i się martwię to dość bliska data śmierci PS2... A Xbox święty sobie jeszcze pożyje ;-/ I kolejna strona jest taka że w Gran Turismo 4 i Test Driver Unlimited bym mógł grać bez końca, tak samo jak w Far Cry 2 i GTA IV... Wiem również, że Grafika na telewizorze CRT z X-kloca jest naprawdę "Powalająca" a PS2 na takich telewizorach sprawuje się lepiej... Co wybrać? Powoli umierającego staruszka PS2 czy młodego niedoświadczonego (wadliwego) X-kloca? Jakbym miał X-kloca brać to bym musiał jeszcze trochę zaoszczędzić... NIE WIEM SAM NIE WIEM... PROSZE O ROZPISANIE DALEJ WAD ZALET I W PODSUMOWANIU CO BRAĆ!!! THX FORUMOWICZE Z GM-CLANU

 

POZDRO!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony tak myślałem ale... Jak to wszystko będzie wyglądać? PS2 umiera ale gry na nią mnie tak jarają TDU, GT4, NFS Undercover, NFSC, COD wszystkie części... Ale martwię się jej spalaniem i przegrzewaniem a w Xbox 360 RROD... A cena tytułów na X-kloca... PARZY W OCZY!!! i kolejna rzecz jest taka... Za granie na Multi w Xbox trzeba płacić a w PS2 jest darmo... Chyba że dojdzie oferta... no ale nie jestem pewny, ehh... PSP (Playstation Portable) O niej dużo dobrego słyszałem oprócz tego wyświetlacza... Ale mało kiedy podróżuje a tytuły są z lekka poobcierane...

 

EDIT: Biorę to pod uwagę, że PS2 i Xbox mają kompatybilność wsteczną... Szkoda że PS3 tak nie ma ;-/ Ale to gówno też wymaga HD i HDMI!!! ;-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony tak myślałem ale... Jak to wszystko będzie wyglądać? PS2 umiera ale gry na nią mnie tak jarają TDU, GT4, NFS Undercover, NFSC, COD wszystkie części... Ale martwię się jej spalaniem i przegrzewaniem a w Xbox 360 RROD... A cena tytułów na X-kloca... PARZY W OCZY!!! i kolejna rzecz jest taka... Za granie na Multi w Xbox trzeba płacić a w PS2 jest darmo... Chyba że dojdzie oferta... no ale nie jestem pewny, ehh... PSP (Playstation Portable) O niej dużo dobrego słyszałem oprócz tego wyświetlacza... Ale mało kiedy podróżuje a tytuły są z lekka poobcierane...

 

EDIT: Biorę to pod uwagę, że PS2 i Xbox mają kompatybilność wsteczną... Szkoda że PS3 tak nie ma ;-/ Ale to gówno też wymaga HD i HDMI!!! ;-/

Skoro nie chcesz, aby Ci xbox przegrzewał to po prostu nie kładź konsoli na poduszce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale weźcie pod uwagę... Telewizor KINESKOPOWY!!! I to czy naprawdę PS2 już się kończy... Za rok... "ŚMIERĆ"?!

Tak, za rok wszystkie konsole PS2 się zdeaktywują.

 

EDIT: Biorę to pod uwagę, że PS2 i Xbox mają kompatybilność wsteczną... Szkoda że PS3 tak nie ma ;-/ Ale to gówno też wymaga HD i HDMI!!! ;-/

No przecież nikt nie zmusza do kupna telewizora z HD, skoro konsola obsługuje zarówno PAL jak i NTSC.

 

Cały ten "wybór" konsol z różnych generacji to jak porównywanie surowego ziemniaka z shoarmą z frytkami, surówką i gyrosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cena tytułów na X-kloca... PARZY W OCZY!!!

Takie są ceny gier na konsole i musisz się z tym pogodzić. Jak chcesz tanie gry, to masz PC.

 

Ale to gówno też wymaga HD i HDMI!!! ;-/

Nie wymaga. Możesz podłączyć do monitora od komputera, bądź do starego kineskopowego telewizora bez problemu. HDMI jest jedynie zalecane, bo przy korzystaniu z niego jest najwyższa jakość dźwięku i obrazu.

 

a granie na Multi w Xbox trzeba płacić a w PS2 jest darmo...

To ktoś w ogóle gra na PS2 przez neta w dzisiejszych czasach? Ta konsola umiera. Nowe tytuły na nie będą już powstawać. Jej produkcja została zakończona, więc te co teraz są w sklepach to ostatki. Możesz sobie kupić PS2 dla gier, bo one są na prawdę fajne, ale miej świadomość tego, że nowości nie będą wychodzić na PS2, dlatego lepiej mieć X360, które jest konsolą nowoczesną i ma kompatybilność wstecz, dzięki czemu odpalisz też fajne tytuły na Xbox na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

To, że już nie robią gier nie znaczy, że PS2 umiera. Nadal możesz kupić na tą konsolę gry i nadrobić zaległe 9 lat w graniu (koło 6000 gier). Jeżeli przerobisz, to nawet nie wyjdzie Cię to drogo, bo ze dwa złote od gry :) Ja nadal na niej gram. Co do lasera itp. - jak używasz dobrych płyt, to działa długo. Ja moją mam już około 4 lat i nic sie nie dzieje (wcześniej miałem użwaną, dwa lata trzymałem i wymieniłem na Slima).

 

Co do Xboxa 360 - to już jest konsola nowej generacji, więc są duuuużo lepsze gry. Naprawdę różnica jest kolosalna, ale żeby ją dostrzec trzeba mieć już telewizor LCD lub Plazmę z obsługą co najmniej HD Ready (720p). Zwykły TV ma 480p. Co do RROD - jest gwarancja na konsolę, więc Ci to za darmo naprawią (w pierwszym roku).

 

Jest jeszcze trzecia opcja - za 700 złotych można kupić PSP (ale trzeba trafić odpowiedni model, żeby móc je przerobić) i tam też jest trochę fajnych gier.

 

Xbox nie ma pełnej kompatybilności wstecznej. Obsługuje dużą ilość tytułów, ale nie wszystkie.

PS3 ma kompatybilność wsteczną, ale obecnie tylko z PSone. Wkrótce dołączą znów gry z PS2 oraz z Dreamcasta (o czym wygadała się SEGA). Niestety, kosztuje około 1100 złotych (1350 za Slima).

 

 

PS3 i XBOX360 nie wymagają HDMI. Grałem na starym TV 14'', ale to nie to samo :) HDMI jest zalecane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko tak więc chyba zależy od Twoich finansów. PS2 kupisz taniej jednak za rok nie licz na jakiekolwiek nowe produkcje. X360 to już droższa zabawa, ceny gier ale i jakaś przyszłość.

A co do telewizorów to nie wiem dokładnie jak to wygląda więc nie będę mieszał.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Na PS2 już teraz nie licz na nowe produkcje, poza FIFĄ, Harrym Potterem, SingStarem i NFSem na starym silniku.

 

Co do cen gier - na PS2 są prawie takie same (ale jest dużo w serii platynowej, więc za 59 złotych nawet dorwiesz nówkę, o Allegro nie wspominam). Tytuły niszowe, lub nieplatynowe są w cenach nawet po 229 złotych. Tak samo jak na Xboxa czy PS3 (gdzie też w seriach platyna, czy the best of są gry nawet po 89 złotych).

 

Co do telewizorów - jak w poprzednim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry na Xboxa wcale nie są jakieś "lepsze" same w sobie, ale mają na pewno dużo lepszą grafikę i bajery. No i XBLA to kapitalna rzecz. Awaryjność nowych modeli nie jest już przesadnie wysoka, choć to nadal dość głośna i mocno grzejąca się konsola. Ceny gier są z dupy, bo przeliczenie jest z Euro. Trzy, cztery tytuły i masz równowartość kolejnej konsoli :/.

 

Generalnie PS2 jest bardziej opłacalna cenowo, gry są tanie, biblioteka bardzo bogata i jest kilka naprawdę kultowych tytułów takich jak Shadow of the Colossus. Z tym, że to faktycznie jest już stara generacja. Jeśli zwracasz uwagę na grafikę, multiplayer i bajery, to będziesz się męczył. To już raczej zabawka dla maniaków/fanów kultowych staroci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Xboxa 360 - to już jest konsola nowej generacji, więc są duuuużo lepsze gry. Naprawdę różnica jest kolosalna, ale żeby ją dostrzec trzeba mieć już telewizor LCD lub Plazmę z obsługą co najmniej HD Ready (720p). Zwykły TV ma 480p. Co do RROD - jest gwarancja na konsolę, więc Ci to za darmo naprawią (w pierwszym roku).

 

PWNED! Żeby dostrzec to, że gry są lepsze musisz mieć lepszy TV bo przecież to grafika decyduje o jakości gry.

... Wait, what? o.O

 

Ja myślę, że Xbox360 lepszy, tylko musisz się konieczne przygotować na wykorzystanie gwarancji w tym pierwszym roku (albo nawet w pierwszym pół roku), a później jak ci wymienią to znów przygotować na wymianę za pół roku :P.

 

@UP: dla retro to można polecić coś z przed PS2, ale nie PS2 bo to jeszcze nie żadna klasyka. Ludzie wciąż kupują PS2 bo ma po prostu ogromną biblioteke gier (jak każda przeszła konsola). No ale o Online to sobie można pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: dla retro to można polecić coś z przed PS2, ale nie PS2 bo to jeszcze nie żadna klasyka. Ludzie wciąż kupują PS2 bo ma po prostu ogromną biblioteke gier (jak każda przeszła konsola). No ale o Online to sobie można pomarzyć.

Ja się staram postawić na miejscu trzynastolatka (tyle ma w wieku wstawione autor tematu), dla którego PS2 to już retro, a SNES to jakaś kompletna prehistoria :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wymieniaj w nim pan co roku części aby spełniał wymagania najnowszych gier...
Sry - wymienianie części co roku to stereotyp z czasów PS2 :D Teraz, kiedy konsole mogą wyświetlać grafikę w HD (a trza przypomnieć, że PC przebił PS3 wydajnością jeszcze przed premierą), a port z 360 na PC to chwila, developerom zwyczajnie się nie chce.

 

Wybór masz praktycznie między PS3 a Xboksem, jeżeli zastanawiasz się tylko nad Elite, wybierz 360. Fakt, że bez monitora albo telewizora HD będziesz miał dosyć dupną grafikę (i niekiedy niemożliwy do odczytania tekst), ale na jego padzie gra się zwyczajnie wygodniej i fajniej. Elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że Xbox360 lepszy, tylko musisz się konieczne przygotować na wykorzystanie gwarancji w tym pierwszym roku (albo nawet w pierwszym pół roku), a później jak ci wymienią to znów przygotować na wymianę za pół roku :P .

 

ja mam xboxa już prawie półtora roku i ani razu mi sie nie zepsuł :) raz tylko mialem rrod ale sie okazało że kabel mi sie z tyłu poluzował :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad PS3 nie myślę bo nie ma kompatybilności wstecz... A dlaczego myślę o PS2? Bo mam 10 gier do niej na półce gdy miałem 5-6 lat miałem PS2 Fat... I właśnie bardzo mnie ssie do GT4 i TDU... No może jeszcze do GTA Stories'ów typu Vice City S, Liberty City S, albo klasyczne San Andreas ;-) A od X-klocka odpycha mnie bo w moich rękach w markecie się zepsuł... RROD ;-/ jakiś rok temu!!! Możliwe że dużo się zmieniło z tą wadliwością ale to najbardziej wadliwa konsola w świecie siódmej generacji!!! (Najmniej Nintendo Wii) Lecz cały czas myśle... Xbox 360 Elite ~VS~ Playstation 2 ~VS~ Playstation Portable 3 (3000)... Dogrywka!!! xD Teraz proszę o udział w Ankiecie... THX FORUMOWICZE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
PWNED! Żeby dostrzec to, że gry są lepsze musisz mieć lepszy TV bo przecież to grafika decyduje o jakości gry.

... Wait, what? o.O

 

W sensie, że na konsolach nowej generacji gry lepiej wyglądają :) Zresztą wiele gier które miałem, jak GT5, Ratchet & Clank, FIFA 10, GTA IV czy Fight Night 3 były lepsze na PS3 niż ich wcześniejsze wersja na PS2, więc tez nie skłamałem. Poza tym, w telewizorze CRT to gry z Xboxa czy PS3 wyglądają prawie jak na PS2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS3 ma kompatybilność wsteczną, ale obecnie tylko z PSone. Wkrótce dołączą znów gry z PS2 oraz z Dreamcasta (o czym wygadała się SEGA). Niestety, kosztuje około 1100 złotych (1350 za Slima).
Jak miałeś Fat, pewnie jesteś przyzwyczajony do pada :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Xbox 360 za grę w sieci trzeba zapłacić, a na Playstation 2 jest to wszystko za free w Slimie a w Grubasie trzeba adapter (niedostępny już zresztą) kupić...

Na PS2 w internecie już prawie nikt nie gra, a Xbox Live jest w Polsce z tego co wiem niedostępny... Chyba że ktoś umie złamać to zabezpieczenie... Czyli na to samo wychodzi... HM... mimo wszystko chyba zdecyduje się na Soniego z Playstation 2 bo niestety Xbox dalej mnie przeraża... Albo podejdę do tego jeszcze inaczej... POPROSZĘ ABY 2 OSOBY!!! 1 OSOBA KTÓRA GRA NA PS2 i 1 OSOBĘ KTÓRA GRA NA XBOX 360 ELITE ZGŁOSIŁA SIĘ NA TEN TEMAT CHCĘ TO WSZYSTKO ROZSTRZYGNĄĆ KOLEJNYMI PYTANIAMI I ODPOWIEDZIAMI Z UST OSÓB KTÓRE ZNAJĄ SIĘ NA SPRZĘCIE...!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce dołączą znów gry z PS2

wiedziałem, że to tania zagrywka ze strony Sony ("kupujcie PS2, na PS3 nie pogracie w gry z PS2!!!"). aż przestaje się dziwić, czemu jeszcze 2 lata temu nienawidziłem PS3.

 

co do ankiety. zagłosowałem na Xkloca, mimo że za jakiś rok pewnie znowu wejdzie nowy model. PS2 już jest stare (choć to może być dobry wybór jeśli chodzi o cenę), a na PSP nie ma dobrych gier (a jeśli są, to w naprawdę śladowych ilościach). PSP możesz kupić najwyżej jeśli jesteś szpanerem ("ją zią, spujrz nowy NfS lazka poakzje dzycki!!!"). ja polecam PS3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Btw. nie ma czegoś takiego jak PlayStation Portable 3. 3000 to model konsoli, ale te zmieniają się w każdej średnio raz na rok. Np. PS3 ma już dobrze ponad 20 modeli :) A PS2 pewnie koło czterdziestki. Tak to już jest, zmienia się jeden tranzystor na układzie i zmienia się numer :)

 

PSP dzieli się na PSP Fat, PSP Silm i PSP Go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://forum.gmclan.org/index.php?showtopi...mp;#entry269232 W tym temacie zamieściłem na co się jednak decyduje... jeszcze dziś do końca dnia przemyśle moją decyzje... Żeby nie było jak wtedy... Jak ktoś jest ciekaw decyzji niech czyta Temat TIGERA jak nie... to trudno ŻYCIE jest brutalne... Nie zamykam bo może przyjdzie ktoś mądry i zmieni moją decyzję na odwrót... NQ ludzie będe tu zaglądał piszcie jak chcecie jak nie chcecie to nie piszcie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie... Dzisiaj pogadałem sobie trochę z kumplami z klasy... Kogo bym się nie pytał o konsolę na ten telewizor zawsze odpowiadali "PS2, bez dwóch zdań!!!"... no tylko jedna osoba odpowiedziała "PS2 się wali na bok Xbox... To jest klasa" o_0... Więc patrząc ile kumpli stoi na PS2 i ile mam ziemniaków (osóB) do obierania (z gier)... Aż miło... Ale mam do was ostatnie... CHYBA pytanie w tym temacie... Jaki model jest najlepszy bądź czy najnowszy jest najlepszy... Proszę o podanie najlepszego modelu... Nie koniecznie z grą lub cuś... Tylko po prostu najnowszą lub najmniej wadliwą... Słyszałem, że najnowszy model jest bez awaryjny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS2?

Silvera nie polecam. Nie iem, czy to ja miałem wadliwy, ale szybko mi się zaczął pierniczyć.

Teraz mam Slima. Jest mały, nie zajmuje dużo miejsca i ogólnie cacy.

Tylko do jednej rzeczy mogę się przyczepić:

Na Slim nie można grać w Vib Ribbona bo się płyta dalej telepie po otwarciu klapy! O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...