Skocz do zawartości

Piractwo


I am vader

Piractwo  

33 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy którąś z poniższych akcji uważasz za złą?(można zaznaczyć wiele opcji)

    • Ściąganie muzyki
      16
    • Ściąganie filmów
      18
    • Ściąganie gier
      22
    • Nic z powyższych
      11
    • Inne...(napisz w poście)
      4
  2. 2. Czy piractwo powinno być tępione?

    • Tak, jak najbardziej
      4
    • Tylko sprzedaż piratów
      15
    • Nie, dajmy sobie spokój
      9
    • Nie mam zdania
      4
    • Inne...(napisz w poście)
      1
  3. 3. Twoje zdanie o torrentach:

    • Powinno się zamknąć strony z torrentami
      2
    • Torrenty są OK
      9
    • P2P i torrenty nie są złe, ale są używane do nielegalnych plików
      13
    • Pobieranie z Torrentów powinno być tępione
      0
    • Nie mam zdania
      7
    • Inne...(napisz w poście)
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Woock, ***********. Kradzież czegoś co nie ma fizycznego odźwierciedlenia, czyli kawałek muzyki w sieci, czy jak go ściągne wydawca coś traci? Nie. :D Tak samo mają się do tego gry i programy, ktoś przeciez musi kupić to żeby rozpowszechnić po sieci.

 

Uważaj na słowa. Warn. Plus gratis tydzień wakacji za pełny licznik.

Woock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Świnie jesteście że chcecie tępić piractwo :C taka prawda że jak upadnie piractwo upadnie wolność człowieka na tym świecie... Wszystkim będą kierować koncerny i rząd a tak strony z torrentami są nieuchwytne ponieważ po częsci mają jakieś prawa i jeżeli zostaną pozamykane to będzie znaczyć że te prawa zostały złamane, bo niemożliwe jest bez tego dobranie się do torrentów (patrzmy przykład procesu (HAIL!) Pirate Bay'a gdzie był wykupiony sędzia) Mam dużo oryginalnych gier i jak chcę sobie pograć to kupuję bo jest wygodniej, ściągam dużo filmów i gier a nie kupuję u "producentów" z giełdy(nienawidze ich "piratów") LONG LIVE THE PIRATE BAY! AHOY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. A z tym limitem to nie wiem dokładnie jak jest, ale kumpel ściągał miesiąc w miesiąc grubo ponad 10gb (filmy) i miał nalot, policja z papierkiem. Ma teraz sprawę w sądzie. Przyszli do drugiego typka to powiedział że ma kompa w naprawie, a tak naprawdę ukrył go w ...ogródku. Ale bardziej mi się wydaje że ktoś życzliwy ich podkablował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka prawda że jak upadnie piractwo upadnie wolność człowieka na tym świecie...

Wskaż mi jakąkolwiek wypowiedź dowolnego autorytetu w kwestii wolności, która usprawiedliwia piractwo. Hippiasz i Antyfont się nie liczą.

 

Wszystkim będą kierować koncerny i rząd

Koncerny i rząd jedynymi legalnymi dystrybutorami chronionej prawami autorskimi własności intelektualnej? Pierwsze słyszę. Poza tym piractwo bardziej szkodzi małym twórcom, których nie stać na reklamę. Jedna osoba kupi grę, reszta dostanie z torrentów. Potem się dziwisz, że co druga gra na rynku ma na opakowaniu znaczek EA.

 

a tak strony z torrentami są nieuchwytne ponieważ po częsci mają jakieś prawa i jeżeli zostaną pozamykane to będzie znaczyć że te prawa zostały złamane, bo niemożliwe jest bez tego dobranie się do torrentów (patrzmy przykład procesu (HAIL!) Pirate Bay'a gdzie był wykupiony sędzia)

Sieci P2P są legalne, co nie znaczy, że można z nich korzystać w dowolny sposób. Podobnie jak noży kuchennych możesz posiadać w domu dowolną ilość, co nie usprawiedliwia wtykania ich sąsiadom między żebra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamusiu!! :*

 

Krotko mówiąc - wrzuć na luz Vader, bo nie każdy korzystający z torrentów to zdemoralizowany dzieciak mający w dupie prawa autorskie, a sama sieć jest po prostu świetnym wynalazkiem ułatwiającym wymianę plików.

 

A czy ja kopałem po jajach torrenty? Mówiłem jedynie ogólnie o piractwie.

 

P.S. Dodaję sondę

E: Są pytania o torrentach, postępowaniu z piratami, oraz o tym, co uważacie za piractwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strony z torrentami nie są nielegalne. Widocznie ktoś tu nie rozumie zasady działania technologii BitTorrent.

Pliki .torrent dostępne na trackerach zawierają wyłącznie informacje o pliku. Serwisy z torrentami nie posiadają plików o których informacja jest zawarta w plikach .torrent na swoich serwerach. Działa to na zasadzie technologii P2P.

Piractwo nie powinno być tępione. Jeśli mam ochotę kupić jakąś grę, najpierw pobiorę spiraconą wersję i w nią pogram. A dopiero potem rozważę kupno. Tak samo przy każdych innych mediach, czyli muzyka, filmy itd.

 

PS. Piszecie o piractwie i o jego tępieniu a założę się o 100zł, że każdy z Was piraci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strony z torrentami nie są nielegalne. Widocznie ktoś tu nie rozumie zasady działania technologii BitTorrent.

Pliki .torrent dostępne na trackerach zawierają wyłącznie informacje o pliku. Serwisy z torrentami nie posiadają plików o których informacja jest zawarta w plikach .torrent na swoich serwerach. Działa to na zasadzie technologii P2P.

Piractwo nie powinno być tępione. Jeśli mam ochotę kupić jakąś grę, najpierw pobiorę spiraconą wersję i w nią pogram. A dopiero potem rozważę kupno. Tak samo przy każdych innych mediach, czyli muzyka, filmy itd.

I dla tego jeśli tak bardzo chcą zmniejszyć stopień piractwa, niech te media posiadają bogatsze wersje demonstracyjne, aby one pomogły rozważyć kupno produktu. Tylko z drugiej strony komu się chce grać/słuchać/oglądać coś połowicznie, skoro można to mieć całe za free?.. :/ tak to już jest niestety że piractwa się nie pozbędziemy :)

 

PS. Piszecie o piractwie i o jego tępieniu a założę się o 100zł, że każdy z Was piraci.

Hehe, nawet mister Viader, mimo iż się nie przyzna :) każdemu się to zdarzy, bo to dla Nas opłacalne (niekoniecznie zaś już producentom :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież się przyznałem...

Mam mp3 z wrzuty, filmy z chomika i Mirror's Edge "testowałem".

To jak zjeść kawałek czekolady, której nie kupiłeś, żeby rozważyć, czy warto kupić xD.

 

E: znaczy się w "waszych pulpitach" przyznałem.

 

E2:

Nie oszukujmy się, jesteśmy piratami, choć mało kto się do tego przyznaje.

To miało delikatnie zasugerować, że ja też nie mam czystego konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Mirror's Edge "testowałem".

To jak zjeść kawałek czekolady, której nie kupiłeś, żeby rozważyć, czy warto kupić xD.

Poprawka, to jak zjeść całą czekoladę. Tylko po co potem kupować drugą, skoro jesteś najedzony za darmo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ściąganie gier - bo według polskiego prawa z tego co wiem (ale nie jestem 100% pewien), jak tylko się ściąga muzykę czy film, nieudostępniając, to jedynie proces cywilny może wytoczyć twórca, więc praktycznie zerowe szanse na schwytanie.

2. Tylko sprzedaż - bo to przesada, szczególnie w czasach szybkiego dostępu do internetu

3. Są OK. - A z tego co słyszałem, PirateBay ma zrobić sieć VPN, która ma zapewnić anonimowość ściągającym torrenty (wiadomość z KŚ Ekspert, więc nie wiem na ile prawdziwa), to wtedy to będzie raj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okey ściągam ale przynajmniej nie kupuję u "piratów" i nie daję im zarabiać a przy ściąganiu się głupio nie usprawiedliwiam że to "jakie drogie", "nie mam kasy". Tak naprawdę każdy ma kasę ale trzeba wóde i papierosy kupić nonie? Pełnię radośćidają tak naprawdę tylko oryginalne gry, piraty ściągam jak gra/film nie ciągnie mnie do tego abym wydał na nią pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę każdy ma kasę ale trzeba wóde i papierosy kupić nonie?

Ja pieniędzmi nie sram więc często pierw ściągam, potem co najwyżej kupię do kolekcji i nie piernicz takich głupot jeśli żyjesz w bogatszym środowisku, wtedy się tylko ciesz, a innym o wódzie i fajkach gadki nie wciskaj, bo nie wszyscy tacy są. Ja nie palę i nie piję, a mimo to nie kupuje często gier , bo mnie na nie nie stać, są ważniejsze rzeczy w życiu niż gry, a skoro mają być tylko jednorazową przyjemnością to wole pobrać z sieci, zagrać, wywalić, niż wydawać kase na coś co mi się znudzi i rzucę w kąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ściąganie gier - bo według polskiego prawa z tego co wiem (ale nie jestem 100% pewien), jak tylko się ściąga muzykę czy film, nieudostępniając, to jedynie proces cywilny może wytoczyć twórca, więc praktycznie zerowe szanse na schwytanie.

2. Tylko sprzedaż - bo to przesada, szczególnie w czasach szybkiego dostępu do internetu

3. Są OK. - A z tego co słyszałem, PirateBay ma zrobić sieć VPN, która ma zapewnić anonimowość ściągającym torrenty (wiadomość z KŚ Ekspert, więc nie wiem na ile prawdziwa), to wtedy to będzie raj :)

 

W 100% prawda, osobom takim jak ja już dawno o tym wiadomo.

http://ipredator.se/

 

IPREDator is a network service that makes people online more anonymous using a VPN. it costs about 5 EUR a month and we store no traffic data.

our service is right now in a beta stage. sign up now to start using it as soon as we're stable.

the network is under our control. not theirs. the pirate bay likes and knows real kopimism. and waffles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co przyjdzie policja, wyjmne na szybko którąś z ważniejszych części i powiem że mi komputer sie rozpieprzył i nie da sie włączyć i co zrobią? naprawią? może sie zrzucą chłopaki z komendy na nowy dysk czy coś i pierwszy raz w zyciu bedzie z nich porzytek.

tratatata policja sciagajaca ^piratów^ to bajka, chyba że dany pirat stoi z płytkami na rynku, ale takie czasy chyba już mineły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...