Skocz do zawartości

Lektura


Kargul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do was takie pytanie/prośbę. O co mi chodzi? Otóż mam przeczytać na Polaka lekturę: Opowieści z Narnii, Lew czarownica i stara szafa. Oczywiście oglądałem film. I teraz pytanie:

Co jest w książce czego nie ma w filmie?

Wiem że na pewno w książce jest o wiele więcej informacji niż w filmie, jednak jakie są najważniejsze sceny z książki, których nie ma w filmie? Proszę o odpowiedzi :)

Pozdro xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię czytać, dlatego popieram tu was wszystkich (oczywiście jeżeli książka jest ciekawa :D) Będziemy na polaku robić charakterystykę postaci. Jednak pani zawsze pyta szczegółowo... No cóż najlepiej przeczytam. Co do harrego, to jest zupełnie inna historia. Dlaczego? Pomyśl! Narnia jest krótka, dlatego można zrobić o niej film. Harry też był krótki, no trochę dłuższy dlatego pominęli wieeeeeele scen. Każda scena harrego prawie działa się co 50 stron! Rzeczywiśćie w harrym jest szok na końcu (T O T R Z E B A P R Z E C Z Y T A Ć)

Dzięki wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jakieś bardzo długie, ale nudne jak cholera. Ja przy nich wymiękłem i sobie darowałem =D

Lol, sam jesteś. Syzyfowe Prace to jedna z niewielu lektur, które mnie wciągnęły i zainteresowały. No i przeczytałem w 3 dni w małych porcjach.

Kargul, nie czytaj takich pierdół. Przeczytaj streszczenie, czy cuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już naprawdę wymiękasz lub zasypiasz przy czytaniu lektur, to radzę przesłuchaj książkę(audio book) - profesjonalny lektor potrafi stworzyć odpowiedni klimat.

Nie polecam jeśli obejrzałeś film. Książka > Film > AudioBook imho. Słuchałem audiobooka "Quo Vadis" i z filmu więcej bym wyniósł (ale sprawdzian na 3 zaliczyłem ;3). I gdyby ta lektura byłaby nieobowiązkowa to może i by mnie wciągnęła... nawet ciekawa fabuła a i podobał mi się motyw chrześcijan i ich życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Malazańską Księgę Poległych. :P Połowa by wymiękła na samym starcie, a połowa by się rozkoszowała jak ja ( dobra połowa przesadziłem, może 1/100 lol ). :D Ale to niestety możliwe nie jest ( dla was stety jak nie lubicie czytać :D )... ale jakby chociaż trochę bardziej fajne książki dali to by było spoko.

 

@Marmot : Ja za to sf nie lubie. Wolę fantasy, ale takie jak hobbit to rzeczywiście może nudzić... ale pamiętaj, to lektura, nie mogli dać czegoś lepszego :P ciągle tylko wędrówka, wędrówka i nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...