Skocz do zawartości

Zablokowane Coś co wystąpi tylko raz ale nie create :/


pivot18

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

1. Kup słownik. Ja nic nie rozumiem z tego co napisałeś, czytałem z nazwy tematu o co chodzi.

Chce źeby dany kod. Mój to tam zmiana zmiennych...
Co to kur*a znaczy ?

 

2. w create

GML
bylo = false

kiedy ma nastąpić cośtam:

GML
if not bylo { <zrob costam>; bylo = true; }

za drugim razem już nie nastąpi. Prosta sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce źeby dany kod. Mój to tam zmiana zmiennych...

Lolwut dobre xd

Jeżeli nie chcesz w ogóle dotykać eventu create , a chcesz aby cos się wykonało raz, możesz dać w stepie:

 

GML
if ! variable_local_exists('zrobione')

{

//blablabla jakis kodzik...

zrobione=1

}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kroki (Stepy) wykonywane są w grze... na każdym kroku. Konkretnie wykonywane są co chwilę, zgodnie z prędkością gry ustaloną na planszy (room). Tutaj wstawiasz akcje które muszą być wykonywane bez przerwy, przez cały czas istnienia obiektu. Np. sprawdzanie czy kierunku czy prędkości i wykonanie konkretnej akcji w przypadku gdy warunek akcji się spełni.

Są trzy rodzaje kroków (Step). Zazwyczaj używa sie tylko tego pierwszego. Drugi Begin Step, służy do wykonania akcji, na początku każdego kroku, a więc zanim zostaną wykonane jakiekolwiek inne akcje.

Normalny Step, wykonywany jest przed zmianą np. pozycji itp. End Step wykonywany jest na chwilę przed zdarzeniem Draw odpowiedzialnym za rysowanie, ale już po wykonaniu zdarzenia Step - tak więc można go użyć np. do zmiany Sprite'a zależnie od pozycji, bowiem jeżeli takową zarządziliśmy w Stepie, to została ona już wykonana (chociaż na ekranie jeszcze tego nie będzie widać, bo akcja Draw zostanie dopiero za chwilę wykonana i odświeży grafikę na ekranie).

 

 

cytujac za dokumentacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...