Skocz do zawartości

PsichiXowe Nutki :P


PsichiX

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko dodam, że to normalne :P To wręcz niemożliwe, żeby ktoś mało doświadczony zrobił fajną nutę bez gotowych sampli. :D Także musisz albo ćwiczyć intensywnie i zrobić swoją muzę : ale wtedy byś straci kupę czasu, albo skleić z sampli albo zrobić grę i zlecić komuś innemu zrobienie muzyki. W sumie to drugie jest najszybsze, ale trochę lamerskie więc zostaje 3 opcja albo 1 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja pierwszy utwór (Fight) robiłem na modyfikowanych gotowych samplach, a ten drugi (Psycho Senses) calkowicie od zera, uzywajac generatorow efektow (slayer, keys i jakis do bebnow (nie kick)). Ale przyznam ze jak na zaledwie 3 dni tworzenia to jestem z siebie zadowolony ze nie zrobilem kupy i jednak da sie tego jakos sluchac :)

BTW. co do utworu Psycho Senses to ciagle mi samemu czegos w nim brak, jednak nie potrafie okreslic co to konkretnie jest, przewertowalem chyba wszystkie dostepne efekty/sample/generatory i nie znalazlem niczego chocby troche podobnego do tego co szukam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, jak na 3 dni to jest super, ale jak ktoś będzie grał w grę to nie pomyśli : "aa... ten facet dopiero zaczyna to przymrużę na to oko :D". A co do tego pierwszego utworu, mozesz mi podac nazwe tego programiku, bo on chyba nie jest z fl'a ? A pamiętam, że był tam taki fajny motyw i chciałbym go odsłuchać.

edit : powiedz co szukasz to ci może znajdę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek: tyle ze tam wszystko jest z FLa, tylko nieco zmodyfikowane :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek: tyle ze tam wszystko jest z FLa, tylko nieco zmodyfikowane :P

Od razu wyczułem fl'a. Ja chyba wiem, czego brakuje w Psycho.

Dodaj mocne uderzenia od czasu do czasu. Wiesz, perkusja i bębny.

Do tego zrób, żeby było delikatnie wolniej i przypasi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto wersja Beta Psycho Senses: http://psichix.wrzuta.pl/audio/58I78s1mrpY...-_psycho_senses

Czemu utwór miał(/ma) dla niektórych irytujące brzmienie? Bo właśnie utwór miał pobudzać umysł, wybudzać ze snu / transu / etcetera (w takiej postaci dla mnie jest potrzebny :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, gitara ma niezla melodie. Jednak wtedy to pianino juz nie dziala. Przejscie z pianina na skrzypce sux.do tego niektore dzwieki sa jakby inne i skrzecza (u skrzypiec). Badz bardziej pomyslowy co do bebnow, zwykle huk huk huk nie sprawia wrazenia. Zmienil bym te klasyki na bardziej elektroniczne instrumenty oraz dodal oprocz Kicka jeszcze kilka innych perkusji i pokombinowal z rytmami. Pieknie by z tym wszystkim brzmial odglos pradu (bzzzzzzzt) Wczesniej gdzies widzialem uzyty do tego szybko powtarzajacy sie Hat. Kurcze, musze se "kupic" FL studio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Posłuchałem Waszych rad (i kilku innych z innych for) i dodałem perkusje oraz zmieniłem bass. I mam nadzieje ze to już na prawdę ostateczna wersja (błagam xD) i nie będzie trzeba nic większego zmieniać :D

Dodam iż nie mogłem mocniej uwydatnić ani rozbudować drumów, gdyż starałem się możliwie jak najlepiej zachować pierwotny chłód utworu (z racji że okazał się dobry do fazy przejściowej w transie - zarówno wybudza jak i wprowadza w trans, ale nie wiem czy perkusja tego nie zepsuła).

Link do utworu tutaj: http://psichix.wrzuta.pl/audio/5i3JojdUSFw...-_psycho_senses

 

UPDATE:

 

Informuję że utwór Psycho Senses został dziś już na maxa poprawiony i zmasterowany, tak więc nie ma już pisków, brzęczeń, i doszło parę zmian, zapraszam do oceny już na prawdę ostatecznej wersji, a jeszcze dziś zabieram się za kolejny utwór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nutki już lepiej brzmią :) . Ta wersja mi się kojarzy z podkładem do menu głównego jakieś gry z tajemniczą fabułą i kapką łażenia w ciemności xD. Propos. Link dla fanów PsichiXa[xD]:

http://psichix.wrzuta.pl/sr/f/5i3JojdUSFw/...-_psycho_senses

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierze póki nie zobacze

Hmm? bo nie rozumiem :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

początek prac nad nowym kawałkiem, ot brak kompa i keyboard pod ręką zaowocował powstaniem tejże nutki. Zapraszam do ocen i pamiętajcie, to jest kawałek bazowy, go będę rozbudowywał, jednak jak zwykle Wasza ocena wiele może pomóc :) link do utworku:

 

Download: Project 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa wersja projektu: http://www.sendspace.com/file/gy1j59 (niespełna 1mb) :) jakieś sugestie co dodać / zmienić? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Psyś, załóż sobie konto na newground.com/audio to bedzie falshowy player do tych bitów od razu, bo wrzuta ma posrany stream i na łączu 5mb musze czekać kilkadziesiat sekund, a na NG mam od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam tam konto i utworek tez :) psichix.newgrounds.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też robię muze ;] Ale lepszą ;p

na ejay-u ? :D

 

Moim zdaniem to brzmi na Fruity Loopsa

właśnie.. Psichix czas najwyższy sobie załatwić jakieś wtyczki porządne, bo jak ludzie rozpoznają program to nie dobrze. :) Trochę poszperać i masz 100 razy lepsze brzmienia w swoich bitach, podnosząc tym samym ich jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja właśnie korzystam z wtyczek, między innymi genialnej stringz dla skrzypiec, czy też virtuoz a także drumz dla perkusji i kilku innych z dsk :) innych lepszych nie znalazlem jak na razie nie mniej wciąż poszukuje, jeśli misku masz lub znasz jakieś lepsze to chętnie je sprawdze ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

virtuoz

o, virtuoz jest nawet spoko.

 

Psichix, lepsze to niestety tylko komercyjne. Albo wykładasz kupe kasy, albo wykazujesz się sprytem. :P m.in Hypersonic 2, Sampletank 2, Kontakt 3.

 

edit : Ale w sumie jak korzystasz z tych dsk, to też nie jest nieźle. Czyli Morrowind po prostu strzelił, bo to nie są wbudowane wtyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO najlepsze brzmienie perkusji ma wtyczka EZDrummer, jest dość tania. Ojciec kupił i na prawdę potęga :)

http://www.audiofactory.pl/sklep/index.php?p299,ezdrummer

 

Kupe sampli się ma, które można jeszcze oczywiście własnoręcznie edytować po klockach.

 

A co do twojego kawałka. No jedzie strasznie tym FLem. Perkusja ma przesadnie zbyt dużo niskich tonów w porównaniu do reszty ;S I główny theme strasznie prosty. (to o tym psycho senses)

Drugi już mi się bardziej podoba, można tylko rozbudować to bardziej (chociażby tą perkusję, która jest de facto leciutko za cicha moim zdaniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do perkusji, to ja kupiłem sobie na allegro płytkę wypełnioną po brzegi wszystkim. :P W prawdzie trzeba tam trochę poszperać, ale zawsze znajdziesz coś dobrego. A po drugie dostałem ją za darmo, chyba sprzedający się pomylił, bo listonosz nic ode mnie nie chciał. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a płytka CD czy DVD? :D była by szansa na to bym mógł poprosić o kopię? ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...