Skocz do zawartości

PHP


OriPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę się nauczyć PHP ale takie ciągłe pisanie i uploadowanie na serwer WWW trochę mnie nie zadowala.

Wiem ze są jakieś programy które imitują nam taki server i porostu wrzucam sobie pliki do folderu i wchodzę na odpowiedni adres w przeglądarce...

tylko jaki to program i jak go zainstalować żeby to działało...

 

było by milo jakbyście podali jakiś poradnik krok po kroku... czyli co ściągnąć i jak zainstalować

 

Z góry THX ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apache + PHP + MySQL [+ PERL]

ale zawsze możesz użyć jakiegoś gotowego instalatora wszystkich tych elementów, np. XAMP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pliki zwykle dajesz do katalogu public_html, zawsze tez w dokumentacji XAMPa powinno byc napisane gdzie jest folder dla zawartosci hosta. A ten adres to adres Twojego localhosta (standardowo: http://localhost lub 127.0.0.1), czyli ten adres ktory wpisujesz do przegladarki aby wejsc na strone na swoim kompie, ale nie zadziala po stronie innych, bo musial bys udostepnic im zewnetrzne IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast nie polecam ww. tylko Uniform Webserver 4.1 (jego zaletą jest brak potrzeby instalacji) lub Bitnami Wampstack, do którego możesz sobie dodawać gotowe moduły z preinstalowanymi cmsami, wiki i innymi aplikacjami php z ich strony.

WAMP5 też działa bez instalacji. Kiedy miałem formata, to wystarczyło uruchomić program włączający się w zasobniku systemowym i wybrać po kolei Zainstaluj usługę Apache, PHP, MySQL. Nawet nic więcej robić nie musiałem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

@Kryniak:

Zainstalowanie usług składowych programu, to według Ciebie nie jest instalacja? Uniserver rozpakowujesz np. na usb i odpalasz start, a po skończonej pracy stop - żadnych instalacji usług, wpisów w rejestrach itp. Z Wamp5 tego nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...