Skocz do zawartości

Czy są jakieś produkcje w GM fabularne ( w 3D ) ?


Mucco

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż poszukuję jakichś gier fabularnych (typu Kangurek KAO) zrobionych w 3D, w Game Makerze?

Chciałbym bowiem zrobić takową grę, ale najpierw muszę przepatrzeć jak takie gry się mniej więcej prezentują, jakie mają wymagania - nie wiem czy się za to brać. Jeszcze raz powtarzam, interesują mnie tylko gry, nie chcę w tym temacie niepotrzebnego spamu. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli zaczniesz tworzyć jakąś grę 3D to przy 30% ukończonej gry na 100% nie bedziesz miał 30fps lecz 20 lub mniej. Bardzo ciężko jest utrzymać 30 (jeśli sie w ogóle da). I w pewnym sensie zgadzam się z Gnyskiem ale też troche nie bo można coś stworzyć jeśli sie wie jak i umie wykorzystać to co oferuje gm. Jeśli nigdy nie miałeś stycznosci z 3D to lepiej nie wyobrażaj sobie jakiś motion blurów, realistycznych płomieni ani bardzo zaawansowanej grafiki bo to jest "Mision Impossible" dla gm. Nawet nie wiem czy dałoby się stworzyć kangurka Kao bo ciężko by było z kolizjami i animacją nie wspominając o fps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj pomyliło mi się z tą fabularną :jezor:

 

Nie za bardzo rozumiem waszego podejścia. Przecież widziałem naprawdę wiele dobrych gier 3D zrobionych w Game Makerze (choćby taki Crime Life 2 i 3), a pozatym przecież zawsze można poczekać te 3 lata, aż wyjdą lepsze kompy xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Teraz powstaje "Kroniki Równowagi", czy jakoś tak, jest w dziale zapowiedzi na tym forum. Jest to gra fabularna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest niewydajny ten tryb 3D...

GM se po prostu nie radzi.

Zamiast tracić czas na robienie takich gierek, to mógłbym ci polecić:

C++ razem z: OpenGL, lub wiele trudniejsze: DirectX

Enjoy :)

 

E: te kroniki są w u3d, więc przy kilku pomocach dll'ek zmniejszysz wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To teraz pytanie z innej beczki - załóżmy, że zrobiłem menu do mojej gry w GM'ie, jednak przerzucam się na C++, a menu nie chce mi się od nowa pisać. Czy jest jakiś konwerter kodu GM do C++?

Jeszcze wybór bibliotek jakich ten kod ma używać, C++ jest za bardzo nieliniowe żeby można robić do niego konwerter. ;d

 

edit: Napiszcie sobie kompilator GML i tyle. o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: Napiszcie sobie kompilator GML i tyle. o.

Taa... zwłaszcza, że dopiero zacząłem się uczyć C++. :-D

 

Ps. Swoją drogą dziwię się, że pomimo tylu użytkowników władających dobrze zarówno C++ jaki i GML'em (mówię tu o tych z wyższej półki, typu PsichiX czy Snake :twisted:) żaden z nich nie napisał takowego kompilatora. Co z wami chłopaki? :jezor:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Swoją drogą dziwię się, że pomimo tylu użytkowników władających dobrze zarówno C++ jaki i GML'em (mówię tu o tych z wyższej półki, typu PsichiX czy Snake twisted.gif) żaden z nich nie napisał takowego kompilatora. Co z wami chłopaki? tongue.gif

Dobijacie mnie niekiedy xD

A no jak juz mowa o tym to przyznam ze robie cosik takiego, powiedzmy cos jakby konwerter gml->c++ do swojego programu, ale na rezultaty to sobie poczekacie (a robie to bo jak wiadomo - chlopcy z YoYoGames zapomnieli o poprawieniu wydajnosci oraz wciaz skupiaja sie tylko na grach 2d wiec czas na to by gml sie przydal tez do lepszych gier ;) ). Ale poki co uznajcie to tylko za plotke :) (zeby nie bylo znow ze obiecuje i dlugo tego nie widac :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Swoją drogą dziwię się, że pomimo tylu użytkowników władających dobrze zarówno C++ jaki i GML'em (mówię tu o tych z wyższej półki, typu PsichiX czy Snake :twisted:) żaden z nich nie napisał takowego kompilatora. Co z wami chłopaki? :jezor:

To był żart, takie coś nie na sensu. wotf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodząc na inny temat - chyba bigshark już tego forum nie odwiedza ??

Nie odwiedza - dostał bana za jego specyficzny styl bycia (czytaj: wszystko co jego i on sam to najlepsze, a reszta jest słaba i będzie wiecznie dążyć by stać się bigsharkiem) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...