Skocz do zawartości

Lepsze Odmierzanie Czasu


Makary155

Rekomendowane odpowiedzi

Może to bardzo n00bskie pytanie, ale czy są jakieś lepsze sposoby na odmierzenie 3 minut w grze niż sekundy=room_speed*180?

Room speed mam ustawiony na 60, ale pod wpływem pewnych efektów fps spada do 40, a to już mi spowalnia odmierzanie, a na dodatek jak trafimy w cel to nam 30 sekund dodaje. Czasem wydaje się że sekunda trwa 1,5 lub więcej prawdziwej sekundy. Bardzo proszę o wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Ale jak trafisz na końcówkę sekundy, to trzy miną szybciej, niż jak trafisz na początek. Niestety - jak gra zwalnia to i odmierzanie czasu zwolni. Dla tego własnie GM powinien być wielowątkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie jednak wydaje że to NAJODPOWIEDNIEJSZY sposób odmierzania czasu.. Przecież to działa na timerze, pobiera czas w milisekundach od rozruchu systemu, czyli pobiera czas bezwzględny systemowy, a nie czas względny gry. Ja na tym wyliczałem prawdziwe FPS, bo te GMowe to jakieś takie lipne i nie dokładne. Wystarczy na starcie naliczania zwrócisz do globalnej zmiennej wartość date_current_time(), a potem kiedy tylko zechcesz do innej zmiennej znów date_current_time() i odejmujesz "stary czas" od "nowego czasu" i masz podane w milisekundach ile minęło czasu. dzieląc przez 1000 uzyskujesz czas sekundowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem, ale z current_time. Dałem zmiennej wartość current_time+180000 i jak trafimy w cel to dodaje do tej zmiennej 30000. Na końcu dałem if (current_time>=zmienna) to próba się kończy. Spadków fps możecie nie mieć, bo ja mam słaby komp(procek 1,6GHz 512 ramu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...