Skocz do zawartości

Zablokowane Almora 0.7.6 - Dyskusja


gnysek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 449
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administratorzy
Moglibyście poprawić fałszywe błędy wyświetlane podczas grania ( że masz starą wersja, złe hasło np. ) A i gdy takie coś nam się przydarzy to nas wyrzuca, a postać zostaje na serwerze i trzeba czekać jakieś 5 min by moglibyśmy się zalogować.

 

Hmm, nie słyszałem o czymś takim, zresztą timeout powinien być szybciej... Przyjrzę się temu.

 

Mnie najbardziej by ucieszyło wcześniej wspomniane robienie własnych NPCów

To by mogło mocno obciążyć serwer.

 

To ja poprosze cyztanie podniesionej gazety zamiast jej podnoszenia do Ekwipunku

Tablica ogłoszeń styka ?

 

a samobójstwo z klawiatury w zasadzie można usunąć

Naprawdę aż tak często zdarza wam wcisnąć K ?

 

Pomyślę też nad jakimiś nowymi fragmentami mapy, ale nie gwarantuję sukcesu xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dodawanie NPC miałoby obciążać serwer? Przecież nie musisz dynamicznie,np dodanie pliczku do teczki z grą, tam jakieś dane do wczytania typu sprite=ludek , msg= Witaj barani łbie, x=100,y=100 itp, na początku serwer by to władowywał i tyle. Dla nowo dołączonych graczy by wysyłał tylko ten szereg danych, który nie jest taki duży i styka, nie?

 

Z tego wszystkiego przypomniał mi się topic z pożegnalnymi splashami almory i mój splash xD https://gmclan.org/up199_4_Almora_1_0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Wiesz, w sumie w ten sposób, można by to zrobić... zresztą zobaczę jak będzie szło. Najpierw dodam to co potrzeba, potem będę się bawił, bo poza samymi poprawkami to też chcę zrobić trochę zmian i przyspieszyć nieco działanie i wczytywanie, oraz rozszerzyć nieco rzeczy.

 

Za jakieś 2 - 3 tygodnie pokażę wam pierwsze screeny, jak już dodam wszystko co chciałem zrobimy z tydzień bety i potem wypuszczę 0.8.0. Wtedy będziemy myśleć dalej :)

 

Obecnie mam już 11 rzeczy na liście ToDo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obgadałem to z gnyskiem. Całkiem fajnie, bo Almora w końcu będzie zoptymalizowana pod kontem zasobów, a co za tym idzie zmniejszy się zużycie pamięci. Super! :D

 

Dzień i noc to akurat fajny pomysł.

 

To ja pozostaję tylko bezrobotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekazał, ale modyfikacja szablonu to chwila i już jest zrobione.

 

Przydało by się dorobić coś co by pozawalało zarządzać zasobami ludzkimi, czyli kto i co ma zrobić. =P

 

Co do biblioteki to i tak musimy obgadać, ja na razie obmyślę sam mechanizm, a ustalimy w jaki sposób zasoby mają być zwracane/dostarczane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Ładowania raczej nie przyśpieszymy wiele, ale mamy z Tymonem taki pomysł, dzięki któremu samo EXE powinno się odpalić szybciej, a to już będzie poprawa :) Borek ma coś poprawić z pluginem do dźwięku, bo jak się okazało to on zjada RAM najwięcej, więc też się poprawi, a do tego dojdzie protokół UDP, więc poprawi się stabilność gry (mrugający i znikający przeciwnicy rulez). Nie chce mi się teraz otwierać specjalnie projektu, ale wydaje mi sie też, że jest kiepskie maskowanie potworków, w tym zwłaszcza węży, bo najeżdżając na nie kursorem wcale się nie zaznaczają... to też jest coś do poprawy.

 

 

Matko, ale się rozpisałem, zaraz z tego zrobię drugą grę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może by tak... całkowicie nowa mapa. Pomniejszona ale napchana potworkami jak w sacred 2? Ta się już trochę przejadła.

z mapą i tak pewnie jest kupa roboty, dobrze by było jakby przynajmniej nowa się pokazała, (oczywiście wielkości przynajmniej df i z własnym miastem ;]).

Jeśli tak to wejście na nią prawdopodobnie było by z lochów obok tego NPC, można by wprowadzić ograniczenie, że od jakiegoś lvl można tam wejść

 

 

ja proponuje wieksza mape i wiecej miast :P Może jakieś nowe skille? coś typu Mining itp.

heh ze zrobieniem rzeczy typu górnictwo i inne takie był by pewnie duży problem, ale fajna by była gospodarka, gdyby np. pojawiły się jeszcze 2 nowe miasta miało by to sens, w każdym był by kupiec z różnymi towarami, o zmiennych cenach i by się łaziło, handlując nimi ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ze zrobieniem rzeczy typu górnictwo i inne takie był by pewnie duży problem, ale fajna by była gospodarka, gdyby np. pojawiły się jeszcze 2 nowe miasta miało by to sens, w każdym był by kupiec z różnymi towarami, o zmiennych cenach i by się łaziło, handlując nimi smile2.gif.

Heh czy ja wiem, zrobił by Gnysek nowa zmienna mining, i jak sie np. ma kilof w rece i sie "wali " w skale, to by bylo jak atakowanie , to mining rosnie z kazda "wykopana" skala :P hehehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Spoko, ja nie grałem w WOWa więc nie wiem nawet jak on wygląda :P Na pewno nie pójdę w takim kierunku. W sumie z Tymonem opracowujemy obecnie listę ciekawych zmian.... chyba przesadziliśmy nawet, no ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie mniej za 2 - 3 miesiące Borek chyba nie pozna już swojego projektu od strony kodu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...