Skocz do zawartości

Problem z php i css -.-


TeoTN

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bardzo nietypowy problem. Napisałem dość nieźle działającą stronkę w html-u i css-ie i postanowiłem ją wzbogacić o php. Niestety, w momencie kiedy pojawiły się choćby najprostsze znaczniki strona w ogóle przestała się wyświetlać.

Po usunięciu z samego początku: "<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2"?>" znowu zobaczyłem moją stronę, lecz przestały działać wszystkie hover-y z css-a. (a:hover, .klasa:hover itd) Czy ktoś wie czemu oraz jak temu zaradzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem, strona stała się niewidoczna :/

Tak jak by użycie tego kodowania nie pozwalało na używanie php... Albo powodowało w nim błąd, bo zwykle gdy zrobię coś w stylu:

echo "<a href="#">link</a>";

zamiast:

echo "<a href=\"#\">link</a>";

znika mi strona....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piczer: nic z tego ;P

<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2"?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.1//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml11/DTD/xhtml11.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">

 

a właściwiej:

 

<?php 
setcookie("zalogowany","nie",time()+86400)
?>
<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2" ?>
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, w nagłówku:

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//PL">
<html xmlns="http://www.w3.org/TR/xhtml11" xml:lang="en" lang="pl">

 

W IE po prawdzie część hoverów działa, a część nie, ale to już pewnie mój błąd w poprawności semantycznej :D

 

 

PS Temat do zamknięcia (Bo nie widzę takowej opcji, a kiedyś była :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekka poprawka - IE pozwala używać hover w CSS tylko dla znacznika a (odnośnika). Zresztą, taki "bajer" posiada chyba tylko Firefox, więc o używaniu hover dla klas lub warstw bez znacznika a, lub używając jakiegoś innego - nie ma mowy, oczywiście jeśli mówimy o kompatybilności z popularnymi przeglądarkami ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem ^^

Ach... nie ma jak bajzel w przeglądarkach... IE obsługuje innerHTML, Firefox nie, zaś FF hover dla wszystkiego, a IE już nie... Gdyby ktoś stworzył coś konkurencyjnego, mniej zagmatwanego niż dotychczasowe języki programowania stron internetowych - to te dotychczasowe mogą sobie iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem ^^

Ach... nie ma jak bajzel w przeglądarkach... IE obsługuje innerHTML, Firefox nie, zaś FF hover dla wszystkiego, a IE już nie... Gdyby ktoś stworzył coś konkurencyjnego, mniej zagmatwanego niż dotychczasowe języki programowania stron internetowych - to te dotychczasowe mogą sobie iść.

Firefox na pewno obsługuje składową innerHTML! Może źle odnosisz się do obiektu? Spróbuj metodą DOM: document.getElementById("identyfikator").innerHTML

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i często popełniany błąd to:

<div id="warstwa">
<script>warstwa.innerHTML</script>

Wiem, bo sam ten błąd robiłem :P . Dodatkowo, jeśli używasz klas lub nazw, to po kija używać document.getElementById? Przecież ta funkcja jest dla id. IE jest z kolei tak głupie, że dla niego to nie błąd i na to pozwala :P . Sam się o tym przekonałem, tworząc Pokemon Style Online ;) . Jak chcesz, mogę dać link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie jestem pewny jak to szło, ale albo "onClick" albo "innerHTML" mi nie działało, choć przyznaję, metody DOM nie używałem ^^

 

PS A w jaki sposób wywołać funkcję napisaną w PHP po kliknięciu na link? (Wykluczając pomysły z $_GET)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...