Skocz do zawartości

Zablokowane Zakładanie serwera


Purepain

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie : jak postawić serwer do gry (np. mmorpg) zrobionej w game makerze, na wykupionym serwerze 24/7 ? Wujek google nie dał mi żadnych wskazówek na ten temat. Proszę Was powiedzcie mi jak mogę to zrobić, bo jeśli okaże się że jest to niemożliwe to skończę z moim projektem w gm :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli serwery mają być online 24/h i gra ma być przeznaczona dla bardzo dużej liczby graczy (czyli prawdziwe mmo) to polecam zainwestowac w serwery dedykowane windowsowe (jeśli serwer jest rowniez napisany w GM) albo znalesc sponsora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, na pewno te informacje będą przydatne w przyszłości tylko moje pytanie jest troszkę inne: Co mam zrobić aby postawić serwer na wykupionym serwerze 24/7 (zakładając oczywiście że bym takowy posiadał :P )? Bo z tego co szukałem na necie to nie jest to taka prosta sprawa jak wrzucenie pliczku serwera mojej gry na serw. Nigdzie nie znalazłem jasnej odpowiedzi co i jak potem skonfigurować. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yoda:

No wiem, koleś chce zrobić typową grę MMO. Gdy ja zrobiłem moje MP, to se grałem z kumplami przez Hamacziego i było gitowsko :) A do pana Purepaina- zrobiłeś kiedyś jakąś grę? Czy to twoja pierwsza. Jak first game, to radzę najpierw nauczyć się robić zwykłe gry, bo prosisz o pomoc w postawieniu serwa, a możesz nie umieć zrobić gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ch3mical : Nie,nie martw się to nie moja pierwsza gra. A czy coś umiem to sam się jeszcze przekonam, bo za parę miesięcy powinno pojawić się już demko mojego aktualnego projektu, na temat którego zdradzę tylko tyle że będzie w 3D, a jego gatunek ? Hmm chyba moje założenia co do niego rzeczywiście najbliższe są MMORPG, ale jest wiele rzeczy które będzie go od niego dzielić (o ile wszystkie moje pomysły uda mi się "przelać" na kod źródłowy).

 

OK myślę że to co napisał Gnysek mi wystarczy bo jeśli jest to tak banalne, że można to zmieścić w jednym zdaniu to sobie z tym w przyszłości poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...