Skocz do zawartości

[SUGESTIA] Jak uniknąć warna...


LolikZabijaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Gmclanolwiczów !



Piszę tu aby pokazać jak unikać warna i w jaki sposób admini i modzi powinni przyznawać punkty karne[to jest tylko sugestia]

Temat jest po części nawiązaniem do tematu Ajota "jak uchronić się od warna"
Do administracji i moderacji:



Sprawa I Shoutbox

Często przeglądając warnologi widzę treść "spam w shoutboxie" Jak wszyscy wiemy shoutbox w żaden sposób nie podnosi rangi użytkownika więc po co dawać warny za pisanie. Jeżeli już to prosiłbym o wprowadzenie zasad korzystania z shoutboxa.

Sprawa II Sygnatury

O ile mi wiadomo administracja często daje warny za zbyt duża sygnaturę. Moim zdanie postępują źle, ponieważ można załatwić całą sprawę bez "rozlewu warnów" wystarczy napisać do delikwenta krótką wiadomość o treści np. "masz za duża sygnaturkę" a jeśli delikwent oleje pisemne upomnienie to wtedy bez wyrzutów możemy wstawić warna.

Sprawa III Avatary, zdjęcia, obrazki

Temat nie był poruszany nigdy moim zdanie niektóre avatary są zbyt "śmiałe" Podam tu przykład pana Tuxmana, który umieścił se w avatarze flagę ZSRR. Drugi przykład idiotyzmu to user "stalin", który ma w avatarze fotkę Stalina. Moim zdaniem administracja powinna ukrócić takie wybryki.

Sprawa IV Krótkie odpowiedzi
Według mnie admini powinni zezwolić na pisanie jednowyrazowych postów ale tylko w przypadku gdy pytający oczekuje prostego tak lub nie.

Sprawa V Wirusy

Jeśli jakiś user celowo wrzuca na stronę wirusa powinien otrzymać natychmiastowego BANA

Sprawa VI Bluzgi i obelgi
Często zdarza się że komuś chce się zakląć na forum. "Bluzgatorzy" opracowali metodę cenzurowania przekleństw za pomocą gwiazdek
niestety moderator Woock próbuje ukrócić ten zwyczaj a ja i chyba większość gmclanu całkowicie się z tym nie zgadzam. Cenzurowanie jedną gwiazdką powinno być dozwolone. Dajcie nam trochę luzu :)

Do użytkowników:


Sprawa I odbudowa wizerunku

Jeśli chcesz aby forum znów Cie lubiło na pewno nie pomoże Ci chamstwo i udawanie pokrzywdzonego. Po prostu staraj się nie filipkować nigdy więcej.


Oczywiście admini nie muszą stosować się do tych punktów to tylko propozycja.



To byłem ja LolikZabijaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Tuxman i stalin to ta sama osoba lol.

W ogóle to po co się męczyłeś z napisaniem tego tematu jak i tak nie wnikniesz w zasady za co dać warna :=/.

 

Wiem. Dlatego już wolę stosować się do propozycji Lolika.

 

EDIT: Do sprawy III się nie zgadzam. Wyjątkiem byłby hitleryzm. Za treści nazistowskie można by było bezpiecznie dawać warny, a za komunistyczne raczej nie. Damy tu np. usera o nicku lenin. On też ma nick i zdjęcie związane z komunizmem i nic mu nie zrobili ;). Oczywiście nie czuję się pokrzywdzony, tylko daję swoje zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legenda ;

S - sprawa

 

S1 - Ale shoutbox wlicza się w forum ,które ma swój regulamin (zresztą wszystkie komentarze na stronie też się wliczają w forum ;p ).

S2 - Ale jest regulamin ,i tak nakazuje punkt 7 .

S3 i S4 - Neutralny .

S5 - Popieram .

S6 - Jestem za stroną Woocka (zresztą jedynego porządnego MODA ,który "forum" moderuje w tej chwili ,wraz z Snake'em i Dark Maximal'em ;p) .

 

Ogólnie - po co pisałeś ten temat ? W Valhalli się nie nalicza postów <_< .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa IV Krótkie odpowiedzi

 

Mnie osobiscie to denerwuje jak ja cos duzo mowie/pisze , a dostaje strasznie zaskakujaco krotka odpowiedz. Nie tylko na tym forum, ogolnie.

 

Sprawa VI Bluzgi i obelgi

 

Jak dla mnie, nawet za ocenzurowane slowa mozna by dawac warny.

 

Co do wirusow kazdemu moze sie zdarzyc wrzucic niechcacy nawet zainfekowany plik. Mozna tez poznac po kims w sumie czy celowo czy nie celowo to robi. Kilku procentowy warn moglby dostawac, no chyba ze sie jakos konkretnie wytlumaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych punktów.

1. SB jest do rozmowy między użytkownikami a nie na jakiś spam typu "fgsfds". Też trzeba przestrzegać jakichś zasad.

1. W Regulaminie wyraźnie jest napisane

7. Nie rób sygnatury wyższej niż 150px oraz szerszej niż 550px (liczymy zarówno obrazki, jak i tekst).

Jeżeli ktoś nie stosuję się do regulaminu to po prostu dostaję nagrodę w postaci warna. Tyle.

3. Hm. Jak ma się gołą babę w avatarze to na pewno dostanie się warna :/

4. Nie. Wtedy to wygląda jak spam.

5. Tak.

6. Woock dobrze zrobił. Przeklinać to Ty sobie możesz w domu jak tak bardzo lubisz.

 

A do użytkowników.

Jak ktoś palnie głupotę roku lub coś mu odbije to na pewno forum nie polubi go na nowo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa I Shoutbox

 

Często przeglądając warnologi widzę treść "spam w shoutboxie" Jak wszyscy wiemy shoutbox w żaden sposób nie podnosi rangi użytkownika więc po co dawać warny za pisanie. Jeżeli już to prosiłbym o wprowadzenie zasad korzystania z shoutboxa.

Co to za argument, że nie podnosi rangi użytkownika? Zasady są proste: spam = warn.

 

Sprawa II Sygnatury

 

O ile mi wiadomo administracja często daje warny za zbyt duża sygnaturę. Moim zdanie postępują źle, ponieważ można załatwić całą sprawę bez "rozlewu warnów" wystarczy napisać do delikwenta krótką wiadomość o treści np. "masz za duża sygnaturkę" a jeśli delikwent oleje pisemne upomnienie to wtedy bez wyrzutów możemy wstawić warna.

Nie. W regulaminie stoi wyraźnie, że sygnatury wyższe niż 150pixeli są zabronione, bo to utrudnia czytanie postów. User łamie regulamin = warn.

 

Sprawa III Avatary, zdjęcia, obrazki

 

Temat nie był poruszany nigdy moim zdanie niektóre avatary są zbyt "śmiałe" Podam tu przykład pana Tuxmana, który umieścił se w avatarze flagę ZSRR. Drugi przykład idiotyzmu to user "stalin", który ma w avatarze fotkę Stalina. Moim zdaniem administracja powinna ukrócić takie wybryki.

A to eksponowanie flagi Związku Radzieckiego i wizerunku Stalina jest w państwie polskim zabronione? =)

 

Sprawa IV Krótkie odpowiedzi

Według mnie admini powinni zezwolić na pisanie jednowyrazowych postów ale tylko w przypadku gdy pytający oczekuje prostego tak lub nie.

Forum to nie czat, żeby odpowiadać jednym wyrazem.

 

Sprawa V Wirusy

 

Jeśli jakiś user celowo wrzuca na stronę wirusa powinien otrzymać natychmiastowego BANA

Tak się zawsze dzieje, więc nie wiem w czym problem.

 

Sprawa VI Bluzgi i obelgi

Często zdarza się że komuś chce się zakląć na forum. "Bluzgatorzy" opracowali metodę cenzurowania przekleństw za pomocą gwiazdek

niestety moderator Woock próbuje ukrócić ten zwyczaj a ja i chyba większość gmclanu całkowicie się z tym nie zgadzam. Cenzurowanie jedną gwiazdką powinno być dozwolone. Dajcie nam trochę luzu :)

Nie. Nauczcie się wreszcie kultury wypowiedzi. Chcecie luzu to idźcie na luzxxl.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co cytowałeś swoją edycję. To nie prawda że każdy normalny człowiek przeklina. Znam osoby który nigdy jeszcze nie użyły wulgarnego wyrazu. A jak tak bardzo lubicie przeklinać to zamknijcie się w pokoju i zacznijcie na cały głos przeklinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam tak ze powinno być że jeżeli ktoś przez praktycznie cały czas jest w porządku i nie grandzi to jeśli powinie mu się noga na czymś zwłaszcza jeśli to jakaś błahostka by się to skończyło ostrzeżeniem niektórzy na gminie stosują warny i to przy najmniejszych błędach użytkowników

 

Edit:

To oczywiste ze osoba która nagminnie łamie regulamin powinna być traktowana ostrzej niż osoba która stara się go nie łamać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tak bardzo lubicie przeklinać to zamknijcie się w pokoju i zacznijcie na cały głos przeklinać.

 

ja nie lubie przeklinać, po prostu używam tego jak każego innego słowa jak mnie coś wkurzy ite pe. Dla mnie to jest normalne, w kulturalnej rozmowie może się przeplątać jakieś przekleństwo i nikt się nie spuszcza tylko rozmawia dalej. Wiadomo że są aniołki wyjątki ale jest ich mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa VI Bluzgi i obelgi

Często zdarza się że komuś chce się zakląć na forum. "Bluzgatorzy" opracowali metodę cenzurowania przekleństw za pomocą gwiazdek

niestety moderator Woock próbuje ukrócić ten zwyczaj a ja i chyba większość gmclanu całkowicie się z tym nie zgadzam. Cenzurowanie jedną gwiazdką powinno być dozwolone. Dajcie nam trochę luzu smile.gif

 

Ja nie lubię przeklinać, ale używam tylko w ostateczności wulgów. Oczywiście ocenzurowane, bo tylko głupi dałby nieocenzurowany bluzg.

 

Sprawa V Wirusy

 

Jeśli jakiś user celowo wrzuca na stronę wirusa powinien otrzymać natychmiastowego BANA

 

A jak ktoś ma zainfekowanego kompa to musi mieć bana? Co innego, gdy to jakiś noobek który chce hackować GMClanowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie lubie przeklinać, po prostu używam tego jak każego innego słowa jak mnie coś wkurzy ite pe. Dla mnie to jest normalne, w kulturalnej rozmowie może się przeplątać jakieś przekleństwo i nikt się nie spuszcza tylko rozmawia dalej. Wiadomo że są aniołki wyjątki ale jest ich mało.
Co innego jak sobie rozmawiasz z kolegą spod bloku, a co innego jak postujesz na publicznym forum. Naprawdę nie widzisz subtelnej różnicy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kulturalnej rozmowie może się przeplątać jakieś przekleństwo i nikt się nie spuszcza tylko rozmawia dalej.

Chętnie bym zobaczył kulturalną rozmowę z użyciem przekleństw. :=/

Ja od 3 lat jakoś przestrzegam regulaminu i nie dostałem ani jednego warna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde może źle się wyraziłem, chodziło mi bardziej o "poważną" rozmowę.

@Dark : Może i masz rację, ale przecież rozmowa z kolegą to nie musi być jakaś sieka, że co 2 słowo to przekleństwo. A przecież na forum też prawie się wszyscy znają i są jakoby kolegami, a poza tym czarny pasek dla tych, co tego nie uznają. Ja mogę nie przeklinać na forum i mi to nie przeszkadza. Ale czasami mam na to ochotę :P i już jakaś bariera do pełnej bezpośredniości :D Dlatego właśnie jestem za tym paskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa I Shoutbox

 

Często przeglądając warnologi widzę treść "spam w shoutboxie" Jak wszyscy wiemy shoutbox w żaden sposób nie podnosi rangi użytkownika więc po co dawać warny za pisanie. Jeżeli już to prosiłbym o wprowadzenie zasad korzystania z shoutboxa.

 

W Shoucie nie powinno być spamu, treści "asdkijanhd" powinny być karane

 

Sprawa II Sygnatury

 

O ile mi wiadomo administracja często daje warny za zbyt duża sygnaturę. Moim zdanie postępują źle, ponieważ można załatwić całą sprawę bez "rozlewu warnów" wystarczy napisać do delikwenta krótką wiadomość o treści np. "masz za duża sygnaturkę" a jeśli delikwent oleje pisemne upomnienie to wtedy bez wyrzutów możemy wstawić warna.

 

Wymień mi jedną osobę która by to zmierzyła. Tyle czasu miałem tąsamąsygnaturkę a jakoś teraz warna dostałem. Powinno być upomnienie.

 

Sprawa III Avatary, zdjęcia, obrazki

 

Temat nie był poruszany nigdy moim zdanie niektóre avatary są zbyt "śmiałe" Podam tu przykład pana Tuxmana, który umieścił se w avatarze flagę ZSRR. Drugi przykład idiotyzmu to user "stalin", który ma w avatarze fotkę Stalina. Moim zdaniem administracja powinna ukrócić takie wybryki.

 

Z tym się zgadzam. Nick typu "stalin" jest przydki, błędny i z małej a taki avatar? blah...

 

Sprawa IV Krótkie odpowiedzi

Według mnie admini powinni zezwolić na pisanie jednowyrazowych postów ale tylko w przypadku gdy pytający oczekuje prostego tak lub nie.

 

Tu się nie zgadzam.

 

Sprawa V Wirusy

 

Jeśli jakiś user celowo wrzuca na stronę wirusa powinien otrzymać natychmiastowego BANA

 

Celowo tak, niechcący nie.

 

Sprawa VI Bluzgi i obelgi

Często zdarza się że komuś chce się zakląć na forum. "Bluzgatorzy" opracowali metodę cenzurowania przekleństw za pomocą gwiazdek

niestety moderator Woock próbuje ukrócić ten zwyczaj a ja i chyba większość gmclanu całkowicie się z tym nie zgadzam. Cenzurowanie jedną gwiazdką powinno być dozwolone. Dajcie nam trochę luzu :)

 

Tu też się zgadzam. Wole nie mówić co myśle o Woocku bo bym dostał ban.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w tym przypadku dostałem warn :(, a sam nie zauważyłem że jest za wysoka, każdemu mogło się zdarzyć :(

 

 

Ja również dostałem za to warna... ;]

Bo miałem za dużą sygnaturką, tylko ja nie wiem ile to jest 150px tekstu. ile lini w normalnym rozmiarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa I Shoutbox

Zarąbiasty argument... Po prostu za SPAM dostaje się warny, i tyle.

 

Sprawa II Sygnatury

Po pierwsze, to ja kiedyś otrzymałem PW od jakiegoś moda, że mam za dużą sygnaturkę.

Ale i tak to bez sensu :P Jak się czyta regulamin to się wie, że max wysokość to 150px, i tyle. Jak ktoś nie czytał regulaminu, to jego problem...

 

Sprawa III Avatary, zdjęcia, obrazki

Popieram.

 

Sprawa IV Krótkie odpowiedzi

Nie, bo zawsze można chociażby uargumentować swoją wypowiedź...

 

Sprawa V Wirusy

Tego nie da się pewnie sprawdzić... zresztą takie sytuacje zdarzają się stosunkowo rzadko, także kolejna bezsensowna "sprawa"

 

Sprawa VI Bluzgi i obelgi

Tu sam nie wiem co powiedzieć.

Jak ktoś bluzga na kogoś, ogólnie jest wulgarny, to powinien dostać warna, nawet, jak cenzurował. Ale jak np. powie o czyjejś grze, że jest "zaje*****", nie powinien otrzymywać warna.

 

A tak w sumie to dlaczego nie można cenzurować wulgaryzmów spoilerem...?

Innego sensownego sposobu jego wykorzystania nie widzę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest, że człowiek oceniając drugą osobę widzi tylko te same złe rzeczy, a dobrych już nie. Bardzo często się zdarza, że przymykam oko na drobne wykroczenie i nawet nie upominam takiej osoby. Musicie wziąć pod uwagę jedną rzecz, jeżeli chcemy być tym lepszym, bardziej szanującym się forum, to musimy wprowadzić jakiś lekki rygor/zasady, których należy przestrzegać, a bydło wygonić do lasu. Chodząc do szkoły też musimy przestrzegać zasad i nie mamy nic do gadania na ten temat ( czy nam się to podoba czy nie ), ale jeżeli w szkołach byłaby "wolna amerykanka", to co druga by się paliła.

 

Większość osób na forum z lenistwa nawet nie zerknęło na regulamin, a to prowadzi później do tego iż zostają karani warnami i mają do nas pretensje.

 

My naprawdę nie mamy nic do użytkowników, po prostu wymagamy przestrzegania cholernie prostych zasad, żeby nam wszystkim lepiej się czytało posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...