Skocz do zawartości

The Star Age


Remx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

kiedys myslałem ze zrobie gre 3D w GM6 ale po kilku testach zwadpilem,

powodow bylo kilka a najwaznieszym bylo to ze komp mi nie wyrabiał :)

 

Znalazłem własnie stare demko nad którym pracowałem i pomyslałem ze je tu zamieszcze tylko dla tego aby inni mogli zobaczyc ze da sie cos w miare dobrego zrobic w 3D.

Warunkiem dobrej pracy jest to ze uzyje sie dodatkwo grafike 2D aby zoptymalizowac bardziej kod.

 

 

new link:

The Star Age - old v.2

 

moze kiedys do tego powroce ale niewiem jeszcze kiedy gdybym opanowal zewnetrzne silniki 3D to kto wie :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak :) przyklad ten dziala szybko ale wlasnie to granica bo chcialem dodac kamyczkow troszke i wiecej upiekszaczy typu kominki palce sie w domkach itp.. to juz tragicznie znaczy przynajmniej na mym PC

powiecmy 2 elementy zmnieszaly o okolo 3-4FPS moze jak bede mnial chwile czasu to poszukam swego testera ;d znaczy tego pliczku co testowalem FPS byl to plac na ktorym znajdywala sie mieszanka objektow a no i na pocztku wioska mniala byc w calosci ale postanowilem ja podzielic tak jak w przykladzie :] by odseparowac od siebie elementy obciazajace system.

 

co do drzew to mnialem ich 3 rodzaje i akorat te najprostrze sa w przykladzie bo sa praktycznie zrobione z elementow 2D :) sprityx4

 

a

aa

aaa

aaaa

|

|

 

w pionie i powielone x4 e ksztalt X :) z boku wydaja sie jak calosc hehe

 

edit:

kurcze tak se poogladałem jeszcze raz wszystkie te demka swoje ze znow mi sie zechcialo robic ale 7 miesiecy przerwy od GML troszke to utrudniaja :/ eh...

nawed juz niewiem gdzie wsadzilem swoj model ludzika bo te co tam biegaja to takie testowe bo mniej zjadaja systemu i sa robione w GM6 a ludek wlasciwy w 3ds max ale tez :P lipny choc bardziej wymiarowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Hmm żeby nie uzywać nic wulgarnego... zajefajne!

Chodziło mi na 20-28 klatkach, ale uważam że gra została naprawde dobrze wykonana. Szkoda że możliwości Game Makera jeżeli chodzi o 3D sa lekko upośledzone, bo powstała by z tego naprawdę dobra gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również nie działa skok ;) A FPS to najczęściej 50 :D

A animacja jest z tego co pamiętam z jakiegoś przykładu z Game Maker Community, ale nei pamiętam jakiego. Bo był taki ludek animowany, pewnie z tamtąd wyciągnął Remx animacje. Jeśli się mylę to przepraszzam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ;d eh a myslalem ze ja w 6.0 to kompilowalem moze niechcacy przy ponownym ogladaniu odpalilem 6.1 :] bo tak sie sklada ze mam jeszcze wszystkie wersjie GM hehe od 5.0, 5.3, 6.0 do 6.1 niewiem po groma trzymam all :]

 

Co do grafiki i animacji wszystko robione jest w GM6.0 (oczywiscie nie textury) a tak wogole demko mniej by wazylo troszke ale w srodku mam wszyskie sprity ktorymi sie bawilem nawed te co nie uzywalem

Jak zobaczyliscie w helpie jest wspomniana xywka goscia ktory pomogl mi poprawic ruch ludzika bo przyznam sie ze na poaczatek ludzik byl sztywny jak trup hehe ale podeslalem dla niego ludka a on poprawil tak by plynnej chodzilo

Akorat ten przyklad byl tez na Forum GM angielskim, co do tego ze byl przyklad GTA (sprzed wakacji) :) to widzialem go i powiem ze duzo rozni sie od mojego kodu :] moze dla tego ze najczesciej komplikuje se zycie i nie ide na skroty, byc moze tez dla tego ze nieznam sie tak super na GML i jade na okolo :) gostek co mi pomagal tez sie zlapal za glowe hehe ale naszczecie pomalowalem ludka oddzielilem kod opisami a on mi zaimplementowal na kazda konczyne maly skrypcik wygladajacy jak skomplikowany wzor matematyczny ;]

 

dodalem jeszcze bar load ale nie dokonczony :P zostawilem go takim jaki byl w czasie produkcji ;]

 

The Star Age - old v.02

 

a tu ponizej to poczatek postawania ludzika hehe

sam początek..gm6

 

przyda sie tylko tym co zaczynaja robic w 3D i chca postac widziana z tej perspektywy co u mnie

Pozdrawiam i dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na demku tym nowym z tego linka powyzej twojego posta ?

 

czy moze wczesniejszym

 

bo jak cos to daje jeszcze raz linka do tego co na poczatku dalem

 

The Star Age - old v.1

poprawiony

 

a co najgorsze w tym demku do zrobienia bylo to chyba domki bo to skladanki z pojednyczych elementow, dzieki tej technice domki moga przybrac rozne krztalty

ale trzeba poswiecic troszke czasu :( mozna powiedziec ze na jeden kwadrat 32x32 przypada minimum 3-4 elementy drzewo to skrypt wstawiam kropke i mam drzewko, ale ono sklada sie juz jak widac z walka +sprit x4.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się prezętuje, wydaje mi się że obiekty które są poza zasięgiem widoku nie są rysowane, mam rację? FPS skacze mi do 50, troche dużo :]

 

Podmień teraz te proste figurki na ręce nogi itd. Tylko żeby nie był nagi :P

 

Pozdrawiam.

 

BTW. Jak tak będziesz czekał to się nie doczekasz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...