Skocz do zawartości

Heniek Nietopesz


Pozik

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Heniek Nietopesz

 

Gatunek: Platformówka

 

Opis: Heniek Nietopesz to gra platformowa stworzona 14 października 2008 przez Pozik Games specjalnie na konkurs organizowany przez czasopismo Komputer Świat: Niezbędnik. Naszym głównym zadaniem jest uratować dolinę nietoperzy przed nieszczęściem... w tym celu musimy zebrać populację w bezpiecznym miejscu, a następnie zatrzymać maszynę wywołująca trąby powietrzne. Pomocne są gwiazdki, dzięki którym otrzymujemy kolejne wskazówki, gdzie są ukryte klucze do podziemi, w których znajduje się maszyna :)

 

Download: http://pozik.victorygames.info/licznik/licznik_heniek.php

Rozmiar pliku: 1,22 MB

 

 

Autorzy:

Programowanie:
Pozik Games

Fabuła:
Pozik Games

Grafika:
Pozik Games

Muzyka:
Jakim

Dźwięki:
Clickteam

Screeny:

http://img442.imageshack.us/img442/1015/screen1rh6.png

http://img80.imageshack.us/img80/3879/screen2nt2.png

http://img442.imageshack.us/img442/1958/screen3dp5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż... gra zasługuje na maksymalnie 3/5, jest grą poprawną, i nic ponadto...

 

jako że nie jest to pierwsza gra tego autora, który ponadto przdstawia sie nie jako pojedyńcza osoba, a niemal profesjonalny zespół, należało by wytknąć błędy i niedociągnięcia:

 

1. Wieeeelkieeee, nuuuudne i puuuusteeee plansze... nawet ozdobnikow niema (albo prawie niema bo nie doleciałem do rejonu gdzie są te niby kaktusy ze screena).

 

2. Rozgrywka jest sztucznie wydłużana (patrz punkt 1.). Lata się przez wieeelkie, puuuste i nuudne plansze żeby odprowadzic nietoperki do gniazda

 

3. Grafika. Jesli otoczenie, sciany, podłoża i tła, wygladają przyjemnie, kolorowo-cukierkowo. To dlaczego nietoperz i jego animacja sa tak badziewne? Zupelnie jak by tła gotowe zrąbano skądś, a nietoperza narysowano na odwal się...

 

4. Dziecko czy ty wiesz jak wyglada nieoperz? Bohater tej gry wyglada jak latający PINGWIN!!!

Abstrahując od już od tego że pingwiny nie latają, naprawdę jeśli tyle wysiłku włożono w narysowanie teł i otoczenia, czemu nietoperz wyglada tak jak wyglada?

 

5. I moze jeszcze się czepiam, łażenie po ścianach było w poprzedniej grze o ślimaku. Mam nadzieje że to twoje Media Fusion czy jakos tam pozwala robić też inne gry oprócz takich sobie platformówek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc jest to ładna niczego sobie gierka. Tak jak już mówił copoconaco mi też nie podoba się grafika nietopeSZa (jak już chcesz :] ). Z początku myślałem, że to jakiś przeciwnik, a nietoperz przyleci za chwilę (serio! :jezor:) Jak już zacząłem sobie latać zaciekawiła mnie ta gra, chodzenie po ścianach, łapanie małych pingwinów (ups! :]), skrzynki i klucze. Ta gra ogólnie przypomina mi taką jedną, w której też się łapało jakieś stworki i przelatywało przez podobne kłódki O_o . Po kilku minutach znudziło mi się i ją wyłączyłem. Jakby chociaż strzelali do nas Space Marines, a my byśmy przelatywali nad nimi z ładunkami wybuchowymi... dobra przesadzam...

 

Edit: Zapomniałem o ocenie: 4/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wieeeelkieeee, nuuuudne i puuuusteeee plansze... nawet ozdobnikow niema (albo prawie niema bo nie doleciałem do rejonu gdzie są te niby kaktusy ze screena).
W nowej wersji pojawi się więcej stworków, więcej ozdobników i być może, jeśli projekt się przyjmie na zagranicznej scenie - większy świat ;)

 

2. Rozgrywka jest sztucznie wydłużana (patrz punkt 1.). Lata się przez wieeelkie, puuuste i nuudne plansze żeby odprowadzic nietoperki do gniazda
Dlatego "pingwinki" zostawiamy sobie na koniec ;) Najważniejsze są gwiazdki, które pomogą nam zebrać wszystkie klucze... dopiero gdy mamy wszystkie klucze możemy zabrać się do zbierania "pingwinków" ;)

 

Grafika. Jesli otoczenie, sciany, podłoża i tła, wygladają przyjemnie, kolorowo-cukierkowo. To dlaczego nietoperz i jego animacja sa tak badziewne? Zupelnie jak by tła gotowe zrąbano skądś, a nietoperza narysowano na odwal się...
Zaznaczę, że gra była robiona na konkurs i nie było za dużo czasu, żeby się zastanawiać, czy Nietopesz ma ładną grafikę... :D Jednak mam dobrą wiadomość pracuję aktualnie nad nową wersją gry dla zagranicznych portalów TDC i MadWord, więc wszelkie wasze uwagi będę na bieżąco brał pod uwagę :)

 

4. Dziecko czy ty wiesz jak wyglada nieoperz? Bohater tej gry wyglada jak latający PINGWIN!!!

Abstrahując od już od tego że pingwiny nie latają, naprawdę jeśli tyle wysiłku włożono w narysowanie teł i otoczenia, czemu nietoperz wyglada tak jak wyglada?

Celowo gre nazwałem Heniek Nietopesz, bo to nie taki nietoperz, jak większość z was sobie myśli ^^

 

5. I moze jeszcze się czepiam, łażenie po ścianach było w poprzedniej grze o ślimaku. Mam nadzieje że to twoje Media Fusion czy jakos tam pozwala robić też inne gry oprócz takich sobie platformówek...
Wśród wszystkich moich produkcji tylko w 2 było chodzenie po ścianach ;) Poza tym zapraszam na moją stronę http://pozik.victorygames.info/index.php?menu=produkcje

 

Dzięki za wszystkim za opinie i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dam tylko 2 gwiazdki dlaczego a no dlatego że gra jest nudna i nie dopracowana zmarnowałem 1 godzinę by przejść tą grę i poza oprawą graficzna która nie jest najgorsza (poza nietoperzami)to nic nadzwyczajnego

co prawda przeszedłem ale miałem bad ending (chyba) bo nie wiedziałem jak Skarżynek dać na duł na ten ostatni przycisk

gra była nudna co chwila latanie w te i z powrotem z tymi nietoperzami i się wpienić można gdy nagle ginie. ale no nie wiem czy tak miało być ale te nietoperz giną pojedynczo co jakimś czasie gdy już są w gnieździe i wszystko trzeba odnowa

a no i na końcu miałem taką tablice

 

mieszkańców 10

uratowanych 12 O-o wow dobry jestem jak na 10 mieszkańców

pozostałych -2

 

no i tak na końcu gry miałem ukończone 105% no nieźle ponad normę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...