Skocz do zawartości

Nintendo DS


Marmot

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc, zamierzam sobie z czasem kupić tą konsolkę. I mam parę pytań:

1. Ogólnie to zależy mi w konsoli tylko i wyłącznie na graniu, nie potrzebuję żadnych innych bajerów pokroju systemy operacyjne, przeglądanie zdjęć, mp3 czy cokolwiek innego i tu się rodzi moje pytanie - kupować Lite, czy czekać na DSi?

2. Wiem, że Lite ma slot kompatybilny z kartridżami dla GBA, co by mnie bardzo satysfakcjonowało, bo zależy mi głównie na grach z GBA, bo niestety naprawić mojego GBA się chyba nie da, ale rodzi się tu jeszcze inny problem - da się odpalać gry z GBC :> ? Czy musiałbym się bawić w jakieś pirackie oprogramowanie i emulacje? Bo w takie GBA wpinałem kartridża z GBC i sobie grałem, a mam chrapkę na parę tytułów z GBC :>

3. Jak już bym kupił, to jakie gry polecacie na NDS :> ? Bo na pewno kupuję sobie Pokemon Fire Red, ale chciałbym jednak też coś więcej mieć :P .

4. No i sprawa pirackich gier - trzeba robić jakieś zmiany powodujące utratę gwarancji, jak zmiana BIOSa w przypadku większości konsol, czy po prostu, wpinam kartridża z piracką grą i sobie gram? Bo na pewno kupiłbym sobie wtedy nagrywarkę R4 :P . No i taka sprawa, czy po nagraniu na kartę pamięci i włożeniu do R4 działają tylko gry na NDS, czy także gry na GBA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj Lite

Gry z GBA wchodzą GBC też :)

Gdy już masz nagrywarkę to raczej Fire Red ściągniesz z neta i zgrasz na tą kartę pamięci od nagrywarki.

Masz także Wi-Fi w DSie :).

Bo ja też planuje zakup tej konsoli :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy już masz nagrywarkę to raczej Fire Red ściągniesz z neta i zgrasz na tą kartę pamięci od nagrywarki.

Kto powiedział, że chcę je piracić? Poza tym pytałem się, czy możliwe jest odpalanie nagranych na nagrywarkę gier na GBA, a to co mi dałeś to nie odpowiedź na pytanie.

Masz także Wi-Fi w DSie smile.gif.

Jakby nie patrzeć, o Wi-Fi się w ogóle nie pytałem i nie wiem co to ma do czego, zresztą, o Wi-Fi wiedziałem akurat...

Kupuj Lite

Arguments plax. Krzyknąć hasełko też mogę, ale chcę wiedzieć, czemu akurat lepiej Lite, a nie DSi.

SAGĘ "PHOENIX WRIGHT", KURDE! =D

Nie no, Phoenix Wright to muszę mieć ;[ . Ta gra z samego opisu jest na tyle genialna, że aż trzeba ją mieć. Zresztą, http://www.cybermoonstudios.com/PhoenixBoot.html <3

 

Prosiłbym o konkretne odpowiedzi na pytania, bo nie chcę wysłuchiwać rzeczy które dobrze wiem, ani nie chcę wpajania, że inna konsola jest lepsza bo to. Chcę NDS i tyle, więc pytam się o niego i oczekuję odpowiedzi na moje pytania :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc, zamierzam sobie z czasem kupić tą konsolkę. I mam parę pytań:

1. Ogólnie to zależy mi w konsoli tylko i wyłącznie na graniu, nie potrzebuję żadnych innych bajerów pokroju systemy operacyjne, przeglądanie zdjęć, mp3 czy cokolwiek innego i tu się rodzi moje pytanie - kupować Lite, czy czekać na DSi?

2. Wiem, że Lite ma slot kompatybilny z kartridżami dla GBA, co by mnie bardzo satysfakcjonowało, bo zależy mi głównie na grach z GBA, bo niestety naprawić mojego GBA się chyba nie da, ale rodzi się tu jeszcze inny problem - da się odpalać gry z GBC :> ? Czy musiałbym się bawić w jakieś pirackie oprogramowanie i emulacje? Bo w takie GBA wpinałem kartridża z GBC i sobie grałem, a mam chrapkę na parę tytułów z GBC :>

3. Jak już bym kupił, to jakie gry polecacie na NDS :> ? Bo na pewno kupuję sobie Pokemon Fire Red, ale chciałbym jednak też coś więcej mieć :P .

4. No i sprawa pirackich gier - trzeba robić jakieś zmiany powodujące utratę gwarancji, jak zmiana BIOSa w przypadku większości konsol, czy po prostu, wpinam kartridża z piracką grą i sobie gram? Bo na pewno kupiłbym sobie wtedy nagrywarkę R4 :P . No i taka sprawa, czy po nagraniu na kartę pamięci i włożeniu do R4 działają tylko gry na NDS, czy także gry na GBA?

1. DSi będzie właśnie odbajerzoną wersją Lite'a, wskutek czego na pewno będzie droższe. Więc jeśli zależy Ci na slocie GBA (którego wywalenie w DSi niesamowicie mnie wkurza ;[) i nie potrzebujesz bajerów typu kamerka, wbudowana przeglądarka itp. - kupuj Lite.

 

2. Niestety gry z GBC już na DSie nie pójdą. Za to jeśli posiądziesz R4 bądź inną nagrywarkę, możesz zainstalować jeden z wielu emulatorów.

 

3. Pokemon Platinum obowiązkowo! =D Do tego Advance Wars: Dual Strike lub Dark Conflict (sprawdź, który Ci się bardziej podoba, bo te części diametralni się od siebie różnią). Phoenixy również obowiązkowo (wrzeszczenie "OBJECTIONS!!!" podczas noncnej sesji i budzenie całego domu rox! ;D). Puzzle Quest: Challenge of the Warlords. Jest też kupa fajnych przygodówek (np. Hotel Dusk z ręcznie rysowaną grafiką). Zresztą odsyłam do mojego posta: https://forum.gmclan.org/index.php?s=&s...st&p=146930. ;p

 

4. "Po prostu wpinasz kartridża z piracką grą". I sobie grasz. Konsolka wykrywa R4 po prostu jako grę włożoną do slotu 1, więc nie trzeba modyfikować firmware'u.

Co się tyczy gier z Advance'a: nie da się ich odpalić z pierwszego slotu. Musisz mieć nagrywarkę na slot 2 - Supercard na przykład. Istnieje też wynalazek zwany Ez Flash. Występuje w wersji na slot 1 (czyli po prostu alternatywa R4) i na slot 2. Tu masz taki zestaw: http://allegro.pl/item456032553_ez_flash_3..._oraz_lite.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. DS Lite. Czytałem, że DSi jest gorsze od poprzednika (właśnie przez ten brak slotu)

2. Jak u Maximala

3. Wszystkie Poki! Megaman 5 Double Team i Megaman Star Force Dragon/Leo/Pegasus też jest dobre (system walki jest półturowy).

4. Nie wiem.

Ja tam nie kupuję narazie, bo szkoda kasy. Mam swoje no$gba i wszystko śmiga (poza błędem z mikrofonem (?), zapisywaniem po wyłączeniu konsolki ręcznie (jak jest błąd, wszystkie zapisy od włączenia konsolki przepadają i trzeba zaczynać od ostatniego zapisu, brakiem Linkowania (jak ja zdobędę Machampa, Alakazama, Golema i innych!? Ano tak, Action Replay Cheat! XD). NDSa opłaca się tylko wtedy kupować, kiedy często nie ma cię w domu i masz dużo kasy. Może za rok będę miał to 1250zł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież NDS kosztuje ok. 500zł. Szczerze to wolałbym sobie GBA kupić, ale już nigdzie nie ma nówek z tego co patrzyłem :/ ... A zawsze warto mieć coś nowego. Zresztą, zależy mi na konsoli przenośnej. Szkoda tylko, że te nagrywarki aż tyle kosztują. Maximal, co do nagrywarki - http://allegro.pl/item456819384_ez_flash_v..._gadzetami.html ta będzie lepsza? Bo do tamtej co dałeś, to pisało, że wymaga EZ Flash V do działania na Slot 1. Jedyna rzecz która mnie martwi to to, że wymaga ten cusiek kart Micro SD, czyli znowu kartę pamięci trzeba będzie kupić... Szkoda, będzie to kosztować wszystko więcej niż myślałem :/ . Cóż, dzięki za odpowiedzi :P . Może uda mi się na wiosnę uzbierać kasę i kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A może inaczej - poczekać na DSi i kupić Lite? =P Z tego co wyczytałem to powinno potanieć, no ale nie wiem. W każdym razie ta wbudowana kamerka może być wykorzystywana przez przyszłe gry, chociaż nie wydaje mi sie żeby sie posypały chmarą - DS to DS, na starszych też musi działać.

3. Do tego wszystkiego co wymienili jeszcze Trauma Center bym dorzucił, nawet na emulatorze grało sie w to świetnie, na konsolce pewnie byłoby jeszcze lepiej =P

 

Btw. http://ndstuff.pl jeśli nie znasz strony, może znajdziesz na forum jakieś przydatne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yup, gry z kamerką mocno mnie zastanawiają - przed premierą NDS wszyscy zastanawiali się, po cholerę ekran dotykowy i mikrofon - dopiero pierwsze gry rozwiały wszystkie wątpliwości =D

 

1. Ogólnie to zależy mi w konsoli tylko i wyłącznie na graniu, nie potrzebuję żadnych innych bajerów pokroju systemy operacyjne, przeglądanie zdjęć, mp3 czy cokolwiek innego i tu się rodzi moje pytanie - kupować Lite, czy czekać na DSi?
W DSi słuchanie audio ogranicza się tylko do plików AAC, więc i tak musiałbyś korzystać z dodatkowego oprogramowania :)

3. Jak już bym kupił, to jakie gry polecacie na NDS :> ? Bo na pewno kupuję sobie Pokemon Fire Red, ale chciałbym jednak też coś więcej mieć ;p .
Call of Duty 4 - bo pokazuje, że sterowanie stylusem w FPS jest lepsze od myszki,

The World Ends With You - bo pokazuje, że można zrobić genialny jRPG w czasach współczesnych,

Soul Bubbles - bo pokazuje, że gry indie mają przyszłość na handheldach (ten gameplay <3),

i właściwie wszystkie tytuły, sam praktycznie codziennie ściągam wszystkie nowe releases i wszystkie mi się podobają =D

4. No i sprawa pirackich gier - trzeba robić jakieś zmiany powodujące utratę gwarancji, jak zmiana BIOSa w przypadku większości konsol, czy po prostu, wpinam kartridża z piracką grą i sobie gram? Bo na pewno kupiłbym sobie wtedy nagrywarkę R4 ;p . No i taka sprawa, czy po nagraniu na kartę pamięci i włożeniu do R4 działają tylko gry na NDS, czy także gry na GBA?
Nie musisz robić żadnych zmian, wsadzasz kartę i grasz. R4 co prawda ma mniej ficzerów niż G6, ale ma najczęściej update'owany firmware (trzeba robić aktualki, żeby funkcje taki jak slowmotion itp. działały z nowymi grami).

Żeby działały w ten sposób gry na GBA, musisz kupić też kartę SLOT-2 (dowolna, M3 ma chyba w zestawie, można też kupić oddzielnie, z tego co wiem, rozszerzenie RAM na SLOT-2 też będzie tak działać). Na G6 wystarczy włożyć dowolną grę GBA (na R4 pewnie też), ale polecam ci kupić rozszerzenie RAM, bo wymagają go niektóre gry homebrew.

 

I na deser:

http://www.tsukuru.pl/inne/Tokei7/strony/nds.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ogólnie to zależy mi w konsoli tylko i wyłącznie na graniu, nie potrzebuję żadnych innych bajerów pokroju systemy operacyjne, przeglądanie zdjęć, mp3 czy cokolwiek innego i tu się rodzi moje pytanie - kupować Lite, czy czekać na DSi?
DS Lite. DSi ma niepotrzebne bajery, które nie mogą być użyte do gier, ponieważ zwykły DS i DS Lite nie mają ich (chodzi o kamerkę). Poza tym w twoim przypadku przyda się slot dla GBA. Do tego nie zagrasz sobie na DSi w Guitar Hero - On Tour - nie ma gdzie wpiąć Gripa.

 

2. Wiem, że Lite ma slot kompatybilny z kartridżami dla GBA, co by mnie bardzo satysfakcjonowało, bo zależy mi głównie na grach z GBA, bo niestety naprawić mojego GBA się chyba nie da, ale rodzi się tu jeszcze inny problem - da się odpalać gry z GBC :> ? Czy musiałbym się bawić w jakieś pirackie oprogramowanie i emulacje? Bo w takie GBA wpinałem kartridża z GBC i sobie grałem, a mam chrapkę na parę tytułów z GBC :>
Nie odpalisz zwyczajnie na slocie dla GBA gier dla GBC. NDS nie ma odpowiedniego procesora do tych gier, więc tak przygotowali tego slota, by nie weszła gra z GBC.

 

3. Jak już bym kupił, to jakie gry polecacie na NDS :> ? Bo na pewno kupuję sobie Pokemon Fire Red, ale chciałbym jednak też coś więcej mieć.
Jak na razie grałem w sporo ciekawych gier na DSie (jestem szczęśliwych posiadaczem tejże konsoli :P ):

Advance Wars (Days of Ruin (inaczej Dark Conflict) i Dual Strike), Digimon World, Mario & Sonic at the Olympic Games, Mario Kart DS, Naruto - Path of the Ninja, Pokemon Diamond, Puzzle Quest - Challenge of the Warlords (w tym momencie w to gram :P ), Super Mario 64 DS, The World Ends With You (ale coś mi nie chce do końca działać, chyba mam trochę uszkodzoną kartę...), Yu-Gi-Oh! World Championship 2008.

Dobre, lecz trochę gorsze są też Call of Duty 4 - Modern Warfare, Theme Park i Worms - Open Warfare 2.

 

4. No i sprawa pirackich gier - trzeba robić jakieś zmiany powodujące utratę gwarancji, jak zmiana BIOSa w przypadku większości konsol, czy po prostu, wpinam kartridża z piracką grą i sobie gram? Bo na pewno kupiłbym sobie wtedy nagrywarkę R4. No i taka sprawa, czy po nagraniu na kartę pamięci i włożeniu do R4 działają tylko gry na NDS, czy także gry na GBA?
Wpinasz do R4 lub innej nagrywarki kartę pamięci, potem całość do DSa i grasz :P

A gry na GBA chodzą tylko, jeśli masz nagrywarkę na slot dla GBA.

 

Jakbyś miał jakieś pytania odnośnie DSa, to pisz do mnie na GG :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedzi. Co do gier to coś czuję, że na pewno będę mieć te tytuły - Pokemon Fire Red, Phoenix Wright i Puzzle Quest :P . Może też inne, zobaczy się, ale te to na 100% obowiązkowe dla mnie. Co do reszty pytań, dzięki za odpowiedzi :P . Teraz tylko kasę uzbieram. Możliwe, że na wiosnę będę kupować, a wtedy DSi ma wyjść, więc akurat Lite powinien stanieć. Dzięki jeszcze raz wszystkim :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...