Skocz do zawartości

Zablokowane HTML, PHP i JavaScript


Harv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatni dowiedziałem się od Tymcia (=*) że aby strona była popularna należy:

-stworzyć własny cms a nie korzystać z gotowego;

-powinno zaczynać się od małego serwisu zajmującegą się małą gamą zainteresowań;

i tak dalej.

Chodzi mi o własny cms. Wiem że trzeba nauczyć sie HTMLa, PHP oraz JavaScripta.

Jakieś dobre poradniki dot. tych języków?

Z góry dzięki.

 

E: do htmla znalazłem, teraz pozostaje php oraz js

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, po kij komu kurs tak banalnego języka, jakim jest PHP...

 

Chociaż przeczytać po kawałku jakieś tutoriale, kody jakiś skryptów itp, aby obczaić składnię.

 

Bo w PHP naprawdę przy użyciu znikomej liczby funkcji można zrobić coś dobrego.

A jak się nie zna jakieś funkcji, to na Google zawsze będzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PHP można porównać do C++, choć jeśli chodzi o obiektowe programowanie to chyba uboższy, ale to tylko moje mniemanie :) . Wejdź na: http://www.kurshtml.boo.pl/ - świetna strona o HTML, CSS i JS, czyli ogólnie o DHTML. Jeśli nauka tegoż języka cię znudzi, znaczy, że już pora uczyć się PHP :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie zacząłem przeglądać i doszedłem do wnosku że HTML i JS są proste jak budowa cepa... PHP zresztą jest kilka razy łatwiejszy od c++ (mozna rzec, kilkadzisesiąt). Jeszcze obczaje CSS i jak bede miał jakies pytania to napiszę. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Tak sobie zacząłem przeglądać i doszedłem do wnosku że HTML i JS są proste jak budowa cepa... PHP zresztą jest kilka razy łatwiejszy od c++ (mozna rzec, kilkadzisesiąt). Jeszcze obczaje CSS i jak bede miał jakies pytania to napiszę. Dzięki!

 

A jazda samochodem osobowym jest trudniejsza niż rowerem. A pływanie jest trudniejsze od gotowania.

Nie porównuj w ten sposób. Wszystko zależy od czego zaczynasz - u mnie w robocie chłopaki np. nie znają PHP, natomiast w C# są wymiataczami i w sprawach PHP wzywają mnie - chociaż wcale wiele nie umiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JSa do systemu zarządzania treścią wcale nie potrzebujesz. Tak samo HTMLa czy CSS.

Oczywiście HTML ułatwia sprawę, ale podkreślam, że nie jest konieczny.

 

Naucz się najpierw PHP i podstawy HTMLa, czyli bloki, odnośniki i formularze wchodzą w grę. W PHP zrób prosty system logowania, następnie jakiś system komentarzy... itd. Warto też zapoznać się z podstawami MySQLa. Proste zapytania dodające, wybierające i usuwające. Takie jak tworzenie bazy danych jest wspierane po stronie PHP. W samym PHP warto zapoznać się z typami zmiennych na których będziesz operował - co to jest zasób, a co to obiekt... na razie może lepiej pozostań w sferze funkcji, bez obiektowego. Chyba że czujesz się na tyle pewny, to poczytaj co to jest klasa, obiekt, jak definiuje się jego metody i zapoznaj się z konstrukcją niektórych metod specjalnych tj. __isset, __construct..., wtedy też dowiedz się o typach zmiennych obiektu i kiedy nimi się posługiwać ( tj. public czy private ). Zapoznaj się z tym jak PHP zarządza zmiennymi, jaki jest ich zasięg i kiedy ich się pozbywać. Dodatkowo warto wiedzieć coś o zmiennych predefiniowalnych, jak je filtrować, zabezpieczać się przed nimi i jak uzyskiwać do nich dostęp. Warto też było by poczytać coś o output control bo to zdecydowanie Ci się przyda przy sesjach i ciastkach. I właśnie dowiedz się co to jest sesja i jak się z nią obchodzić.

I to tak w sumie w skrócie, jak coś mi się przypomni to napiszę.

 

A Ty w przypadku problemu po prostu napisz do mnie na gadu, czy tlena jeśli znasz i masz. Bo w sumie na początku z takimi małymi problemami wygodniej jest z osobą "prywatną". Jestem prawie zawsze niewidoczny.

 

I tyle.

 

A. I ściągnij sobie dokumentację do PHP i do MySQLa, znacznie to ułatwi sprawę. Najlepiej najnowsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...