Skocz do zawartości

Prosta biblioteka do C++


Crackkk-GM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Poszukuję jakiejś biblioteki do C++ 3D, jestem średnim programistą, potrafię robić programy w Winapi, i jakieś gry-konsole :P

Mógłby mi ktoś polecić jakąś bibliotekę prostą w obsłudze? Będę bardzo wdzięczny :)

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc szczerze masz marne szanse nie znając angielskiego i programowania. Kursów po polsku raczej nie ma a jeśli już jakieś znajdziesz to marnej jakości. Zainwestuj lepiej czas w naukę ang. Oszczędzisz bólu nam i sobie. A Tak w ogóle chyba masz przykładowy kod a skoro znasz podstawy programowania ze zrozumieniem nie powinno być żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pełno różnych silników http://www.devmaster.net/engines/ tu masz mały spis są zarówno darmowe jak i płatne. Osobiście jednak polecam naukę nie silnika ale biblioteki graficznej(allegro czy SDL na początek) i zrozumienie podstawowych zagadnień związanych z programowaniem gier. Co prawda kilka lat Ci zejdzie ale efekt bezcenny. Nie chodzi o 6 z anglika bo ja mam dwóje a z angielskim nie mam żadnego problemu i czytanie książek przychodzi równie łatwo jak polskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie znasz nie których słówek to do słownika zajrzyj, jeśli nie chce ci się szukać słowek to skorzystaj z translatora albo skorzystaj z tłumacza strony google jest nawet niezły. poprostu przpisz adres http://irrlicht.sourceforge.net/tutorials.html do googla i wybierz opcje tłumaczenie strony. Jak czegoś nie wiesz to zajrzyj na gamedev. Tam się znają na C++ a irlichta już dawno obczaili co do kursu w KŚ Ekspert to nie był za dobry kurs przeszłem go i nic poza tą grą nie umiem zrobić może to przez to że nie znam za bardzo C#, ani C++. Ale może nie długo zacznę się uczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam poziomu trudności, ale polecam Crystal Space 3D ...

Jakie gry? google grafika powie tobie ;d

A ja nie polecam :) Engine dobry ale IMO jak dla mnie trochę skomplikowany jak dla początkującego (wiem bo sam na tym próbowałem zaczynać). Zresztą Ogre ma dużo więcej efektów, ale jeżeli zaczynasz jedź na irrlichcie, ale najwięcej nauczysz się korzystając z nisko poziomowego API :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...