Skocz do zawartości

Sprzedaż gry w GM-ie


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie ciekawi czy umowa z victorygames jest oplacalna. No ale nie ma co gdybac, bedzie trzeba napisac maila i juz.

 

Ciekawi mnie czy tacy "wieksi" wydawcy przywiazywaliby uwage do tego w czym gra zostala zrobiona.

 

Golden-Maciej, z gier 2D to mi sie wydaje, ze najbardziej moga byc gry multiplayer z mozliwoscia gry na jednym kompie, bo jak wiadomo w dzisiejszych czasach wieksza uwage przywiazuje sie do gier multiplayer przez neta. Oraz jakies RPG rozbudowane, czy tez ciekawe Hack'n'Slashe lub Strategie. Bo Strzelanki, Gry sportowe 2D w dzisiejszych czasach to raczej odpadaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@PsichiX

PLAY jest właścicielem i on właśnie płaci podatek. Kod gry itp. tego wszystkiego nie zabierają teraz tylko samą grę.

 

Według mnie bardziej opłaca się wydawać w np. PLAY po pierwsze :

zero ryzyka że skarbówka się przyczepi

i tak jest z tego troche kasy

 

Co do sprzedaży gier na Allegro, to jeśli zrobisz kilkanaście egzemplarzy to może cię policja zgarnąc, z Allegro mają twoj adres i po tb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Damian

Chodzi mi o zmienienie jakiegoś charakterystycznego szczegółu, ubrania, wyglądu postaci

@pablo1517

Ja nic takiego nie mówiłem :P

 

Spójrzcie na tą grę co pablo dał w linku,Wario się nazywa prawie jak "Mario", wygląd postaci też jest troszkę podobny, i też platformówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo Taa poszukaj w Empiku gry 2d...

 

Warning! Another Bullshit!

 

Empik to denna sieć sklepów gdzie największe półki z grami to półki dla PC, a PC to nie jest maszynka do grania w gry!

 

Jakby tego było mało porównywanie tutaj sytuacji polskiej gdzie gry to wciąż "rozrywka tylko dla dzieci" i ogólnie całe zacofanie naszego kraju pod tym względem sprawia, że nie istnieje u nas żaden prawdziwy rynek gier którego można by uczciwie nazwać właśnie takim rynkiem. Za granicą gierka zrobiona w GMie z odpowiednią reklamą i dobrą dostępnością przez internet pójdzie jak świeże bułeczki, musi tylko być dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thank you Borek Almigthy ^^

Ban na 7 dni :P

 

Zawsze można nazwać grę np. "Puchatek Zdobywca" , i zmienić kolor koszulki puchatka na jakiś inny i już autor nie może się przyczepić. A wogóle to kto jest autorem Kubusia Puchatka:?

- Piszarz?

- Autor filmu/bajki?

- Jakis inny lol?

Kubusia napisał niejaki A.A.Milne, prawa do kubusia wykupił Disney i nieźle na tym trzepie kasiore

 

@Damian

Chodzi mi o zmienienie jakiegoś charakterystycznego szczegółu, ubrania, wyglądu postaci

@pablo1517

Ja nic takiego nie mówiłem :P

 

Spójrzcie na tą grę co pablo dał w linku,Wario się nazywa prawie jak "Mario", wygląd postaci też jest troszkę podobny, i też platformówka :)

Wario, to taki wymysł nintendo, żeby sobie przyrobić. Wario jest złodziejem i zbiera skarby-kradnie, mario jest hydraulikiem i zbiera grzyby -.-'

 

Dzisiejsi gracze patrzą przede wszystkim na grafikę 3d. Jeśli jest średniawa, nie kupią. Tak samo, jak z nowymi filmami. Muszą być FXy, bo nie kupią.

 

Zawsze pozostaje ci donationware, albo tanio sprzedawać na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo robisz w GMie i myślisz że jesteś kox i robisz najlepsze gry... Dużo ludzi przez takich jak ty uważa GMa za gówno. Nie ma to przyszłości! Do gier w GMie trzeba mieć jeszcze kompa dobrego... A takie dzieci które naciągają starych na gierki za 10zł to nie mają takiego sprzetu...

 

 

Poza granicą... Jo, jo. To chyba na jakimś dziwnym rynku bo jak wiem to jak na razie malo osób gra w 2D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile wychodzi NOWYCH gier 2D?

A nie każdemu chce się grać w tą samą starą grę 2D, którą przeszedł już x razy, więc mało osób w nie gra.

Poprostu - Im więcej by wychodziło gier 2D, to ludzie pewnie by w nie grali

nie pamiętam kiedy ostatni raz grałem w grę 2D pochodzącą nie od nas z forum.. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gier w GMie trzeba mieć jeszcze kompa dobrego

 

Jak sie zapomina o optymalizacji to tak jest. Zreszta w C++ tak jest, mozna zrobic ta sama gre z bardzo malymi wymaganiami lub bardzo duzymi. Wszystko zalezy od programisty. Chyba piszesz w C++ tak wiec powinienes o tym wiedziec.

 

malo osób gra w 2D...

 

To ciekawe, wystarczy wejsc na battlenet (Starcraft, Diablo 2) lub popatrzyc ile osob nadal gra w Heroes3 , Warlords Battlecry , Age of Empires 2 , wszelakie zrecznosciowki, gry logiczne itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbijam się do dyskusji.

@pablo Taa poszukaj w Empiku gry 2d...

Jak się nie zagląda do działu konsolowego, to tak jest. Wiesz, że jest całkiem dużo gier 2D na PSP i DSa? Ba, na PS2 nawet wyszła jedna ponad rok temu.

Nie ma to przyszłości!

Nie ma, bo GM jest dla twórców gier hobbystów, a nie dla tych, którzy chcą na tym zbijać kasę. Jako domorosły programista powinieneś zdawać sobie z tego sprawę. Nie zmienia to też faktu, że niezłe wyuczenie się GMLa upraszcza naukę języków programowania.

Do gier w GMie trzeba mieć jeszcze kompa dobrego...

Bullshit! Na moim poczciwym kompie ze słabym sprzętem można zagrać w 90% GMowych gier.

To chyba na jakimś dziwnym rynku bo jak wiem to jak na razie malo osób gra w 2D...

Teegee to chyba jakiś MAGIk, bo nieźle na tym zarabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba na jakimś dziwnym rynku bo jak wiem to jak na razie malo osób gra w 2D...

Kojarzysz takich producentów jak PopCap, MumboJumbo czy nawet polski Codeminion? Trzepią kasę na grach 2D, i co ty na to. Poza tym: http://store.steampowered.com/genre/Casual/ - na Steam nigdy by się nie pojawiły gry 2D, jakby mało osób w nie grało. Takie Peggle Deluxe czy PuzzleQuest mają nawet bardzo wysokie notowania na Metacritic. Zresztą, nie patrz na dzieci pixel shaderów, prawdziwy gracz docenia grywalność, a ta może być jak najbardziej z grafiką 2D. A jak ktoś patrzy w grach tylko na grafikę, to żal mi kogoś takiego :P . Poza tym, jak wydaje się grę 2D, to trzeba się nastawiać na rynek zagraniczny, czyli nie żadne PLAY tylko sprzedaż na własną rękę. Gra się będzie bardzo dobrze rozchodzić jeżeli będzie grywalna, nawet jak nie będzie mieć grafiki rodem z Crysisa (patrz chociażby takie MAGI).

Do gier w GMie trzeba mieć jeszcze kompa dobrego...

Bullshit. Jak nie umiesz zoptymalizować, to tak masz.

Kto mówi że się słabo sprzedają? PLAY! Korespondowałem z nimi więc wiem.

Czemu mnie to nie dziwi. Play - synonim słabych i nudnych gier, niewartych nawet tych 10zł po które oni sprzedają te gry. To, że ich gry 2D się nie sprzedają (co mnie w ogóle nie dziwi), to nie oznacza, że gry 2D w ogóle się nie sprzedają, bo to nie prawda.

@pablo Taa poszukaj w Empiku gry 2d...

A kto tam szuka gier. Zresztą - PuzzleQuest - 2D i znajdziesz w Empiku. Age Of Empires edycja kolekcjonerska - również 2D, a widziałem w Empik. Wymieniać dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 3D zarobisz więcej niż na 2D. W fajnej grze 3D może widać pixele itd. ALE i tak dobrze sprzedasz, a w 2D musi być wszystko piękniutkie i dopicowane żeby Ci ktoś kupił.

 

(A cpp jest szybszy od GMA)

 

Następny projekt bede robił 2D to zobaczycie jak to ma wyglądać ^^ (Dla Play, albo innej firmy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(A cpp jest szybszy od GMA)

Tak, ale jak nie umiesz zoptymalizować i zawalisz kod, to nie będzie szybszy i zapewniam Cię o to.

Na 3D zarobisz więcej niż na 2D.

Możliwe, ale będąc niezależnym wydawcą raczej dużo na 3D nie zarobisz moim zdaniem. To, że gry 3D się rozchodzą jest spowodowane tylko i wyłącznie promocją i że są sygnowane przez znanych wydawców jak np. Electronic Arts. Wątpię, że byłby duży popyt na gry 3D od niezależnych wydawców, a na 2D jak najbardziej, ponieważ od dłuższego czasu, rynek 2D głównie nastawia się na casuale - bardzo grywalne gry o prostych zasadach i wybajerowanej grafice, przeznaczone dla tych, co nie mają dużo czasu na granie, a chcą się miło zrelaksować. Stąd też, popyt na casuale jest spory, ale raczej wśród osób mających więcej niż 18 lat, którzy nie mają czasu na granie. A gry 3D idą, ale tylko znanych firm, które mają potężną promocję w gazetach tematycznych czy w internecie, inaczej mało kto grę 3D kupi, przynajmniej moim zdaniem.

Następny projekt bede robił 2D to zobaczycie jak to ma wyglądać ^^ (Dla Play, albo innej firmy)

Wydawaj samemu, więcej zarobisz i będziesz mógł bez problemu startować na rynek zagraniczny, czyli taki, gdzie gry 2D się bardzo dobrze sprzedają, w przeciwieństwie do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wario, to taki wymysł nintendo, żeby sobie przyrobić. Wario jest złodziejem i zbiera skarby-kradnie, mario jest hydraulikiem i zbiera grzyby -.-'

 

WTF? Wario to odwrotnośc Maria, pierwszy raz ukazał się jako wróg Maria i ogólnie nim jest, dopiero potem otrzymał swoją własną serię "Warioland" na gameboy'a!

 

Pablo robisz w GMie i myślisz że jesteś kox i robisz najlepsze gry... Dużo ludzi przez takich jak ty uważa GMa za gówno. Nie ma to przyszłości! Do gier w GMie trzeba mieć jeszcze kompa dobrego... A takie dzieci które naciągają starych na gierki za 10zł to nie mają takiego sprzetu...

 

 

Poza granicą... Jo, jo. To chyba na jakimś dziwnym rynku bo jak wiem to jak na razie malo osób gra w 2D...

 

Ouuh hell yeah, im so pr0 and awesome!

No tak się składa, że na temat gier to tutaj se możesz popaplać ale i tak nie wygrasz, bo ja śledzę te wszystkie rynki na bieżąco i ogólnie, moim hobby/obowiązkiem jest znać sytuacje dotyczącą rynku gier tu i tam. Jak narazie, to ty się musisz na jakimś dziwnym rynku obracać, bo 2D jest bardzo popularne, mało tego coraz częściej zauważa się, że wraca do nas z dużym hukiem.

 

Co do tych dzieci i słabego sprzętu, za granicą przeciętny wiek gracza to 30-40 lat, coś stare te dzieci nie ma co. Z tego co wiem, w stanach itp raczej ciężko już o sprzęt na którym przeciętna dobrze napisana gra w GM by się przycinała, więc zastanów się młody, o czym prawisz, bo wygląda to tylko na tyle, że nie masz zielonego pojęcia co chrzanisz. Z ręką na sercu.

 

Jak się nie zagląda do działu konsolowego, to tak jest. Wiesz, że jest całkiem dużo gier 2D na PSP i DSa? Ba, na PS2 nawet wyszła jedna ponad rok temu.

Doskonale wiem. Dział konsolowy to mój główny cel, problem w tym, ze mówimy aktualnie o stacjonarnych platformach, no chyba, że nosisz swojego PC'ta w kieszeni lub na plecach. A wracając do tego co mówiłem, dział konsolowy w empikach to najczęściej 15% reszty... jest ubogi jak dziewczynka z zapałkami, a jeśli już jest trochę bogatszy od kopciuszka, to zazwyczaj obfituje tylko w jedną konsolę, zawsze wybierając z marek Sony/M$ ... *WARNING* brak jednej dużej korporacji, która tworzy konkurencje (przynajmniej w normalnych sklepach). Brak konkurencji daje brak wyboru, a brak wyboru daje wysokie ceny. Oh yeah, nie ma to jak ceny w empiku.

 

W fajnej grze 3D może widać pixele itd. ALE i tak dobrze sprzedasz, a w 2D musi być wszystko piękniutkie i dopicowane żeby Ci ktoś kupił.

 

No i tu właśnie udowodniłeś, jak zielony jesteś w temacie. To jest to o czym mówiłem, polska rzeczywistość pod kontem gier. U nas gdzie conajmniej 60% graczy to nieobeznani "2 tygodniowi posiadacze plejaka" faktyczne, grafika 3D tworzy jakość gry, ale tam gdzie w "deal" wchodzą doświadczeni gracze, którzy wiedzą czego chcą, i są w temacie, kupią zawsze DOBRĄ GRĘ, nie ważne czy będzie w 2D czy w 3D, ważne, że jest zaje**sta.

 

BTW: Jakoś nie wyobrażam sobie zmiany swoich Heroes 3 na Heroes 5... Jestem poj***any bo przecież H5 jest w 3D!!!!111111oneone 2...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem poj***any bo przecież H5 jest w 3D!!!!111111oneone 2...?

 

Oj tam pablo , procz tego ze kampanie sa krotkie i nudne, grafika wg mnie z deka kanciasta, niektorych jednostek ulepszenia sprowadzaja sie tylko do dodania particli typu (dym Nekropolis, ogien Inferno, wieksza reszta zmiana textur) nie czuje sie bardzo tego klimatu co w III, to V jest NAWET fajna.

 

Ze mna jest chyba cos nie tak bo wole Warcrafta 2 niz 3, a przeciez 3 posiada kanciaste, kolorowe, nieczytelne 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTF? Wario to odwrotnośc Maria, pierwszy raz ukazał się jako wróg Maria i ogólnie nim jest, dopiero potem otrzymał swoją własną serię "Warioland" na gameboy'a!

 

Jakbym nie wiedział(marioland2). Czyli zaprzeczysz, że wario został wymyślony przez nintendo, żeby trzepać na nim kasę, a jego głównym celem jest zdobycie kasy? To, że jesteś fanbojem, bronisz N nawet jak nie masz racji, wcinasz się,zachowujesz się jak pokemon(oczywiście pokemon jest od nin, jak mogło być inaczej) masz w domu pełno nintendowskich plakatów i zabawiasz się z gumową lalą o twarzy mario to twój problem.

 

 

 

Ja jestem prawdziwym graczem i umiem "docenić piękno" takiego Space Invaders, ale większość dzieci, nastolatków patrzy na grafę. Jak jest jakiś dorosły gracz, to albo zagra w starą grę ze względu na sentyment, albo w nową 3D. Nowe 2D z kiepską grafiką nie mają przyszłości dla nowych graczy. Tak samo z laskami. Muszą być wymalowane jak qrvy, bo "nowi" na nie nie spojrzą. A że są głupie jak pokemony to szczegół.

 

Anyway, jeśli robisz "większe" gry wykup jakieś prawa albo zgłoś się do wydawnictwa. Jeśli nie, licz na dotationware, albo sprzedawaj tanio na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...