Skocz do zawartości

Konfiguracja


Phoenix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystich. Chcę złożyć taniego, ale dobrego kompa. Co sadzicie o tej konfiguracji. Lub może macie jakąś inną dobrą?

 

Procesor: Intel Core 2 Duo E6550 2.33 GHz BOX

Karta Graficzna: SAPPHIRE Radeon HD3870 512MB DDR4/256b TV/DV PCI-E

Płyta główna: Asus P5B PREMIUM VISTA EDITION

Ram: Kingston DDR2 2048MB 800MHz CL5 BOX

Zasilacz: Modecom Feel III 500ATX (PFC) BOX ILLUMINATION (450W)

Obudowa: najtańśza

Dysk twardy: Samsung SpinPoint F1 HD642JJ (640GB)

 

Cena: OK 1600zł

 

OMG, błąd w temacie... Czy Admini mogą zmienić na Konfiguracja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Szit złożyłeś. I wystrzegaj sie radenow z serii 3x00, bo staly sie nieoplacalne.

 

Według proline.pl:

Procesor Intel Core 2 Duo E8200 2,66 GHz 6MB cache s. 775 Box (469,00)

Płyta główna Asus P5QL Pro s.775 P43 (235,00)

Pamięć RAM (Kingston 2GB DDR2-800 Non-ECC) (99)

Karta graficzna Sapphire HD4850 512MB 256 PCI-E GDDR3 (465,00)

Dysk Twardy Samsung 320MB 16MB HD322HJ sATA-2 (135,00)

 

Zostaje tylko obudowa i zasilacz, masz na to 197zl, bo powyzsze czesci kosztuja razem 1403zl

 

*** Rozwazalbym takze zamiane procesora na Intel Core 2 Duo E7200 (niewiele gorszy, ale tanszy o 134zl od tej powyzej) i wsadzeniie za ta cene dodatkowych 2GB ramu i jeszcze bedziesz mial plus 35 zl do tych 197 czyli 232zl na obudowe i zasilacz.

 

Po uwzglednieniu tego co napisalem powyzej, to i tak proc bedzie lepszy od tego co wybrales sam, karta graficzna znacznie lepsza, dwa razy wiecej ramu, a twardziela wole miec 320GB niz 640GB... Po co Ci az tyle miejsca? Twarde dyski to jedne z tanszych czesci komputerowych, ktorych ceny dosyc szybko spadaja. Dodatkowy zawsze sobie mozesz dokupic, a podstawowe czesci watpie zebys zmienial przez dluzszy okres czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radeon HD 3870 to goooooooooooooooooooooooowwwwwwwwwwnnnnnnnnnnnnnnnnnooooooooooooooooooo.

Uwierz mi bo jestem posiadaczem tejże karty.

Może i jest dobra w grach ale się strasznie przegrzewa przez co dochodzi do resetów procesora graficznego.

Dodam jeszcze że się przegrzewa pomimo mojej dobrej obudowy ze świetnym systemem chłodzenia tzn z każdej strony obudowy mam wentylatory.

No i Radeon HD 3870 jest fabryczne podkręcony i ciężko coś z niej bardziej wycisnąć.

Prawdę mówiąc zmniejszyłem jej taktowanie żeby mniej resetów było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat stworzony dla lansu, i to przeciętnego, bo na Allegro za tę cenę możesz kupić o wiele lepszy sprzęt.

 

Ceny pamięci ogólnie rzecz biorąc spadają niesamowicie szybko (z podzespołów komputerowych chyba najszybciej), czekam tylko na ten moment, aż dyski po kilka terabajtów (czyt. takie, które zapełnia się całymi latami) będą kosztować grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
ale facet w sklepie komputerowym powiedział mi żeby drr'e mieć po jednym giga niż od razu 2.
Bo jest dupa. Ja Ci podałem w sumie 4x1GB, ale lepiej właśnie mieć 2x2GB. Pewnie chce Ci wcisnąć ramy, które mu zostały.

 

[qutoe]Temat stworzony dla lansu, i to przeciętnego, bo na Allegro za tę cenę możesz kupić o wiele lepszy sprzęt.[/qutoe]

Gość się normalnie pyta o złożenie kompa. Jeżeli się idzie do zwykłego sklepu, to zazwyczaj składają kompa z większą marżą, że potem wychodzi konfiguracja jak w temacie. Gdzie tu widzisz lans? Jeśli zaś tyczy się allegro, to chyba lepiej już kupić tak jak napisałem, z proline.pl, bo różnice cenowe na każdej części mogą być raptem parę / paręnaście złotych, a będzie przecież musiał podoliczać wszystkie koszta wysyłki.

 

PS: To jaką kartę polecacie?
No radeona 4850. Bardzo dobra karta za niską cenę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlog mnie lepszy jest proc, AMD Phantom, jest szybki i wydajny, karta graficzna chyba bardziej mi podchodzi GeForce 5700, czy jaki to tam byl... nie pamietam. Co do pamieci, to nie jestem pewny o co dokladnie w tym chodzi ale zeby miec pamieci powyzej 3 GB To pierw trzeba miec 64 bit Plyte czy cos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HP Pavilion

Procesor DualCore AMD Athlon 64 X2, 2600 MHz 5000+

Płyta Główna Asus M2N68-LA(Narra2)

RAM 3GB

Karta Graficzna NVIDIA GeForce 8600 GT

 

Ja tam sobie taki kupiłem niedawno i razem z monitorem 2600. 200 za wymianę karty graficznej bo tam była jakaś beznadziejna a za monitor 600, polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Wedlog mnie lepszy jest proc, AMD Phantom, jest szybki i wydajny, karta graficzna chyba bardziej mi podchodzi GeForce 5700, czy jaki to tam byl... nie pamietam. Co do pamieci, to nie jestem pewny o co dokladnie w tym chodzi ale zeby miec pamieci powyzej 3 GB To pierw trzeba miec 64 bit Plyte czy cos...

OMG...

 

Nie AMD Phantom tylko Phenom. To zależy co będzie robić na kompie, bo mało co wykorzystuje 4 rdzenie. W grach np. ww. dwurdzeniowe procki leją phenoma. :) Poza tym podobny cenowo do Phenoma jest wysłużony już 4 rdzeniowy Intel Q6600 + podkrecic. Ogolnie phenomy to miala byc rewolucja, a wyszedl przecietniak. Dobra jest tylko cena. Gdyby Phenom był cudem techniki, to i cenę miałby znacznie wyższą. Nie mowie, ze to zly procesor, ale ... nie jest tym czy mial byc.

 

Geforce 5700? Dobrze pamietasz? Jesli tak to autofail, bo do tej karty wystarczylby jakis jednordzeniowec sprzed lat. Przeciez ta karta, to rzęch. Do phenoma musiałby mieć GF z serii 8800 i wyższe lub Radeona HD 4xx0, żeby to miało sens. To tak jakbyś kupił silnik ferrari do malucha.

 

ale zeby miec pamieci powyzej 3 GB To pierw trzeba miec 64 bit Plyte czy cos...
Nie plyte tylko system operacyjny. Linux 64 bitowy, Windows XP 64 bit lub Vista 64 bitowa. Polecam ten ostatni system (+jego stuningowanie, bo vistę trzeba wziąść na warsztat i dobrze skonfigurować, żeby miało to ręce i nogi). :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten ostatni system (+jego stuningowanie, bo vistę trzeba wziąść na warsztat i dobrze skonfigurować, żeby miało to ręce i nogi). :)

 

Dla mnie Vista leży w trumnie, nie nawidzę tego oprogramowanie bo wg mnie jest beznadziejne i wszystko jest upchane na chama, ja jak sobie kompa kupiłem odrazu instalowałem XP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja całe życie siedzę na xp... Kupiłem notebooka z vistą. Na pierwszy rzut oka nie podobała mi się i po jakimś czasie przeinstalowałem system na XP. Mam całą kompatybilność i w ogóle ale jakoś wolałem tamtą viste...

 

Ja na vistę nawet patrzeć nie mogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko vista w 99% jest inna od xp

Dziwne nie? Bo ja na początku myślałem, że te oby dwa systemy będą dokładnie takie same :o

Porównaj sobie kolejne windowsy jakie wychodziły. Każdy z nich miał jakieś usprawnienia, każdy posiadał jakieś nowsze możliwości, i początkowo praktycznie za każdym razem, pojawiały się komentarze w stylu: "Ten nowy windows to syf" ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze argumenty są śmieszne. Zresztą, skoro dla was Vista się tak bardzo różni od XP, to sobie dalej siedźcie na XP jak będzie Windows Seven, on ma mieć w ogóle inny wygląd niż we wszystkich wcześniejszych Windowsach :) .

 

No właśnie ja siedze na XP, nigdy nie wiadomo czy coś nowego jeszcze mi się spodoba, ja np jak miałem 1 mojego kompa miałem 98 windowsa a jak dostałem nowszegoz XP to mi się bardzo podobało to XP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne nie? Bo ja na początku myślałem, że te oby dwa systemy będą dokładnie takie same ohmy.gif

Porównaj sobie kolejne windowsy jakie wychodziły. Każdy z nich miał jakieś usprawnienia, każdy posiadał jakieś nowsze możliwości, i początkowo praktycznie za każdym razem, pojawiały się komentarze w stylu: "Ten nowy windows to syf" ;/

Bez zbędnego gadania, powiedzmy to sobie jasno. To developerzy gier zmuszają nas do przesiadki na nowe systemy.

Pamiętacie ile szumu i krzyku było, gdy wychodził Doom 3 i wymagał od nas Win XP ? Co prawda wkrótce pojawiły się odpowiednie patche robione przez niezależnych programistów, ale szybko za przykładem ID Software poszli kolejni producenci i poczęli tworzyć gry na XP-eka. To samo dzisiaj dzieje się z DirectX 10. Microsoft wykorzystuje to, że jesteśmy niejako "uzależnieni" od gier i zawiera umowy z odpowiednimi firmami. Gdyby nie to wszystko ja nadal spokojnie bym siedział na Win ME.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@danielRBGJ - a ja bym sobie dalej spokojnie w 3.11 robil... eh to wtedy bylo fajnie...

@Tidimel -

(Service pack 1, oryginalny windows)

No a ja myslalem ze na lapie masz nieorginalna viste servwis pack 3!!! po co to mowisz, jak juz to dodatki w nowych service pakach sie zmienia, a nie caly system!!!

Ja tam lupie wyglad visty wiec sobie taki programik sciagnelem, a wole xp bo jeszce jest odrobinke podobny do 98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XP w ogóle nie jest do Windowsa 98 podobny. Zresztą, Vista jest podobna do Windowsa XP dużo bardziej niż XP do 98. Praktycznie Vista pod względem wyglądu to XP z paroma bajerami graficznymi, z których i tak nie każdy korzysta, bo ma za słabego kompa, więc ma zwykły interfejs praktycznie identyczny do tego z XP, tylko bardziej przejrzysty i zajmujący nieco mniej miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...