Skocz do zawartości

Obrót w stronę obiektu2


peterz_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam lekki problem. Nie będę wiele gadał tylko zarzucam plik. Sami zobaczcie co jest nie tak. Zrobiłem 4 sytuacje.

Chcialbym zeby zawsze obiekt był dokładnie skierowany (image_angle) w stronę innego obiektu, ale tylko w jednym przypadku (w załączonym pliku) tak się dzieje.

 

PLIK: http://www.speedyshare.com/284509824.html

 

Dzięki.. i udanych wakacji (niewiele tego już zostało :/ )

 

EDIT: A.. jesli znacie jakiś lepszy sposób na zrobienie tego paska, to nie pogardze xD heh..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
A jaką mamy pewność że to nie wirus albo jakiś trojan? :P Zamykam, otworzysz sobie jak opiszesz cały problem.

 

Dziadek nie panikuj.

 

Dzięki.. i udanych wakacji (niewiele tego już zostało :/ )

E tam, ja dopiero zacznę wakacje (we wrześniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpadasz dziadzio :lol2:

 

Yhy, a sam pewnie nawet kijem tego pliku nie tknąłeś i poszedłeś z pieśnią w ustach.

 

Tak się składa że plik ów wykorzystuje funkcje zarejestrowanego GM - czyli pomóc mu może ledwie garstka ludzi (albo więcej, z piratami.), a ja też nie mam zarejestrowanego ani scrackowanego obecnie. Więc? Gdyby opisał to ładnie albo dał jakiś obrazek i kod, to nie byłoby problemu. A tak to zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja create służy do tego żeby obiekt wykonywał czynność tylko gdy

"się stworzy", a step aby cały czas.

I na przykład jeśli napiszesz direction=point_direction(x,y,xx,yy) w create to jego direction będzie cały czas taki sam- jak na początku i jeśli xx i yy zmienią położenie to on i tak będzie podążał tam gdzie był ten pkt. na początku. Natomiast jeśli dasz to w Step, obiekt automatycznie będzie aktualizował direction względem xx i yy :P Rozumiesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...