Skocz do zawartości

Zablokowane Linux się nie uruchamia z pendrive u kolegi


TuxMan

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

 

Nie jestem na swoim kompie (mówi to tytuł tematu). Otóż ja chciałem uruchomić Linuxa z pendrive u mojego kolegi. Ustawiłem w BIOSie kolejność bootowania a tu... dupa! Zamiast Linuxa uruchamia się Winshit. A to Slax, a to DSL. G**no!!!

 

Komputer mojego kolegi jest z 2004. roku

 

 

Jak zrobić, żeby zmusić do uruchomienia z pendrive'a kolegi komputer. Próbowałem z Boot Menu, ale to też nie pomogło.

 

Podkreślam, że pendrive jest bootowalny. Syslinuxem go jechałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej jedyna czynność jaką należy wykonać to odpalić SETUP BIOSu (najczęściej przycisk DELETE przy odpalaniu się komputera na samym początku, kiedy podawane są dyski oraz taktowanie procesora) i ustawić w którymś miejscu tam Primary boot drive (czy coś w ten smak) na coś co ma w nazwie USB ;p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując: Linuks to syf. Aż dziw mnie bierze, że tuxman pisze winshit, a ma największe kłopoty z linuksem. :)

 

Błeh, stare kompy to wróg Linuxa :/

 

A BIOS. Mówiłem. American Megatrends z 2004 roku!!! :twisted:

 

@Marmot: Próbowałem. Dupa była :/. Bootował jak zwykle Win$hit :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś poszukać, bo miałem ten sam problem i nawet temat założyłem. Musisz poszukać czegoś w stylu Hard Disc Boot Priority i przestawić pendrive'a na pierwsze miejsce na liście.

O tym właśnie Marmot mu pisał ale widać tukman ni umi :P

Co to jest "Winshit"?

Pewnie jakaś kupiasta odmiana windowsa z której wcześniej korzystał tukman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś poszukać, bo miałem ten sam problem i nawet temat założyłem. Musisz poszukać czegoś w stylu Hard Disk Boot Priority i przestawić pendrive'a na pierwsze miejsce na liście.

 

Próbowałem tak. Dupa wyszła :/

 

Co to jest "Winshit"?

 

Winshit = nazwa Windowsa używana (nazwa, nie system) przez jego antyfanów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie próbowałeś. Jeślibyś próbował, to by działało. Krok 1, Krok 2.

 

A tak z ciekawości: powiedz mi TuxManie, czemuż to jesteś "antyfanem Windowsa"?

 

Aha. Spróbuję. Powiadomię was o tym, jak będę kiedyś u kolegi. A dlaczego jestem antyfanem Windowsa?? Bo jest go za dużo wszędzie! Niech żyje Linux!!! :lol2:

 

@kryniak: Powaliło mnie to!!! :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak nieznosisz Windowsa, to wywal go z dysku i wgraj jakieś normalne distro desktopowe typu Ubuntu. Bo tak, póki masz Windowsa i gadasz o winshitach, to to trochę żałośnie brzmi ;p . Ale zrób tak jak mówię, przecierpisz z rok i wrócisz na Windowsa jak do jakiejś Ziemi Obiecanej (wiesz, Żydzi, niewola egipska itp. sprawy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego jestem antyfanem Windowsa?? Bo jest go za dużo wszędzie! Niech żyje Linux!!!

 

Jestem anty ludzki bo jest ich duzo wszedzie ! Niech zyja zwierzeta !

 

A co do Windowsa , nie rozumiem. Odkad posiadam XP , a posiadam moze juz z 5 lat, to nigdy nie mialem zadnych z nim problemow .

 

A tak z ciekawosci , jak Windows to Winshit , to Linux to LinSux czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak nieznosisz Windowsa, to wywal go z dysku i wgraj jakieś normalne distro desktopowe typu Ubuntu. Bo tak, póki masz Windowsa i gadasz o winshitach, to to trochę żałośnie brzmi ;p . Ale zrób tak jak mówię, przecierpisz z rok i wrócisz na Windowsa jak do jakiejś Ziemi Obiecanej (wiesz, Żydzi, niewola egipska itp. sprawy)

 

Mam Ubuntu, ale musze miec Win$hita, bo moj stary z niego korzysta i nie moge go odinstalowac (sorka za brak polskich znakow ale Puppy Linux z pendrive'a pisze polskie znaki zle :()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...