Skocz do zawartości

Lobby


OriPL

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, bez przesady! Najpierw odsyłacie do szukania przykładów, a jak ktoś nie znajdzie, to ciśniecie, że ma zrobić sobie sam <_<. Nie wszyscy się urodzili na tym forum, takie zachowanie tylko odpycha użytkowników od jakichkolwiek pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to prawda. Wg. mnie przykłady są po to, żeby się uczyć. Ten pan w poprzednim temacie napisał, że nic nie umie w GM, a już zabiera się za grę online, z lobby itd. A gra to przecież nie są posklejane przykłady. Sam przyznasz, że dużo się namęczyłeś, żeby zrobić Almorę. Nie prosiłeś o przykłady, tylko sam pisałeś kod, ew. może się coś tam spytałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lobby można łatwo zrobić. Wystarczy, że serwery będą co jakiś czas wysyłać zapytania do spreparowanego skryptu php, a potem z innego odczytywać najświeższe zapytania, aby nie pokazywać już dawno wyłączonych serwów. Byłbym w stanie napisać takie skrypty, ale nie używam funkcji online w GM więc sam musiałbyś napisać zapytania i odbiór listy serwerów i ich parsowanie.

 

Po za tym, nie widzę nigdzie takiego przykładu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to prawda. Wg. mnie przykłady są po to, żeby się uczyć. Ten pan w poprzednim temacie napisał, że nic nie umie w GM, a już zabiera się za grę online, z lobby itd. A gra to przecież nie są posklejane przykłady. Sam przyznasz, że dużo się namęczyłeś, żeby zrobić Almorę. Nie prosiłeś o przykłady, tylko sam pisałeś kod, ew. może się coś tam spytałeś...

A przypomnij sobie jak sam zaczynałeś... I też o wszystko chciałes przykłady...

o! nawet Twój temat - loby https://forum.gmclan.org/index.php?showtopic=6767&hl= <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pan w poprzednim temacie napisał, że nic nie umie w GM

 

ja nie napisalem ze nicnie umiem tylko ze nie umiem nic z MultiPlayer!

 

ok ja myslalem ze zorbic cos takiego:

 

kazdy server ktory zostanie wloczny tworzy plik z danymi: IP,Port itp... potem wysyla go na jakis server FTP ( widzialem tam jakiegos dll'a ktory robi takie zeczy...)

nastepnie klieny pobieraja te wszystkie pliki odczytuja i wpiduja dane... czy wedlug was to jest wykonalne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypomnij sobie jak sam zaczynałeś... I też o wszystko chciałes przykłady...

o! nawet Twój temat - loby https://forum.gmclan.org/index.php?showtopic=6767&hl= <_<

:o O matko, jak teraz to widzę, to mi aż się żal robi... Dobra ja się już nie odzywam :P

 

Może sposób dam...

Masz u siebie serwer. Gracze podłączają się do niego. Ktoś zakłada grę, przez co wysyła wiadomość do głównego serwera z danymi IP, portem, nazwą i maksymalną ilością graczy. Serwer odbiera to, i gdy ktoś inny się zaloguje, serwer wyśle mu wszystkie te informacje, a u klienta pojawia się cała lista serwerów, oraz przy odświeżaniu listy serwerów, powinien do nich wysłać informację, po której będą odpowiadać.

 

Schematycznie:

 

Gracz1 [ wiadomość: wyślij listę ] > SERWER GŁÓWNY

SERWER GŁÓWNY [ wiadomość: lista serwerów [ PUSTA ] ] > Gracz1

Gracz1 [ wiadomość: stwórz serwer [ IP, PORT, NAZWA, MAXGRACZE ] ] > SERWER GŁÓWNY

Gracz2 [ wiadomość: wyślij listę ] > SERWER GŁÓWNY

SERWER GŁÓWNY [ wiadomość: odpowiedz ] > SERWER Gracza1

SERWER Gracza1 [ wiadomość: odpowiedź [ IP, PORT, NAZWA, GRACZEWGRZE, MAXGRACZE ] ] > SERWER GŁÓWNY

SERWER GŁÓWNY [ wiadomość: lista serwerów [ SERWER Gracza1 ] ] > Gracz2

Gracz2 wybiera serwer

Gracz2 rozłącza się z serwerem głównym

Gracz2 łączy się z serwerem gracza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...