Skocz do zawartości

Potrzebna mi jest pomoc


Woozie

Rekomendowane odpowiedzi

W objekcie dajesz Add Event/Keyboard i wbierasz jeden z przycisków. Np. w strzałce w góre dajesz:

if place_free(x,y-4)
y-=4

Aby dodać przeszkode wciśnij na takie niebieski kółko lub ALT+O, w obiekcie ustaw solid.

Patch jest to ścieżka, jeżeli dasz ją w objekcie to objekt będzie chodził tą ścieżką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie dalem Add i wybralem w klawiaturze y i dalem okej wchodze w gre naciskam y i nie da rady tam piszą takie pryciski

 

jak"

 

Left

Right

Up

Down

Ctrl

Alt

Shift

Space

Enter

Keypad itp. to kture mam wybrac zeby moj ludek szedl do gury na duł w lewo i w prawo wybieram w,a,d,s i nic prosze o pomoc bardzo wtedy się odwdziecze

 

]Prosze jescze mi powiedziec wybieram plansze ale ja che tam zrobic labirynt i jak bo nie wiem]

 

 

 

 

 

 

Tutaj zamieszam moją gre ale dalej nie wiem jak zrobic te klawisze naciskalem keyborad i co mam dalej wcisnąc gra jescze nie jest ukonczona

 

problemos2zb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Stary zaraz dostaniesz bana na dostęp do strony.

Marmot juz podawał:

https://gmclan.org/index.php?plik=64 - konfiguracja sterowania

https://gmclan.org/index.php?plik=57 - sposoby poruszania

Execute piece of code masz w zakładce others, taka ikonka z karką papieru w linie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale  gdzie jest ta zakładaka  nie widze

 

to sie nazywa Script Properties to  w tym czy w innym nie widze Excetue Code gdzie to jest

 

No chłpie , błyskotliwy to ty nie jestś zbytnio ale nie mi to jest oceniać lecz kangurkowi kao. Natomiast moim zadaniem, wręcz obowiązkiem jest udzielenie tobie pomocy. Tak więc prosze tak wygląda klocek pod tytrułem: Execute piece of code:

przyklad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
witam o tóz zrobilem gre ale nie wiem jak sie ustawia klawisze dot ej gry zeby sie sterowało postaciom moze ktos mi pomoc??

to jak nie umiesz zrobić sterowania to co to za gra - wyobrażasz sobie statycznego Quake (chociaż nie wiem czemu dałem tę grę na przykład, nie grałem w nią nigdy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...