Skocz do zawartości

Który kierunek szkoły lepszy ?


gnysek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

Zaraz kończę szkołę i zastanawiam się na jaką uczelnię iść dalej. Z publicznych do wyboru mam:

 

ETI Wydziałe eletktroniki, telekomunikacji i informatyki Politechniki Gdańskiej i tam mam takie specjaności:

1. Aplikacje rozproszone i systemy internetowe,

2. Inżynieria dokumentu,

3. Inżynieria systemów i bazy danych,

4. Modelowanie i programowanie systemów informatycznych,

5. Sieci komputerowe,

6. Systemy geoinformatyczne.

 

Natomiast opcja druga:

 

UG Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego

Na stacjonarnych studiach pierwszego stopnia:

1. Technologie sieciowe i bazy danych.

2. Algorytmy i struktury danych..

Na stacjonarnych studiach drugiego stopnia:

1. Inteligencja obliczeniowa.

2. Algorytmy.

 

Ja bym się skłaniał ku UG, bo dużo mniejszy nacisk na matmę jest a ja jestem lewa noga z matmy, ale z drugiej strony na UG dostanę tylko Licencjat a potem Magistra jak dożyję, natomiast na PG będę po studiach pierwszego stopnia inżynierem a magistrem również jak dożyję :)

Jakieś opinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UG Wydział Matematyki...

Ja bym się skłaniał ku UG, bo dużo mniejszy nacisk na matmę jest...

Chyba Ci się pomieszało :P A wybór jest twój, nikt za Ciebie nie wybierze szkoły :) Idź tam, gdzie Ci się bardziej podoba, my nie mamy w tej sprawie nic do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ETI Wydziałe eletktroniki, telekomunikacji i informatyki Politechniki Gdańskiej i tam mam takie specjaności:

 

QUOTE

1. Aplikacje rozproszone i systemy internetowe,

2. Inżynieria dokumentu,

3. Inżynieria systemów i bazy danych,

4. Modelowanie i programowanie systemów informatycznych,

5. Sieci komputerowe,

6. Systemy geoinformatyczne.

To wybierz, bardziej sie przyda w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak każda szkoła jest z dupy, a wybór powinien należeć tylko do Ciebie. Zresztą to i tak potem nie ma większego znaczenia. No chyba, że różnica jest taka jak pomiędzy papierkiem Oxfordu, a Policealnej Szkoły Obcyngalania się za Kasę ;). Wtdy ktoś może i zwróci na to uwagę :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Mylicie się, na UG w tym roku obcięto jeszcze podstawę programową z matmy , tymczasem na Polibudzie matma i fiza to jest po prostu hardcore, a że ja jestem z fizyki cztery lewe i zdalem tylko dla tego ze byly w tym polroczu tylko dwa sprawdziany i dali mi sciagi - no to odpada taki coś. Kusi natomiast tytuł inzyniera - ale wiadomo - na tytul trzeba zapracowac, to nie jest uczelnia prywatna a inzynier z matmy i fizy musi byc dobry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
I wszystko na ten temat.

 

A jeśli oczekujesz na opinię na temat tych szkół to źle trafiłeś - wystarczy spojrzeć na średnią wieku userów :P

 

Nie no wiesz, czekałem na wypowiedź tych starszych, a że dzieci się rzuciły to inna sprawa.

Sam wybiorę - to oczywiste, ale byłem ciekaw czy jakieś fajne informacje ktoś mi wyciągnie na temat tych specjalizacji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... Jeżeli jesteś kiepski z fizy to politechnika raczej odpada.. Co prawda wyruszam na studia za rok.. ale politechniki odrzucam od razu z tych samych powodów(fizyka bo z majcą problemów niema ;P). Także w takiej sytuacji wybierał bym uniwerek.. A o ile dobrze się domyślam na politechnikę wymagane jest zdawanie fizy co upraszcza wybór..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...