Skocz do zawartości

Nietypowy wybór postaci


Lordis

Rekomendowane odpowiedzi

witam Witam !

 

juz Już na poczatku początku powiem ze , że znalazlem znalazłem w brud bród tematów i przykladów przykładów typu "wybur wybórr hero" itp. ,

ale nie znalazlem znalazłem takiego o jakiego mi chodzi a mianowicie "troche trochę" bardziej rozbudowanego .:)

a A wiec nie chodzi mi o sam wybur wybór jakies jakieś kulki, piłki czy kwadracika ale o calom całą grubke grupkę spritów.

jasniej jaśniej? ;p

jak Jak ktos gral ktoś grał w world of warcraft to wie za na poczatku początku gry tworzy sie postac postać . ;p

a wiec A więc ta cała grubkagrupka spritów to animacje jak arakuje atakuje jdzie idzie w tyl tył, przud przód, lewo, prawo itp

i chce zebyscie żebyście mi pomogli w tym bo wiem jak zrobic zrobić wybur wybór 1 sprita ale calej całej paki nie :(

mamm Mam nadzieje ze mnie zrozumieliscie zrozumieliście. ;p

druga Druga sprawa to ta ze że jak juz wybiote danom rase już wybiorę daną rasę to wchodzie wchodzę do nastempnego następnego room i zmieniam koloty kolory

wlosów włosów, skóry,butów itp (tu chyba trzeba zrobic palete zrobić paletę kolorów czy cis w tym sie orjetuje letko orientuję lekko) ale nie wiem jak zrobic zeby zrobić, żeby jeszcze mozna było wybrac można było wybrać profesje(mag,knight,hunter,pladin...)gdzie kazda bedzie miala każda będzie miała inne własciwosci właściwości.

ogulnie Ogólnie to chodzi mi o taka pomniejszona wersje wyboru gracza z wow'a w 2d :D

 

-wybur wybór nie rasy[orc,troll,human,giants] (nie jednego spr. tylko calego całego folderu)

-potem z wybranej rasy kolorowanie i wybur profesji

 

mam nadzieje ze wytlumaczylem swuj wytłumaczyłem swój problem dobrze :D

aa Aa i prosze proszę o odpowiedz a nie komentarze typu "naucz sie lepiej C++" czy cos coś. xD

dawno mnie nie bylo i wogule było i w ogóle

 

Z GÓRY THX !!! (jak ktos ktoś da rade to mi to wytlumaczyc wytłumaczyć albo lepiej dac jakis dać jakiś przykład) .

 

To chyba nowy rekord. =D Co prawda niektórych błędów nie podkreśliłem, bo trudno wszystko wyłapać w tym, eee... morzu obfitości, ale zaraz się tym zajmę. Za takie coś, według Borkowej skali (3 orty = warn), powinien być już ban, ale łaskawie dam tylko 3 warny. Pozdrawiam i życzę kolejnych sukcesów! ;)

Maximal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co ci chodzi ale chyba o takie jakby wybieranie np koloru oczu, miecza, zbroji itd, jeśli tak to weź zrób animacje (włosy,oczy itd.)

i zrób zmienne global'ne czyli że działają w całej grze cały czas.

czyli zrób coś przykładowo:

Create:

GML
global.zbroja=0

step:

GML
image_single=global.zbroja

if global.zbroja<0

{global.zbroja=4}

else

if global.zbroja>6

{global.zbroja=0}

Left button:

GML
global.zbroja-=1

Right button:

to samo co w left ale zamiast "-" "+".

Przykład zrobię jak będę miał czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za to :D

 

ale wlasnie to ubrania i kolorowania kolesia wiem mnij wiecej jak zrobic ale dzieki

naj bardziej mi chodzi o ten wybur rasy w której bedzie cala grupa spritów (anim. ataku, chodzienia itp)

a wow'a to dalem za przykład zebyscie bardziej zrozumieli i wyobrazili o co mi chodzi

 

 

moze to wytlumacze jeszcze raz ....

 

np. mam do wyboru 2 rasy orc i human

jak wybiore orc'a to przechodzi mi do nastepnego room'u i tam go sobie koloruje i ubieram w jakies bucuki i kurtke

 

ale chodzi mi o to ze jak wybiore tego orka to jak juz zaczne gre zeby to nie byl nieruchomy obrazek tylko jak klikne szczalke w lewo to bedzie szedl w lewo i obrazek sie zmieni

rozumiecie xD ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo moze to wam pomorzże zebyscie mi pomogli wydaje mi sie ze mozna zrobic juz gotowe rasy "na golasa"

jako objekty (normalnie nie ;p) i w wyborze nie wybierac spritów dla objektu ale juz gotowe objekty juz z

gotowymi spritami chodzienia i ataku itp a kolotowanie to wiem mniej wiecej. :)

 

ale nadal przykład mile widziany bo nie weim jak to zrobic zeby wiybierac objekty zamiast spritów :(

 

mam nadzieje ze to wam pomoze :jezor:

 

http://rapidshare.de/files/39032362/Postacie.rar.html

 

sry ze w rapidzie :(

 

Popracuj nad ortografią, albo zablokujemy konto!. Warn.

gnysek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo moze to wam pomorze zebyscie mi pomogli wydaje mi sie ze mozna zrobic juz gotowe rasy "na golasa"

jako objekty (normalnie nie ;p) i w wyborze nie wybierac spritów dla objektu ale juz gotowe objekty juz z

gotowymi spritami chodzienia i ataku itp a kolotowanie to wiem mniej wiecej. :)

 

ale nadal przykład mile widziany bo nie weim jak to zrobic zeby wiybierac objekty zamiast spritów :(

 

mam nadzieje ze to wam pomoze :jezor:

 

http://rapidshare.de/files/39032362/Postacie.rar.html

 

sry ze w rapidzie :(

Bzdura :P

będzie gicio w jednym obiekcie ;p

idę obczaić te graficzki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nowy rekord. =D Co prawda niektórych błędów nie podkreśliłem, bo trudno wszystko wyłapać w tym, eee... morzu obfitości, ale zaraz się tym zajmę. Za takie coś, według Borkowej skali (3 orty = warn), powinien być już ban, ale łaskawie dam tylko 3 warny. Pozdrawiam i życzę kolejnych sukcesów! ;)

Maximal

 

Ale moim skromnym zdaniem , to ze ktos nie uzywa polskich znakow na necie , to nie jest bledem ortograficznym, kazdy pisze jak jemu jest lepiej , bo jak mi wiadomo , internet sluzy do szybkiej komunikacji. Z niektorymi podkreslonymi bledami sie zgodze , a z niektorymi nie. Po drugie , po tym przekreslaniu jeszcze gorzej sie czyta niz wczesniej . Taka skromna uwaga.

 

Ale mieszkamy w Polsce nie? Więc polskie znaki nas obowiązują. A co do przekreśleń myślę że Dark dał je specjalnie żeby było widać błędy.

Yoda

 

Tak , ale ja np osobiscie na necie uzywam polskich znakow tylko wtedy , gdy juz jest koniecznosc aby dalo sie domyslic o co chodzi w zdaniu . Tak jakos mi wygodniej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaki interpunkcyjne takie jak "." czy "," dajemy od razu po słowie, a odstęp dopiero po nich...

 

Sorry , ja gdy pisze nieoficjalnie to tak mam . Raz pisze tak , raz tak , nawet nie zwracam uwagi czy jest odstep czy nie . Mam nadzieje , ze mi to wybaczysz ..

 

@SexyLemur , to , ze ktos gra w WoWa czy Tibie nie znaczy , ze gra go zmienila czy cos . Zdarzaja sie rozni ludzi , rownie dobrze moze sie trafic glupi i madry grajacy w wyzej wymienione gry , ale takze glupi i madry moze sie trafic ktory nie gra w NIC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SexyLemur , to , ze ktos gra w WoWa czy Tibie nie znaczy , ze gra go zmienila czy cos . Zdarzaja sie rozni ludzi , rownie dobrze moze sie trafic glupi i madry grajacy w wyzej wymienione gry , ale takze glupi i madry moze sie trafic ktory nie gra w NIC .

 

Sorry za Off-Topa, ale znam wiele przypadków, związanych z tibią... Totalitarne dno! Ale w końcu to ich wybór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za Off-Topa, ale znam wiele przypadków, związanych z tibią... Totalitarne dno! Ale w końcu to ich wybór...

A ja znam przyklad chinki ktora umarla przed kompem bo nie jadla, nie pila, tylko caly czas grala w WoWa.

 

To znaczy ze wszyscy tak skonczycie?

 

Panowie, zaraz za to offtopiczenie polecą Warny.

Yoda

pozwyższa wiadomość odnosi się do wszystkich offtopujących ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOOOO !

 

wlasnie o to mi chodziło ale jest mały problem

 

if global.rasa="human"
{
sprite_index=spr_human
}
else
if global.rasa="orkowie"
{
sprite_index=spr_orc
}

 

i własnie o to mi chodzi żeby to nie był jeden obrazek tylko ta "cała grupka" że jak sie poruszam np.

w lewo to on się patrzy w lewo. A tu tylko stoji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GML
if (global.rasa="human")

{

sprite_up = spr_up; //pod zmiennymi zapisujemy dany sprite

sprite_down= spr_down;

sprite_left = spr_left;

sprite_right = spr_right;

}

 

...

 

//twoje akcje sprawdzania kierunku, pewnie masz inne

if (kierunek == 0)

sprite_index = sprite_up;

if (kierunek == 1 )

sprite_index = sprite_down;

 

//itd, itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...