Skocz do zawartości

Auto update klienta gry


Paqoo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Dałoby się zrobić tak żeby przy łączeniu klient gry sprawdzał, czy jest nowa wersja i aktualizował ją, gdy tak jest?

 

Testuje grę i byłoby łatwiej mi to robić. A zresztą taka funkcja to chyba podstawa w mmorpg.

 

Ktoś poradzi/pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zresztą taka funkcja to chyba podstawa w mmorpg.

Nie powiedziałbym.

 

Hmmm, możesz sprawdzać wersję klienta i najwyżej otworzyć w przeglądarce stronę z adresem nowej wersji ;P A jak chcesz żeby samo ściągało to chyba jakiś DLL cuś. Chociaż jak dla mnie taki autoupdate to bezsens. Po co się takimi pierdołami bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw łączysz się internetem z poziomu klienta, w celu sprawdzenia, czy jest nowa wersja. Jeśli jest, odpalasz specjalny program (wcześniej napisany, np. w c++), który pobiera odpowiednie pliki, zamykasz klienta, podmieniasz stare pliki na nowe i z powrotem odpalasz klienta. W gruncie rzeczy dość proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję tak: Wrzucasz na serv www plik ini, który ma informacje jaka jest ost. wersja, klient pobiera ten plik przy uruchamianiu, sprawdza czy string z ini nie jest większy od str z jego wersją, jak tak to pobiera plik np. www.mojserwer.pl/klient.exe :)

Pobieranie polecam robić dll'em np. Download Manager

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

I po co zamknąłeś temat? Chciałem poinformować, że ten przykład będzie odłożony w czasie (ze względu na jego brak), może w następny weekend? Zobaczymy. Póki co musisz się zadowolić przykładem downloadera, którego wrzuciłem działu plików. Nie spodziewałem się po prostu, że tyle czasu zajmie mi implementacja HTTP 1.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Myślałem, że to co stworzyłeś starczy.. xD I dlatego zamknąłem. Przetestuje i wybadam.. I czekam na Twoje wielkie dzieło!

 

Mam nadzieje, że downloader się przyda XD

 

Piękna rzecz! Jakie paseczki. Jest to bardzo użyteczne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...