Skocz do zawartości

Zablokowane DS czy PSP?


Harv

Rekomendowane odpowiedzi

Nazbieraj więcej i kup sobie stacjonarkę, lada chwila będą nowe przenośne konsole. Wii jest za 999zł, Xbox 360 Premium z dwoma grami za 1039zł (w takim jednym sklepie wysyłkowym), a Playstation 3 odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na urodziny, już całkiem niedługo, mam sobie wybrać konsolke. Zastanawiam się nad DS i PSP. Niewiem co wybrać, może podpowiecie?

Btw, chodzi o przenośne konsolki.

 

Jak miałbym kupować to brałbym PSP. Jakoś mnie zauroczyła :)

 

Nie wiem czy rozwiązanie z dwoma niewielkimi ekranami na DS jest dobre i czy sie sprawdzi :)

 

Ale statystyki mówią same za siebie - DS jest częściej kupowana konsola przenośna na świecie niż PSP.

 

Doradzam PSP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

W sumie obie konsole są fajne, nawet jak chcesz piracić, to na obu nie ma problemu (PSP trzeba niestety przerobić, ale przy odrobinie szczęścia poradzisz sobie samemu bo ogranicza sie to do zgrywania na kartę oprogramowania, ja sam robiłem już 10 takich updatów i konsola zyje).

 

Najlepiej popatrzeć na najlepsze tytuły na każdą z konsol i wybrać te które najbardziej lubisz i dla nich kupić konsolę (na PSP tak naprawdę jest mało dobrych gier, na DSa jest wiecej, ale to takie "popierdółki" dla niektórych).

 

Ja mam PSP, nie narzekam, ale DSa też miałem jakiś czas i też był fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam psp i jestem z niego w 100% zadowolony :)

posiadam gta:vice city stories no cud miod i malina :D

na dlugie podroze mam football managera, ale jeszcze 2007(ma wszytkie ligi, ale tlyko niektorymi da sie grac :P), i jest podobnie jak wyzej :D

podobno nowy ma byc juz bardziej podobny do wersji PC-towej :)

kolejny przyklad: jestem w krakowie w galerii, patrze jest net :D i sobie na gmclan wchodze :D

no full wypas :P

 

aaa... w drodze sobie jeszcze filmik ogladne... czasami tylko przeszkadza bateria bo jak uzywasz intensywnie to ok.4-6h

ale luz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

No to ja polecam od razu Metal Gear Solid Portable Ops, LocoRoco i Patapon :P Dungeon Siege też podobno fajny, bo mój brat w niego zagrywa. I obowiązkowo najnowsza gra God of War : Chain of Olympus - po prostu ryje beret, grafika jak na PlayStation 2, po prostu trzeba odrywać szczękę od podłogi po pierwszym spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam psp i jestem z niego w 100% zadowolony :)

posiadam gta:vice city stories no cud miod i malina :D

na dlugie podroze mam football managera, ale jeszcze 2007(ma wszytkie ligi, ale tlyko niektorymi da sie grac :P), i jest podobnie jak wyzej :D

podobno nowy ma byc juz bardziej podobny do wersji PC-towej :)

kolejny przyklad: jestem w krakowie w galerii, patrze jest net :D i sobie na gmclan wchodze :D

no full wypas :P

 

aaa... w drodze sobie jeszcze filmik ogladne... czasami tylko przeszkadza bateria bo jak uzywasz intensywnie to ok.4-6h

ale luz :P

 

PSP ma Wi-Fi? Jeśli tak to wbudowane czy trzeba jakoś przerabiać?

 

@David Dark:

Przenośna konsola się naprawdę przydaje ^^ Podróże (dłuższe i krótsze), szkoła, praca a wieczorem mozna nawet jakiś film obejrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSP ma wi-fi

 

Mam PSP i wiem kiedy sie przydaje, nie ma sensu tego kupowac. W czasie podrozy wystarczy ze swieci slonce i juz na ekranie nic nie widac. W szkole sa chyba ciekawsze rzeczy do roboty niz granie na konsoli? No chyba ze jest sie nerdem z ostatniej lawki z ktorym nikt nie gada, w pracy tylko jesli jest to praca w ktorej jest duzo nudy, np. nocna zmiana na ochronie, a obejrzec film wole na tv albo na kompie.

 

sam swojego PSP kupilem tylko dlatego zeby miec co robic bo pracowalem na nocnej zmianie w ochornie i przez 12 godzin gralo sie w rozne gierki :jezyk:

 

aha, jesli ktos z Twoich znajomych ma juz PSP lub DS no to bym sie zastanowil nad kupnem, granie we 2 w szkole to juz inna sprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma :P

A ja często wyjeżdżam tam gdzie słońe niedochodzi, czyt. wielkie miasta, wybrzeża Walii gdzie ciągle pada deszcz, muzea, często w autobusie/samochodzie sie nudze. Tata kupuje drugie psp dla kuzyna, toteż razem będziemy grali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chciałem kupić NDS'a. Teraz zdecydowanie jestem za PSP. Zachęcają do niego "Patapon", "God of War" i wiele innych tytułów. Najlepiej kup jakiś magazyn o konsolach lub poszukaj opinii o danym produkcie w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał DS ze względu na większą liczbę zastosowań. Po kupieniu karty możesz spokojnie wgrać aplikacje do tworzenia grafiki (a DS obsługuje też stopnie nacisku, więc można całkiem niezłe malunki robić), muzyki (też na żywo, w lipcu zresztą wychodzi pełnoprawny syntezator Korga na DS) i masy innych rzeczy (ręczne animacje ^^), a przy obsłudze stylusem myszka wysiada :) Dzięki karcie (1GB to wydatek 200zł, polecam shop.01media.com i G6) swoje dzieła można szybko zgrać na PC.

 

Miałem obie konsolki i dla mnie, choć PSP jest niezły, kiedy chce się polansować osiągami, nie daje takiej radości z gry jak NDS (wyjątkiem jest Exit, ale ten już wyszedł na konsole Nintendo >:D). A jak dla kogoś akcja jest mało dynamiczna, niech odpali Bangai-O Spirits i spróbuje nie dostać epilepsji :>

 

PSP ma wi-fi
DS ma Wi-Fi + szybką sieć bezprzewodową. A że multiplayer w CoD4 na DS jest po prostu cudowny - polecam, eloelo :D

 

//edit: zapomniałem jeszcze, że wchodzenie do Internetu z DS jest o wiele wygodniejsze, głównie dzięki możliwości pisania stylusem na wirtualnej klawiaturze albo nawet ręcznie dzięki rozpoznawaniu znaków ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czas na zatanowienie gdzieś do końca kwietnia.

W sumie, to na PSP zaciekawiło mnie pełno gier wyścigowych, do tego dochodzą Harvest Moon'y, a z drugiej jednak strony, DS ma więcej strategii które uwielbiam.

Przerabiać nie będe, bo tam w Angli nikt mi nie przerobi, bo tam wszystkich stać na oryginały, które nie są wcale drogie.

Pytania PSP:

-Ile miejsca mają UMD?;

-Ile trzyma bateria?;

Pytania DS:

-Który to ekran dotykowy? Ten na dole czy na górze?;

-Czy w Polsce dostane do tego gry?;

I jeszcze jedno, do obu konsol. Czy Polskie/Europejskie gry będą działać na Angielskiej konsoli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSP to dość mało gier, bardzo fajne osiągi techniczne, kilka fajnych klasycznych konsolowych napierdzielanek (Tekken, God of War) no i Patapon :D. Boli to, że konsola się marnie sprzedaje na świecie, nie ma na nią za dużo gier i generalnie nie ma gwarancji, że długo pociągnie.

 

DS to całe mnóstwo dobrych gier z zestawu "klasyki nintendo" (Zelda, Mario, Pokemon, Kirby, FF itp.). Fajne, ale nie każdy lubi takie gry i nie każdego bawią wiecznie te same tytuły. Dość słabe osiągi techniczne, ale rewelacyjny system kontroli. Dodatkowo dochodzą gry z GBA i można założyć, że na następnej konsolce Nintendo gry z DS tez będą chodzić. Gier ciągle powstaje od cholery, a konsolka jest najlepiej sprzedającą się konsolą na świecie. To dobrze rokuje na przyszłość.

 

Osobiście wybrałem DS. Głównie dlatego, że to co fajne na PSP, i tak mam na PS2. Poza tym mam sentyment do starych, klasycznych gierek (ostatnio też sobie sprawiłem Wii - he he, zostanę fanboyem niedługo ;)). Nie wspominając o tym, że w sumie częścią mojej roboty jest bycie na bieżąco z grami, a DS prezentuje kilka interesujących i innowacyjnych rozwiazań.

 

Generalnie, jak powiedzieli już koledzy, nie wybieraj konsoli, tylko skup się na grach. Przejrzyj sobie obie oferty i zobacz które gierki chciałbys mieć. Spraw se tę konsolkę, na którą Ci wyjdzie więcej tytułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój PSP przy grze trzymał 5,5h, DS około dwunastu ^^

 

nie każdy lubi takie gry i nie każdego bawią wiecznie te same tytuły
To nie musi ich kupować XDDD

 

Gry na DS i PSP możesz kupić w każdym większym Empiku, ale ich ceny są zaporowe. Możesz też kupić kartę pamięci i wgrywać na nią romy (bez emulatorów działają romy DS i GBA, emulacja starszych konsol wymaga już instalacji homebrew) i oprogramowanie (chociażby trackery) z netu :)

 

Wiedziałem, że zaraz jakiś fan "N" przjedzie do kontrataku
Żałuj, że nie widziałeś mojej kampanii anty-DS, zanim odważyłem się na nim zagrać :D
Gajusz Juliusz Cezar - gdyby żył, wybrałby PSP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem tylko w psp, w same fajne gry (godfather, gta liberty city stories, nawet snake na dwóch itp, no i gangs of london - gorsze niż wczesniej wymienione ale też lajcik), i tą konsole bym wlasnie wybrał. choćby dla manhunta2 i patapona.

Mahatma Ghandi też wybrałby psp gdyby ciągle żył...

na stówe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na urodziny, już całkiem niedługo, mam sobie wybrać konsolke. Zastanawiam się nad DS i PSP. Niewiem co wybrać, może podpowiecie?

Btw, chodzi o przenośne konsolki.

 

Hmm moim zdaniem wybrał bym PSP po pierwsze bo ma bardzo fajną grafikę według mnie lepszą od DS ja chciałem kupić DS ale ma cienką grafikę już moja komórka ma podobną :sp_ike:

 

Ale tu cena w gre nie wchodzi.

 

Hmm jeżeli cena nie wchodzi w grę to może jakiegoś notebooka bo ja bym bardziej brał notebooka

 

PS: Do wszystkich tych wypowiedzi jest to moje zdanie ale niektórzy mają inne :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Naklys, jak notebook to jest konsola... może on ma już notebooka ? Szuka konsoli to poradź mu konsolę. Poza tym patrzenie "bo ma lepszą grafikę", jest nie na miejscu. Choćby nie wiem jak dobrą grafikę coś generowało, to bez czegoś takiego jak grywalność będzie shitem. Z konsolami przenośnymi jest tak, że trzeba popatrzeć na tytuły które bardziej nam pasują i pod nie kupić gry, bo każda ma kilka perełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gnysek, nie jestem 'ona' ;p

A notebooka mam, więc nie potrzebuje.

Na PSP podobno jest masa gier w Angli, używanych, ale to mi nie wadzi. Do DS to samo. Porównójąc obie konsole, narazie wybrałbym PSP. Do tego UMD i f wypas. Na PSP jest kupa fajnych gier, na DS w sumie też.

Dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...