Skocz do zawartości

SIDek

Użytkownicy
 • Postów

  19
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana SIDek w dniu 26 Lipca 2019

Użytkownicy przyznają SIDek punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

1127 wyświetleń profilu

Osiągnięcia SIDek

Chicken

Chicken (1/13)

3

Reputacja

 1. SIDek

  speedy w Physics room

  właśnie chodzi mi o to aby nie korzystać z funkcji physics. Może zapytam inaczej: znam direction i znam speed -> jak obliczyć hspeed i vspeed? Podejrzewam, że da sie to zrobić przy użyciu trygonometrii ale nie mam pojecia jak
 2. przy włączeniu physic room funkcje hspeed i vspeed nie działają, to sobie obszedłem za pomocą x+zmienna, y+zmienna. A jak zapisać inaczej, tak żeby działało speed=4 direction=360
 3. to teraz GMS2 wersja darmowa jest tylko 30dniowa i bez możliwości importu? słabo trochę. a czy GMS2 przerobi sobie viewy na kamery, czy się posypie?
 4. SIDek

  jak odpalić kickstartera

  no właśnie, ta osoba MUSI, czy ja mogę z polskiego IP wystartować wypełniając danymi kogoś innego? tzn?
 5. Wiecie czy możliwe jest odpalenie kickstartera z Polski bez pośredników? Czy wystarczy mieć do rejestracji nr konta i dane osoby z zagranicy, czy w ogóle z Polskiego IP nie uruchomi się zbiórki?
 6. pierwotnie miała to być platformówka, ale kiepski ze mnie level designer i pomyślałem, że zamiastu unikać przeszkód, trzeba będzie na nie wskakiwać i zabić liska. Później dotarło do mnie, że nic nowego nie wymyśliłem, bo faktycznie grałem kiedyś w mr. karoshi. Część poziomów będzie bardziej logiczna, część zręcznościowa. Zastanawiam się czym zastąpić te monety (bo zdają mi się być troche oklepane) i nad tytułem - najpierw "This fox wanna die", ale chyba "Kill the fox" lepiej brzmi. Jak myślicie?
 7. SIDek

  Szukam programu

  Macie jakiś program który nagrywałby zrzut ekranu do *.gif? Próbowałem "Gifcam" i "Screen to gif" ale gify mają opóźnienie, a chce żeby było 60fps w czasie rzeczywistym nagrane. Ewentualnie jak inaczej to zrobić?
 8. SIDek

  pytanie o prawa autorskie

  załóżmy, że to będzie gra komercyjna
 9. orientujecie się może jak jest z prawami autorskimi w takiej sytuacji: chcę w swojej grze dać postać Super Mario, jako NPC. Nie oryginalny sprite, tylko sam narysuje, ale widać, że to ten słynny hydraulik. Chciałem zrobić kilka takich ester eggów, że na niektórych poziomach właśnie spotykalibyśmy postacie z innych gier, w charakterze NPC, bossów. Czy można mieć z tego powodu jakieś problemy? Jakieś sprawy o plagiat czy coś takiego?
 10. tak mi się coś właśnie kojarzyło, że można użyć tablic do tego, ale nigdy z nich nie korzystałem. Można to zapisać jakoś inaczej bez funkcji enum ? Wracam do GM po dłuższej przerwie, mam GM8 i brakuje tu tej funkcji
 11. Chciałbym zrobić taki room przejściowy między levelami. Przechodzisz level 1 -> room przejściowy -> level 2. -> room przejściowy itd.... Room miałby nas wysyłać do konkretnego rooma levela i określać liczbę punktów którą możemy w nim zdobyć (global.punkty) Chciałem zrobić to na zasadzie. If global.level=1 and klikamy enter { goto_room 1 i global.punkty=200} itd. dla 50 leveli Można zapisać to jakoś inaczej?
 12. SIDek

  problem z "liną"

  sprawa jest taka: obiekt 1. w creacie ma ten kod co podałem wyżej. tworzy line z 12 segmentów, na jej końcu obiekt zombi. i jak zrobic zeby lina rozciagala sie do jakiejś tam granicy. bo jeszeli ob1 ma density dajmy na to 2, segmenty liny mają po 0,01, a zombi 0,5 i zombi podąża za myszką, to ob1 nie jest ciągnięty na linie, tylko ta lina się rozciąga...
 13. SIDek

  problem z "liną"

  a można jakoś ograniczyc rozciagliwosc liny? albo jest jakas inna funkcja, ktora trwale połączy elementy składające się na line?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...