Skocz do zawartości

Puru2


Saus

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Puru2

 

Gatunek: mini-przygodowka

 

Opis: Akcja rozgrywa sie pare lat przed puru 1, jak kazdy wie, ojcem puru byl bzium, i to nim przyjdzie nam sterowac.

Bzium juz od dziecinstwa wysmiewany byl za brzydote, zadna dziewczyna nie chciala go, jednak rodzice caly czas go namawiali zeby sobie kogos znalazl,

bylo to prawie niemozliwe. Pewnej nocy zdesperowany bzium uciekl z domu, wyjechal i przybyl do krainy, gdzie jeszcze nikt go nie znal.

Przybyl tam noca, na poczatku gry budzimy sie po tej wlasnie nocy w naszym nowym domu, a naszym zadaniem jest zdobywac sympatie u przywodcow osad i pokazac,

ze jednak mozna zdobyc kogos sympatie bedac brzydkim i pryszczatym. Wszystko wskazuje na to ze Bzium w koncu znajdzie ukochana osobe, a potem urodzi mu sie dziecko,

ciekawe jak je nazwie ..

 

Do wyboru mamy 3 ludzi: Emila, Jarek, Gosia.

Przy kazdej z tych osob musimy zdobyc przynajmniej 90% sympati, zeby z nimi porozmawiac.

Aby zobaczyc ile nam zostalo wciskamy klawisz ympatie, gdzie widzimy paski sympati, jak i procent ukonczenia calej gry na ktory sklada sie:

- 100% sympatii u Emili

- 100% sympatii u Jarka

- 100% sympatii u Gosi

- 100 ryb

- 100 monet

- 100 jablek

- 100 bananow

- 100 kwiatow

Zeby zobaczyc ile mamy ryb, monet, jablek, bananow, kwiatow naciskamy klawisz [W]yposazenie.

Z sympatia mozemy pogadac kiedy mamy u niej ponad 90% I robimy to tylko 1 raz !! Rozmawiamy po kolei z: Emila, Jarek, Gosia

 

Podczas gry zdobywamy rozne dodatki, ktore maja za zadanie upiekszyc naszego Bziuma, aby byl gotowy na spotkanie z sympatiami.

Zeby je zobaczyc wciskamy klawisz [D]odatki.

 

Mozemy wykonywac tylko jedna misje w danym czasie, w lewym gornym rogu oprocz ikonek sugerujacych nam co mozemy zrobic, widzimy koleczko.

Zielone - wykonujemy misje i nie mozemy wziac nastepnej od npc majacego ! nad soba dopoki nie skonczymy aktualnej.

Czerwone - nie wykonujemy misji i mozemy ja wziac od kogokolwiek kto takowa dla nas ma.

 

Kierunek fabuly to: zwykly teren, pustynia, zimowy teren. Misje odblokowuja sie w tym kierunku, oczywiscie nie wszystkie, niektore misje na pustyni i na zimowym terenie

mamy juz od poczatku gry. Na zwyklym terenie na poczatku dostepne sa 3 misje, ale z czasem ich wykonywania ilosc dostepnych rosnie, dlatego nalezy szukac po domkach

osob majacych nad soba !. Misje odblokowuja sie w ten sposob nie tylko na zwyklym terenie, to byl tylko przyklad.

Nalezy pamietac, ze w niektorych misjach wystepuje pare zakonczen i jesli postapimy zle, mozemy sobie zablokowac mozliwosc przejscia reszty gry! Nalezy uwaznie czytac

co do nas mowia npc i w miare mozliwosci zapisywac gre przed takimi misjami.

 

Podczas gry spotykamy kółeczka o roznych kolorach, zeby wykonac na nich akcje, nalezy na nie wejsc i wcisnac spacje, zaleznie od koloru mozemy:

bialy - wykopujemy monety

czerwony - zbieramy kwiaty

czarny - zbieramy banany

zielony - zbieramy jablka

niebieski - lowimy ryby

 

Po zakonczeniu glownej fabuly gry, nadal mozemy wejsc do swiata gry, zeby zrobic 100% ukonczenia gry.

Aby zapisac gre, nalezy nacisnac ESC (mozemy to zrobic tylko wtedy kiedy nie jestesmy we wnetrzu domu, i nie rozmawiamy z nikim), a potem wybrac opcje Zapisz,

przy nastepnym uruchomieniu gry - wczyta sie sama.

Do domków wchodzimy/wychodzimy klawiszem SHIFT

Rozne wybory w okienkach (kolory, tak/nie i inne) zatwierdzamy klawiszem SPACJA

A rozmowy przewijamy oczywiscie klawiszem ENTER

 

Zycze milej gry :)

Podziekowania dla : PsichiX !

 

Download:

Wersja pod Windows XP

Wersja pod Windows Vista

Rozmiar pliku: ok 1.75 mb i ok. 3.25 mb dla wersji pod Windows Vista.

Wersja pod Viste zostala tylko przekonwertowana i nie mam 100% pewnosci, czy pod tym systemem nie beda wystepowaly jakies bledy !!!

 

Wyszczegolnione podziekowania dla autorow znajduja sie w menu pod przyciskiem Autorzy

Autorzy:

Programowanie: Saus

Fabuła: Saus

Grafika: www.molotov.nu i oczywiscie Saus

Muzyka: cały internet

Screeny: Zydyjontko numer 1! Zydyjontko numer 2! Zydyjontko numer 3!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak , gra moze nie w moim stylu ale nawet przyciaga :P

 

Fajne efekty te graficzne takie , te takie 'maźdykanie' czy co to jest , z tymi dodatkami fajny pomysl . Gra mi troche przycina , znaczy wolniej idzie jak sie wyjdzie z domku , na tej duzej mapie ale ogolnie to nie przeszkadza.

 

Ocena 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna gra... a i jeszcze jedno... BRAVO!!! Nie ma escape, przez co nie mogłem gry wyłaczyc, musiałem robic ALT+CTRL+DEL. Może to tylko u mnie. Wielkim plusem jest w tej grze to, że można robic sobie z gościem co się chcę, ubiera się go itp., ale reszta jest trochę nudna. No niech będzie 4/5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna gra... a i jeszcze jedno... BRAVO!!! Nie ma escape, przez co nie mogłem gry wyłaczyc, musiałem robic ALT+CTRL+DEL. Może to tylko u mnie. Wielkim plusem jest w tej grze to, że można robic sobie z gościem co się chcę, ubiera się go itp., ale reszta jest trochę nudna. No niech będzie 4/5.

 

Przeciez esc dochodzisz do menu , i strzalkami wybierasz opcje itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Driger: Ja nie wiem, mi to nie działa, za bardzo to nabazgrane moim zdaniem jest. Bez przesadyzmu.

 

ESC , i strzalkami lewo , prawo i jak wół pisze tak na dole prawo , ;D

 

Moze i nabazgrane ale fajnie to tak nawet wyglada ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra mi przypadła do gustu, troszkę pograłem. Mam jednak dwie uwagi:

  • estetyka - tutaj bardzo słabo. Namazane, nic nie widzę po prostu. Dla mnie wygląda to ohydnie.
  • muzyka - niektóre utwory niedopasowane, zaś większość miła dla ucha. Tutaj także podoba mi się pomysł, z wyświetlaniem nazw utworów - takie nic, ale w GMowych grach rzadko lub w ogóle nie spotykane :) .
Grafika jest niezła, jak i pomysł. Misje jednak dosyć nudne. Aha, czy missunio do podróba mojego nicku :P ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne,ale jak się wchodzi na dużą mape to muli bardzo ;/

i odrazu wyłączyłem bo mi się odechciało...

ogólnie 4/5 bo muza nie pasi ale masz tu 5 bo jestem w misji ;D

 

UP:tylko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc grę przeszedłem chyba całą. Nie miałem 100% ale już nikt nie chciał mi dać misji.

 

Zrobiłeś bardzo fajny świat. Gdyby jeszcze dało się wybrać co do kogo powiedzieć było by wyśmienicie. Niezbyt podobał mi się pomysł ze zbieraniem wszystkich zasobów. Powinno być tak, że ktoś daje coś za coś i tak dalej... Sporo misji ograniczało się do "daj mi to i to" choć muszę przyznać, że niektóre były bardzo dziwno-śmieszne :) Za grywalność 5.

 

Grafika. Cóż, zbyt ładna ona nie jest, ale wytrzymać można. Przydało by się też jakieś tabliczki, które by informowały w jakim domu się znajdujemy (lub do jakiego weszliśmy) i jeszcze tabliczki z imionami osób, koło których się jest. Za grafikę 3

 

Muzyka. Nie za bardzo pasuje. Lepiej by tu wyglądał jakiś RIP konsolowy niż przeróbka "normalnych" piosenek na midy. Za muzykę 3

 

Ogólnie daję 4.

 

A, zapomniał bym. Ochydna czcionka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc grę przeszedłem chyba całą. Nie miałem 100% ale już nikt nie chciał mi dać misji.

Koniec gry wlacza sie jak masz 90%+ u kazdego i pogadasz po kolei z: Emila, Jarek, Gosia <-#edit A, i na zewnatrz trzeba wyjsc po porozmawianiu z Gosia :P

:P I taki maly bledzik, w dol od Anastazji (przy kwiatach) jest npc ktory daje misje ale nie ma nad nim wykrzyknika, tyle ze jego misja odblokowuje sie dopiero po ktorejs tam misji na pustyni :P

 

PS. Juz jestem 3 lata na GMC, jak ten czas leci :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...