Skocz do zawartości

moja pierwsza gra online


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 451
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No dobra, powiem co i jak planuje. Świat nie jest zwykłym średniowieczem, ale nie będzie też pełno magii. Własnie o to będzie chodziło, że będą różne mityczne stwory na niektórych mapach, ale będzie ich mało (świat ludzi, i troche istot z legendi itp.). Będzie chodzilo o zdobycie zamku, artefaktu lub podbicie wiosek, zależnie od mapy, np. na mapie należy zdobyć artefakt ukryty w świątyni, jednak między miejscem gdzie odradzają się ludzie jest forteca, jesli czerwoni pierwszi dojdą do fortecy, będa mogli ostrzeliwać niebieskich z murów i uruchamiać pułapki, a inna część grupy czerwonych poprostu pójdzie dalej aby zdobyć artefakt. Mam nadzieje że uda mi się tego dokonać, i sądze ze wam się spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dorób walkę z potoworami, że pojawia się 100 potworów i gracze za ich rozwalanie dostają punkty. Gdy wszystie potworki zostaną zabite podliczane są punkty i pokazane jest kto zajął 1, 2 i 3 miejsce.

 

EDIT: Przydadzą się takie mapy jak las, góry, tropika...

 

Oto nowy pomysł: Atak na wieś. Niebieska drużyna broni wsi, a czerwona atakuje. Gra toczy się prze 5 minut jeśli czerwony gracz zderzy się z domikem domek zostje spalony. Czerwona dróżyna wygrywa wtedy kiedy spali wszyskie domki. Jeśli mnie czas (5 minut), a chodź jeden domek przetrwał wygrywają niebiescy.

 

Ale zanim wykorzysarz któryś z pomysłów popraw błędy i puść nam serwer. Kiedy my będziemy grać będziesz mógł popracować nad dodatkami. Oczywiście nie musirz... ale tak puść nam serwer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wymienie tu wszystkie propozycje moje na "zabawy przeciwdrużynowe". Te na czerwono to tylko jeśli uznasz żółtą i zieloną drużynę (a wszystkie jeśli uznasz moje typy jednostek)

 

1.

Jedna drużyna obstawia w jakimś tuneliku wszelkie jednostki (ale nie mogą całkowicie zablokować drogi), zwłaszcza te z silnym atakiem a druga drużyna wysyła swoich obrońców (ci co mają dużo hp wg. mojego planu) którzy mają na celu przedostanie się przez tunel

2.

3 berserkerzy ścigają jednego obrońcę, po jego śmierci wygrywa ten który zadał najwięcej obrażeń (przy czym obrońca na czas rozgrywki dostaje niezłego przyspieszenia), obrońca zwycięża jeśli przeżyje jakiś tam czas

 

Więcej dojdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dorób walkę z potoworami, że pojawia się 100 potworów i gracze za ich rozwalanie dostają punkty. Gdy wszystie potworki zostaną zabite podliczane są punkty i pokazane jest kto zajął 1, 2 i 3 miejsce.
Chętnie, tylko jak ktoś powie mi jak łatwo i czytelnie zrobić naliczanie punktów i jak zrobić wysyłanie tabli z wynikami. Oraz co zrobić aby server nie zwalniał wysyłająć x,y,image_index,sprite_index wszystkich potworków. Mapy będą różne. Może zrobił bym 4 drużyne, ale nie chce mi się pisac kolejnych kodów na sprawdzanie sprita, odległosci, tworzenia obietku zaleznie od sprita, reagowanie itp. To nie takie łatwe jak prubuje się zrobic jak najmniejszą ilość informacji do wysyłania. Do tego nie chce mi się rysować kolejnych ludków (dla każego rodzaju ludka po około 30 rysunków)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za obleżeniem oraz Coop Mode na bicie potworków, przydzielanie punktów powinno odbywac sięna serwerze a dal potworków wysylasz tylko x i y w duzych odstepach czasowych np co 3 sekundy, i wysylasz im z servera komendy kogo obierają za cel i kiedy atakują, wtedy będzie se synchronizowało z ich AI, czyli samo a x i y co 3 sekundy tak dla kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za obleżeniem oraz Coop Mode na bicie potworków, przydzielanie punktów powinno odbywac sięna serwerze a dal potworków wysylasz tylko x i y w duzych odstepach czasowych np co 3 sekundy, i wysylasz im z servera komendy kogo obierają za cel i kiedy atakują, wtedy będzie se synchronizowało z ich AI, czyli samo a x i y co 3 sekundy tak dla kontroli.
Aaa... Kapuje, raczej nie zrobie trybu że tylko nawlalamy się na puntky z potworami, ale postaram się zrobić na mapach (np. 10 goblinów pilnuje bramy do lochów, i trzeba ich zabić aby przejść, takie coś to mój najsatarszy pomysł, zanim jescze dobrze poznałem gm)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze już tylko zbudować level i zrobić wybór postaci po śmierci, sądze że o 15 otworze już server. Dodałem po specjalnym ataku dla każdego archera, osłabiłem magów, zmieniłem grafe knight'a, zrobiłem że różne postacie są mniej lub bardziej wytrzymałe i inne różne szczególy, które chyba poprawią grywalność. PS: Chyba jednak dopiero trochę później będe mógłotworzyć server.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie było. B)

Przydala by sie trzecia rasa. Tylko tym razem jakies potwory.

Dodaj możliwość zakladania serwera oreaz helpa i credits.

Muzyka z GMa by się przydała. To co teraz jest jest nielegalna.

 

Micanser prześlij mi gafiki których używasz to zaprojektuje ci nowe mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

Przydala by sie trzecia rasa. Tylko tym razem jakies potwory.

 

popieram

u potrorów mógłby być:

 

skeletonhunter (łucznik szkielet)

Goblin(wojownik)

Shamanork(ork shaman)

 

 

 

 

2.

Dodaj możliwość zakladania serwera oreaz helpa i credits.

 

help i credits narazie niepotrzebne ale serwer jak najbardziej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka z GMa by się przydała. To co teraz jest jest nielegalna.
Wydaje mi się że nielegalne jest jesli chce sprzedawać gre, lub nie napisze w autorach kto jest prawdziwym autorem muzyki. Planowałem zrobić własną muzykę, ale narazie mi się nie chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bug... Gdy próbowałem się podłączyć do serwera, który nie istniał(nie był włączony), lub gdy na chwilę miałem odciętego neta:

 

Poczekałem chwilę, napisało mi że nie udało się czy coś w tym stylu nie pamiętam, ale o dziwo przekierowało mnie do tworzenia postaci O_o... Stworzyłem, ping ciągle rosnął, gdy doszedł do 10000 wyskoczył ten oto error:

bugfy3.jpg

 

Również jeden błąd wyskoczył podczas gry:

bug2ht3.jpg

 

Pozdrowienia!

 

PS. Extra gra... Gdyby tylko ludziki były większe i bardziej widoczne to, co się teraz dzieje. Poza tym, jakaś optymalizacja, nie chodzi o wymagania sprzętowe tylko o to, gdy ktoś ma słaby net strasznie laguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś zauważył, ale ponieważ bawiłem się w kodzie, magia leczenia nie działała XD A magia wskrzeszenia tak XD Dobra, musze poszukać tych wszystkich błędów.

Stworzyłem, ping ciągle rosnął, gdy doszedł do 10000 wyskoczył ten oto error:
Takie coś nazywa się timeout, czyli zbyt długi czas próby odebrania informacji od servera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...