Skocz do zawartości

Dwarf Fortress


Nikas

Rekomendowane odpowiedzi

CZE

na pewno są tutaj tacy którzy słyszeli o najlepszej grze ever, która wymaga ogromnego poziomu kucostwa żeby w nią zagrać

jeśli lubisz sobie pograć w hehe call of duty w niedzielę na swoim xboxie to możesz opuścić ten temat bo to nie gra dla ciebie xD

 

DWARF FORTRESS

ale co to jest?

ogólnie w grze mamy 2 tryby do wyboru, fortress w którym budujemy własną twierdzę krasnali i adventure, w którym gramy jednym krasnalem

gra ma miliardy opcji, zabawa leje się z niej hektolitrami

 

JAK ZACZĄĆ?

polecam link do tego:

http://www.bay12forums.com/smf/index.php?topic=59026.0

najnowsza wersja gry + mody graficzne ( jednak aż takim hardkorowcem nie jestem i na ASCII grać nie będę ) + jakieś programy typu dwarf therapist który przyda się bardziej doświadczonym graczom

 

zapostuje screena z mojej twierdzy, właśnie skończyłem budować mury z których kusznicy będą odpierać pierwszy atak goblinów ( bo to już niedługo ;__; )

na szczęście mam 2 legendarnych strzelców ( a w ich składzie ogólnie jest 5 )

lipa tylko, bo nie mogę znaleźć fajnych podziemii ( tylko jeden lvl, gdzie prawie nie ma potworków do trenowania wojowników )

na koncie mam już 3 lipne artefakty ( jakieś z dupy kolczyki i medale, lepsze to jednak niż legendarna skarpeta ze złota, zdobiona diamentami :thumbsup: )

planuję się teraz dokopać do piekła i wydobyć sporo adamantu na zbroje itp. + podtrenować wojowników na lepszych potworkach

 

warsztaty_itp.png

tu znajdują się warsztaty, trade depot i miejsce spotkań

fort_poziom_1.png

tutaj jest wejście do fortu, miałem zrobić jeszcze fosę od rzeki, ale nie pomyślałem o tym wcześniej i poziom niżej zrobiłem podziemne farmy więc już nie da rady

mieszkania_elity.png

tutaj są mieszkania elity ( pierwszych 7 osadników ) + stołówka, kuchnia i skład z najlepszym jedzeniem wytwarzanym przez najlepszych dorfów

 

na razie jest spokojnie, nikt nie atakował itp

jedyna akcja z krasnalami jaką miałem, to gdy jeden dorf chciał zrobić artefakt ale nie miałem materiałów, bo początek wyprawy, więc wpadł w szał

podbiega żołnierz z wielkim srebrnym młotem wojennym ( protip: najlepsze młoty są ze srebra ) który połamał wszystkie jego kości

biedaczek został pochowany jako pierwszy, chyba mu nawet jakiś posążek walnę obok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 11 miesięcy temu...

Necro bump

 

Kurde dopiero teraz w to zagrałem, dzisiaj cały dzień na Dwarf wiki przesiedziałem by sprawdzić czy ta gra faktycznie jest taka super jak to ludzie opisują.

I serio ona jest tak dobra. Właśnie upadła mi forteca z odwodnienia xD

 

Niesamowity symulator, nie wiem życia? :D

Jak ktoś nie grał to musi zagrać ale zanim to zrobi najpierw trzeba posiedzieć na wikipedi bo bez niej tutaj nic nie zdziałamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

wszyscy gmclani chyba mają połączone mózgi jakimś wifi czy czymś

akurat wczoraj sobie pobrałem DF i zostawiłem na noc generator wielkiego świata i długiej historii i dzisiaj do tego mam zamiar podejść, raport zdam jak skoncze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huder i Chell:

Marzu zrobił dobry poradnik z podstawami :)

Ja osiągnąłem swojego pop capa 200 kilka dni temu i zaczęło przymulać więc jakoś mi się odechciało kontynuować. Mam 1 ducha, 2 wampiry i wiecznie fochającą się pani baron, która mi uprzykrza życie. Ani razu nie miałem oblężenia co jest dziwne... (took away all the FUN) Jedynie mogę pociupać moby z jaskini :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zacząłem nową fortecę, bo mam jedną ale nuda mocno

adamant jest, wojsko nie do rozwalenia

jedzenia i picia tyle, żę głowa boli

200+ krasnali

baron, champion, itp itd

napadam z nudów każdą karawanę elfów i ludzi ale nie atakują

gobliny raz mnie napadły do nawet do mostu nie zdążyły dojść

nuda, nuda

 

teraz buduję się na najgorszym z możliwych terenów, wszędzie zombie i nieprzyjemne potwory, czuję dobrze :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy fun miałem na początku, jak grać zaczynałem ( czyli ok 3 lata temu ) jak właśnie nie umiałem into jedzenie i dwarfy chodziły wkurzone non stop, biły się, rzucały w siebie taboretami etc xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez_tytu_u27d0b.png

Dłorfy som zuper. W końcu ogarnąłem wszystko

i wciągnęły mnie na kilka godzin. Screen z nowo zaczętej fortecy,

bo stara mi się nie podobała xD (btw. terapista mi oświadcza 100% zadowolenia mieszkańców)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym stonsesense nie da się grać, to jest do podglądu tak? Bo widziałem go tylko u Wonzia.

ALT pokoje drwali nie muszą być takie duże. W ogóle jaka miejscówka same błoto pod farmy xD

 

Mi niedawno jakiś troll z jaskini nowo odkrytej przelazł do miejsca z mieszkaniami krasnali i mi paru wytłukł bo nie skumałem ze moje wojsko nie miało ekwipunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez_tytu_u1.png

Bez_tytu_u9ec40.png

 

Screeny z mojej obecnej rozgrywki. Pierwszy screen, to podziemne

centrum fortecy, składy na jedzenie, warsztaty, koszary, hala spotkań

i pomieszczenia mieszkalne. Drugi screen przedstawia farmy i składziki

na kamenie i drewno.

 

A tak btw. to przez większość gry mi żadni imigranci nie przychodzili

, a tu nagle jebs, 80 przyszło :P. Tylko najgorsze jest to że dokładnie

50% moich dorfów to dzieci :D

 

Rozruszajcie trochę ten temat, gra fajna i szkoda by wieść o niej tu umarła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...