Skocz do zawartości

Zablokowane Zarabianie w internecie


adam014

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wie ktoś może gdzie może gdzie szukać klientów na strony internetowe? Znam dobrze PHP i MySQL oraz CSS 2+. Mam dosyć duże doświadczenie w tej dziedzinie m.in. pisałem dość zaawansowany projekt typu Allegro.pl oraz kilka stron tzw. "domowych". Jedynym moim kłopotem jest projektowanie szablonów www bo z zakodowaniem jakiejkolwiek strony nie mam najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
(...) pisałem dość zaawansowany projekt typu Allegro.pl oraz kilka stron tzw. "domowych" (...)

 

No jak pisałeś projekt typu Allegro, to powinieneś szukać raczej ogłoszenia o pracę i żądać pensji >5000PLN, a nie pytać na forum GMCLANowym, bo to oznacza tylko jedno - wcale nie masz pojęcia o tym o czym piszesz ;) Zresztą, pewnie szybko bym cię zagiął.

 

Edit: ot, musiałem się skusić na małą zagadkę (tylko mu nie podpowiadajcie):

 

<?php
$x = 0;
if ($x == NULL) {
    echo '$x jest NULLem';
} else {
    echo '$x jest NIE jest NULLem';
}

 

I powiedz co zrobić, żeby to echo było jednak zgodne z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego przykładu wychodzi że $x jest NULLem bo odpaliłem na serwerku ale pewnie chodziło ci o is_null($x); ;D

EDIT:

@baca: by podał ale na papieroska chodził ;D

 

EDIT2:

gnysek, ogłoszenia o prace to ja już przeglądałem. Prawie wszyscy wymagają wyższego wykształcenia a u mnie jak na razie średnie w trackcie. A z tych co nie wymagają wykształcenia to płaca pożal się Boże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry Kofel, 12% używa IE6 a ja robię stronki aby pod wszystkimi przeglądarkami ładnie wyglądały (choć nie zawsze się da) ale ostatnio zacząłem mieć w du**ie IE ;D

 

EDIT:

No Kofel ale ja nie bede za pół-darmo robił. Umiejętności się liczą ale także kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z takim doświadczeniem. Fajnie masz ambicje - nie realne.

O ponad roku cały czas coś nowego poznaję więc cały czas się uczę nowych rzeczy więc jakoś daję radę, przez 5 miesięcy ze stron wyciągnąłem prawie 2k(haha prawie wszystkie strony padły z powodu nie opłacania serwera przez klienta) więc nie jest najgorzej tyle że dobre zlecenia trafiają się coraz rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ponad roku cały czas coś nowego poznaję więc cały czas się uczę nowych rzeczy więc jakoś daję radę, przez 5 miesięcy ze stron wyciągnąłem prawie 2k(haha prawie wszystkie strony padły z powodu nie opłacania serwera przez klienta) więc nie jest najgorzej tyle że dobre zlecenia trafiają się coraz rzadziej.

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Z tego przykładu wychodzi że $x jest NULLem bo odpaliłem na serwerku ale pewnie chodziło ci o is_null($x); ;D

EDIT:

@baca: by podał ale na papieroska chodził ;D

 

EDIT2:

gnysek, ogłoszenia o prace to ja już przeglądałem. Prawie wszyscy wymagają wyższego wykształcenia a u mnie jak na razie średnie w trackcie. A z tych co nie wymagają wykształcenia to płaca pożal się Boże.

 

Nie, chodzi mi o ===. W manualu jest to wspominane kilkadziesiąt razy przy okazji wielu, wielu funkcji - no widzisz, tak właśnie znasz PHP, a ja wymyśliłem dziecinnie prosty przykład :D (Takie coś było na teście w mojej firmie - proste zadanie a odsiew niesamowity).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, niech będzie. Chodziło mi o jak najmniejszą zmianę tamtego kodu.

Kocham tą praktykę w "świetnych firmach" to tak jak koleś znajduje jakiś smaczek np: z loki a potem używa w rekrutacji. Jakbym dostał taki cud na wejście to bym kolesia z tej twojej firmy wyśmiał i wyszedł. Równie dobrze można kazać uczyć się na blachę manual'a i można przyjmować takich "specjalistów".

I to z tego, że chodziło o ===, bo to szersze zagadnienie niż is_null

^.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Kocham tą praktykę w "świetnych firmach" to tak jak koleś znajduje jakiś smaczek np: z loki a potem używa w rekrutacji. Jakbym dostał taki cud na wejście to bym kolesia z tej twojej firmy wyśmiał i wyszedł. Równie dobrze można kazać uczyć się na blachę manual'a i można przyjmować takich "specjalistów".

 

^.-

 

Tam był akurat kod z FALSE, który się wykonywał a nie miał. Akurat w systemie z którego korzystamy jest to dość ważne, aby używać ===.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam był akurat kod z FALSE, który się wykonywał a nie miał. Akurat w systemie z którego korzystamy jest to dość ważne, aby używać ===.

A co to zmienia? Ile czasu potrzeba aby koleś się czegoś takiego nauczył? 10sec? Ba nawet mniej bo wystarczy checknąc output. To tak jak z restricted w c++ ta sama logika, też jest bardzo ważny(chociaż tu wyłapanie tego jest trudne ale poprawa tak samo prosta). Rekrutacja ma sprawdzić czy ktoś poradzi sobie z danymi problemami i nowymi zadaniami. Co po kolesiu, który zna te i inne pierdoły+manual na pamieć jak dostanie nowy język czy zupełnie nowe dla niego zadanie i leży całkowicie. Wolałbym kolesia, który nawet nie zna php ale używa swojego mózgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale my robimy tylko w PHP i tylko w Magento, więc po co znajomośc innego języka ?

Klepiecie cały czas takie same projekty i będziecie klepać przez najbliższe 10 lat? Napisałem "dostanie nowy język czy zupełnie nowe dla niego zadanie". Jak firma dostanie szanse na super zlecenie, które będzie można znacznie łatwiej zrobić przy użyciu innych/nowszych technologii lub klient będzie wymagał użycia danej technologii to powiecie: nie, choćby całość pozwoliła na rozwój firmy? Firma nie doszkala swoich pracowników w kierunku najnowszych trendów?Każdy ma swój tok myślenia w sumie więc jeśli ktoś zamiast programistów chcę mieć klepaczy jego sprawa chociaż to tak jakby zatrudnić się na taśmociągu i 8h dziennie zakręcać słoiki z dżemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Will, pierdolety jakieś piszesz. Żeby firma dostała taką dobrą fuchę, to albo musi liczyć na szczęście albo być markową IT. I już widzę jak każe swoim pracownikom szybko uczyć się nowego języka pod zleckę zamiast nie wiem, zatrudnić kogoś doświadczonego lub skorzystać z technologii, na której się zna najbardziej. Adam prędzej zmieni pracę kilka razy, gdzie wymogi się będą zmieniać, niż pozostanie w jednej. Poza tym co kogo obchodzi czy firma zatrudnia programistów, klepaczy czy sprzątaczki - liczy się ekonomia i osiągnięcie celu, a nie środki. Żyjesz jeszcze młodzieńczymi ideami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Will, pierdolety jakieś piszesz. Żeby firma dostała taką dobrą fuchę, to albo musi liczyć na szczęście albo być markową IT. I już widzę jak każe swoim pracownikom szybko uczyć się nowego języka pod zleckę zamiast nie wiem, zatrudnić kogoś doświadczonego lub skorzystać z technologii, na której się zna najbardziej. Adam prędzej zmieni pracę kilka razy, gdzie wymogi się będą zmieniać, niż pozostanie w jednej. Poza tym co kogo obchodzi czy firma zatrudnia programistów, klepaczy czy sprzątaczki - liczy się ekonomia i osiągnięcie celu, a nie środki. Żyjesz jeszcze młodzieńczymi ideami.

Rilli? To Ty żyjesz jeszcze w średniowieczu programistycznym. Twój komentarz omija mój z 10km obok zamiast się z nim spotkać i skonfrontować. Z mojej strony eot ja pisałem o firmach programistycznych a nie manufakturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Całkiem możliwe, że omija, bo nie czytałem wszystkich twoich wypocin (i szczerze mówiąc mi się nie chce, w dupci to mam). Czy żyję w średniowieczu programistycznym? Może tak, może nie, zależy od firmy. Nie zmienia to faktu, że żyjesz jeszcze ideami, boś młody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że omija, bo nie czytałem wszystkich twoich wypocin (i szczerze mówiąc mi się nie chce, w dupci to mam). Czy żyję w średniowieczu programistycznym? Może tak, może nie, zależy od firmy. Nie zmienia to faktu, że żyjesz jeszcze ideami, boś młody.

Mój, a nie moje(czytanie ze zrozumieniem nie boli). Twoje opinie mam tak samo głęboko jak Ty moje więc myślę, że się rozumiemy i więcej nie potrzeba tego ciągnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...