Skocz do zawartości

Gra online


Kargul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Otóż chciałbym zrobić grę typu http://bitefight.onet.pl/. Nie zadaję pytania "Jak to zrobić?" tylko gdzie się mam uczyć a dokładniej czego. No i jakoś mi to wytłumaczyć jak to działa :) Proszę do linki do kursów ewentualnie jakieś porady. Pozdrawiam :)

 

Dawanie linków referencyjnych to nieładna zagrywka! Warn, bo ten temat pachnie nabijaniem sobie statystyk w jakiejś grze a nie prawdziwą chęcią poznania odpowiedzi.

gnysek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tak naprawdę nie chce zrobić takiej gry tylko .... to tajemnica ale muszę mieć silnik seryjnie smile.gif A co do linku to powtarzam że podałem go przy okazji biggrin.gif"

 

Robienie silnika to robota na dobre kilka lat. Wystarczy spojrzeć jak robiono phpbb 3. Php to trudna sprawa polecam książkę

"PHP i MySQL Tworzenie stron WWW Vademecum Profesjonalisty wydanie 3"

 

Edit1: Zapomniałbym. Musisz jeszcze opanować do perfekcji HTML i CSS bez tego nie zajedziesz daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

A tak się składa, że ona jest prostsza niż logowanie, bo to tylko dodanie rekordu do bazy, tymczasem logowanie i trzymanie sesji to sprawa trudna - bo trzeba pilnować, żeby sesji ktoś nie przejął, żeby ją dobrze utrzymać, żeby ją aktualizować i żeby nie dało się jej obejść zmieniajac prawa użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Poczytaj kurs, zobacz czym są zmienne POST i GET i popracuj sam, a nie czekaj na gotowce. Z gotowców nic się nie nauczysz. A buttonem w HTMLu który zatwierdza formularz jest akurat <input type="submit"> a nie <button> :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
link za pierwszym razem możesz się przestraszyć widząc ogrom kodu, ale cóż, no pain, no gain.

 

Ostrzegam, bez podstaw php i mysql tutaj daleko nie zajdziesz, najwyżej jak większość tylko teksty pozmieniasz i będziesz miał 'sfojom' grę.

 

Rzeczywiście, przestraszyłem się linkiem który nie działa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...