Skocz do zawartości

Otwieranie podczas gry drugiej innej....


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zrobić tak żeby np: jak idzie sobie koleś i podejdzie do drzwi w grze (3D) to przerzuci go do zupełnie innej gry zrobionej w gamemakerze. może inaczej mam dwa pliki typu gamemaker jeden to gra1 a drugi to gra2 jak gracz w gra1 uderzy w ściane to zacznie się włączać gra2 mam nadzieje że zrozumieliście a potrzebne mi to jets np: jeżlei niepotrafię (ale jest to zbyt czasochołnne) przełożyć jakiejś żeczy z przykąłdu do mojej gry to poprostuz mojej gry przerzuci mnie do tego przykłądu i juz a potem spowroem oczywiście zeby się dało. mam nadziej ż ecziacie z góry thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczyło w helpa zajrzeć

Executing programs
Game Maker also has the possibility to start external programs. There are two functions available for this: execute_program and execute_ shell. The function execute_program starts a program, possibly with some arguments. It can wait for the program to finish (pausing the game) or continue the game. The function execute_shell opens a file. This can be any file for which some association is defined, e.g. an html-file, a word file, etc. Or it can be a program. It cannot wait for completion so the game will continue. 

execute_program(prog,arg,wait) Executes program prog with arguments arg. wait indicates whether to wait for finishing.
execute_shell(prog,arg) Executes the program (or file) in the shell.

Both functions will not work if the player sets the secure mode in the preferences. You can check this using the read-only variable: 


secure_mode* Whether the game is running in secure mode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helpa nieprzeczytam za ch** bo niepotrafię angielskiego!!!!! tylk oniepiszcie mi tutaj linków do żadnych tłumaczów bo one gówno dawają a po co mam się męczyć jak ty potrafisz mi to napsiać w kilku zdaniach ??moim zdniem forum ma nietylko uczyć ale przedewszytkim POMGAĆ Merge games? możesz mi powiedzieć gdzie jest ta opcja bo chcę to wykorzystać ale niemnogę jej znaleśc thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jest do wymiany zdań pomiędzy użytkownikami programu, którzy może w swojej wspaniałości i łasce uchylą Ci rąbka tajemnicy obsługi owego.

E? Co to za słownictwo? Wręcz szlacheckie.... A wracając do tematu, to merge games to funkcja łącząca dwie gry w całość, funkcje tą znajdziesz w zakładce File.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...