Skocz do zawartości

Danieo

Użytkownicy
 • Zawartość

  148
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Danieo

 1. Nad czym aktualnie pracujesz?

  @gilos99 Chyba masz nie do końca dopasowane collidery, bo ten niebieski klocek czasami wnika w ścianę. (No chyba, że tak miało być) Note. Tak dawno nie zaglądałem do tego tematu, że pokazało mi najpierw posty sprzed 2tyg. :o
 2. Tytuł: Take It Slow Gatunek: Platformówka Opis: Take It Slow to gra platformowa w której walczymy z czasem. Przechodź poziomy jak najszybciej tylko pamiętaj... aby się nie śpieszyć! (Tak, to paradoks!). Przejdź przez portal zanim licznik zejdzie do zera i wybije czas twojej śmierci. Spowalniaj czas aby ułatwić sobie przechodzenie przez śmiercionośne pułapki. Na chwilę obecną gra posiada 10 poziomów, w pełnij wersji będzie ich znacznie więcej. Obecnie grę możecie pobrać za darmo, jednak osoby chcące wesprzeć rozwój projektu (zbieram na opłatę Greenlight) mogą ją zakupić za 0.99$ (cena nie ulegnie zmianie po premierze) by otrzymać później pełną wersję. Download: Pobierz Rozmiar pliku: 12Mb Screeny: Autorzy: Programowanie: Ja Grafika: Niektóre grafiki są robione od zera przeze mnie, inne wzorowane na innych assetach a jeszcze inne pochodzą z http://opengameart.org/. Muzyka: pochodzi z http://opengameart.org/ na licencji CC-BY
 3. Take It Slow

  No to ten. Projekt nie umarł, tylko ugrzązł w miejscu. Głównie przez to, że potrzebowałem odpoczynku bo Game Maker okazał się momentami niezwykle frustrujący. Ale teraz wróciłem i zmieniłem silnik gry na Unity, który w końcu osiągnął jak dla mnie zadowalający poziom dla 2D i tym samym wyparł GMa dla mojej gry. Gra zmienia też styl graficzny (screenshocik poniżej). No i ogólnie to stay tuned. W przyszłym tygodniu może zapodam coś grywalnego.
 4. Witajcie! Tworzę sobie swoją grę HTML5. Wszystko pięknie działało do momentu stworzenia menu i obiektów przycisków. Otóż po dodaniu tych rzeczy gdy skompilowałem grę do HTML5 moim oczom ukazało się... nic. Konsola developera wypluwa: Link do kodu JS gry: KOD Jednak co zabawne nie jest to błąd kodu gry bo gdy zmieniam eksport na np. Windows wszystko działa normalnie. Obiekt Button: GML Information about object: Button Sprite: button_spr Solid: false Visible: true Depth: 0 Persistent: false Parent: Children: Mask: No Physics Object Create Event: execute code: load_room = menu; provide = 0; caption = "Button"; Mouse Event for Left Button: execute code: global.gameMode = provide; room_goto(load_room); show_debug_message("Select game mode: "+string(global.gameMode)); Draw Event: execute code: draw_self(); draw_set_halign(fa_center); draw_text(x+50, y+50, caption); Menu Room Creation Code: GML var casual = instance_create(view_wport[0]/2, 100, Button); casual.caption = "Casual"; casual.provide = 1; casual.load_room = game; var normal = instance_create(view_wport[0]/2, 200, Button); normal.caption = "Normal"; normal.provide = 2; normal.load_room = game; var time_a = instance_create(view_wport[0]/2, 300, Button); time_a.caption = "Time Attack"; time_a.provide = 3; time_a.load_room = game; Game Room Creation Code: GML randomize(); instance_create(0, 0, gameController); switch(global.gameMode) { case 1: instance_create(0, 0, Casual); break; case 2: instance_create(0, 0, Normal); break; case 3: instance_create(0, 0, Time); break; } Jak widać nie używam żadnych egzotycznych funkcji ani nic takiego.
 5. Błąd w HTML5

  Siedzę nad tym od wczoraj i nawet nie pomyślałbym, że to wina cząsteczek... Wszystko działa. Dziękuję Fervi! Naprawdę wielkie dzięki, masz u mnie piwo :D
 6. Błąd w HTML5

  Takie pytanie. Czy w export HTML5 czas jest liczony jakoś inaczej? Bo coś mi alarmy się nie odpalają a zastąpienie ich tym kodem: GML timer = current_time + 1000; if(timer < current_time) { room_restart(); } nie pomaga. Aczkolwiek tym razem instrukcje zawarte w warunku wykonują się (tylko bez przerwy w czasie). Na windowsie zarówno alarmy jak i powyższy kod działają bez zarzutu. @edit: Z tego co mi się udało na razie dowiedzieć, to timer na HTML5 się nie nastawia (ma wartość 0). Ale w sumie zauważyłem, że z zmianą wartości zmiennej nie tylko zmienna timera ma problem. Zmienna globalna (wbudowana) score też nie ustawia wartości.
 7. Błąd w HTML5

  Zmiana draw_text na inną funkcję draw_text_* nie pomogło. Dopiero usunięcie draw_set_halign(fa_center); odwiesiło grę. Gdzie draw_set_halign samo jak istniało bez draw_text działało.
 8. Błąd w HTML5

  Skomentowałem to co dodałem i powoli usuwałem komentarze. Gra się wysypuje przy: GML draw_text(x+50, y+50, caption);
 9. GameMaker: Studio 2

  Może stawiają podłoże pod rozbudowę tego 3D?
 10. GameMaker: Studio 2

  Pobrałem betę i testuje. Na razie stwierdziłem, że nowy system bloczków oparty o node nie kuleje jak ten z Studio 1.4 (można zrobić coś bardziej rozbudowanego niż Catch The Clown wcale nie przeżywając katorgi). Nowy edytor grafiki też na plus. Pozwala na stworzenie całkiem ogarniętych placeholderów i ich zaanimowania a nawet da radę w nim zrobić grafikę do gotowej gry. Room editor jest również wygodniejszy. Jednym słowem GM Studio 1.4, ale nie wyglądający jak kupa i znacznie przyjemniejszy do pracy. Gdy zarobię coś na GM Studio 1.4 na pewno zainwestuję w 2.0 ;) A teraz wracam testować dalej!
 11. Temat zbiorczy na drobnostki

  Pod obj1 i obj2 kryją się numery po których GM rozróżnia jakie to są obiekty. Funkcja choose wg dokumentacji wybiera losowo jeden z podanych argumentów ("Randomly chooses one of up to 16 arguments."), więc losowanie masz już tu zrealizowane. A ty do choose dajesz jeszcze dodatkowy random, czyli GM rozumie to jako "wylosuj liczbę od zera do numeru identyfikacyjnego obiektu", dlatego wybiera Ci inne obiekty. Spróbuj samo: GML repeat(random(5)) instance_create(x,y,choose(obj1,obj2));
 12. GameMaker: Studio 2

  To Tile Animation i Auto Tiling kuszą.
 13. Przesuwanie się tekstu

  Kod umieszczony w Draw czy Draw GUI?
 14. Mruganie w 1 spricie

  tzn na 1 sekundę zmienia sprite na mrugnięcie a potem powraca do "normalności"? Otóż robisz to tak: GML (create) image_speed = 0; alarm[0] = room_speed * 15; GML (alarm0) image_index = 1; alarm[1] = room_speed; GML (alarm1) image_index = 0; alarm[0] = room_speed * 15; Powyższy kod spowoduje, że postać co 15 sekund będzie mrugała na 1 sekundę.
 15. Mruganie w 1 spricie

  GML (create) image_speed = 0; GML (alarm0) image_index = 1; GML (Tam gdzie chcesz rozpocz odliczanie alarmu) alarm[0] = room_speed * 15; //Spowoduje to uruchomienie alarmu za 15 sekund</span>
 16. Witajcie! Od razu na samym starcie, przeproszę za możliwy brak ładu w poście. Jest to spowodowane tym, że jestem niezmiernie poirytowany... Otóż mam sobie swoją grę, wszystko fajnie, gra działa super i w ogóle. Problem zaczyna się gdy gra jest uruchamiana przez osoby, którym wysłałem grę. Oto problem: Windows SmartScreen oznajmia, że gdy uruchomisz moją grę to twój komputer wybuchnie a globalne ocieplenie to twoja wina bo odpalasz tą grę. Efekt ten jest przeze mnie bardzo nie pożądany. Mniej rozgarnięta osoba nie ogarnie jak to uruchomić, a osoba bojaźliwa nie uruchomi tego bo uzna, że to wirus. Jak się tego pozbyć? Ponoć jest to spowodowane nie podpisaną apką, fajnie, tylko żeby podpisać apkę muszę wybulić ponad 300zł na certyfikat. A może nie jest to spowodowane brakiem podpisu? Tylko czymś o czym nie wiem. GMClany, liczę na was! Gra tworzona w Game Maker: Studio.
 17. Take It Slow

  Dzięki za opinię, oczywiście grę będę jeszcze dopieszczał, to dopiera beta. Ogólnie gra nie ma być ani darmowym klonem Meat Boya ani wyjątkowym tytułem Indie tylko małą, tanią grą, która ma zapewnić graczowi rozrywki na nudny wieczór (coś jak te inne gry za 1euro na Steam). Domyślam się nawet o który korytarz z piłami Ci chodzi :D Wiele osób się na niego skarżyło, więc chyba odpuszczę sobie taki styl designu poziomów.
 18. GameMaker: Studio 2

  Plusem na pewno jest to, że firma zajmująca się danym programem ma stały dopływ gotówki na rozwój tego programu. Drugim plusem jest również to, że otrzymujesz cały czas duże aktualizacje danego programu za free (nie musisz kupować na nowo). Minusem jest natomiast to, że nie masz tego programu na własność jest on tak jakby wypożyczony.
 19. GameMaker: Studio 2

  Tak tylko dodam. Jakiś czas temu jeden z blogów o Gm robił ankietę na temat modelu biznesowego GMa. System subskrypcji został bardzo ale to bardzo chłodno przyjęty.
 20. GameMaker: Studio 2

  Najlepszy byłby model biznesowy jaki obrało min. Unity. Darmowa wersja bez ograniczeń z watermarkiem z możliwością zarabiania na grach do (bodajże) 50 000$ a jak ktoś robi gry komercyjnie i zarabia więcej niż ten limit to płaci 75$/msc. Te 20$ to jednak całkiem sporo dla kogoś kto robi gry hobbystycznie albo dopiero startuje.
 21. Witajcie! Tworzę swoją grę i jestem na etapie przygotowań do wypuszczenia pierwszej publicznej wersji, jednak GM sprawia pewne problemy. Problem 1. Paru znajomych testujących grę zgłosiło mi, że gdy próbują uruchomić grę Windows wyrzuca im komunikat o pliku z nieznanego źródła i blokuje uruchomienie (trzeba kliknąć Więcej informacji i tam wybrać Uruchom mimo to). Jest to efekt bardzo nie pożądany przeze mnie. Problem 2. Stwierdziłem, że Problem 1 może leżeć u runnera Game Makera i wybrałem opcję exportu do Windows YoYo Compiler, jednak podczas kompilacji (kompiluję na swoim laptopie z Windows 10) otrzymuję taki rezultat: Compile started: 16:09:1 "C:\Users\Danieo\AppData\Roaming\GameMaker-Studio\GMAssetCompiler.exe" /llvmSource="C:\Users\Danieo\AppData\Roaming\GameMaker-Studio\YYC" /c /m=llvm-win /config="Default" /tgt=64 /obob=True /obpp=False /obru=True /obes=False /i=3 /j=4 /cvm /tp=2048 /mv=1 /iv=0 /rv=0 /bv=1763 /gn="Platformer" /td="C:\Users\Danieo\AppData\Local" /cd="C:\Users\Danieo\Documents\GameMaker\Cache" /sh=True /dbgp="6502" /hip="127.0.0.1" /hprt="51268" /optionsini="C:\Users\Danieo\AppData\Local\gm_ttt_76018\gm_ttt_16726\options.ini" /o="C:\Users\Danieo\AppData\Local\gm_ttt_76018\gm_ttt_16726" "D:\Projects\Platformer\Platformer.gmx\Platformer.project.gmx" Reading project file....finished. Compile Constants...finished. Remove DnD...finished. Compile Scripts...finished. Compile Objects...finished. Compile Timelines...finished. Compile Triggers...finished. Compile Rooms...finished. Compile Extensions...finished. Global scripts...finished. Final Compile...finished. Writing Chunk... GEN8 Writing Chunk... OPTN Writing Chunk... LANG Writing Chunk... EXTN Writing Chunk... SOND Writing Chunk... AGRP Writing Chunk... SPRT Writing Chunk... BGND Writing Chunk... PATH Writing Chunk... SCPT Writing Chunk... GLOB Writing Chunk... SHDR Writing Chunk... FONT Writing Chunk... TMLN Writing Chunk... OBJT Writing Chunk... ROOM Writing Chunk... DAFL Writing Chunk... TPAGE Writing Chunk... CODE Writing Chunk... VARI Writing Chunk... FUNC Writing Chunk... STRG Writing Chunk... TXTR 0 Compressing texture... writing texture texture_0.png... Writing Chunk... AUDO Build for architecture - x86 linking Platformer.exe Microsoft (R) Windows (R) Resource Compiler Version 6.2.9200.20789 Copyright (C) Microsoft Corporation. All rights reserved. C:\Users\Danieo\AppData\Local\gm_ttt_76018\gm_ttt_16726\Platformer.manifest : general error c1010070: Failed to load and parse the manifest. Nie mo?na odnale?? okre?lonego pliku. Stats : GMA : Elapsed=9777,2511 Stats : GMA : sp=28,au=0,bk=4,pt=0,sc=2,sh=0,fo=1,tl=0,ob=29,ro=11,da=0,ex=0,ma=1795,fm=0x4D6C 0030 Asset Compile finished: 16:09:26 Compile finished: 16:09:26 Jeszcze dodam co robiłem by to naprawić: - Uruchamiałem GM jako administrator - Reinstalowałem Visual Studio - Uzupełniłem wszystkie dane o autorze i grze w Game Settings Mam nadzieję, że będziecie mi w stanie pomóc. Pozdrawiam.
 22. Tak mam zainstalowane, w preferences jest "SDK Status: Visual Studio OK". Teraz sprawdzę to co piszesz, może zadziała. @edit: Zmieniłem wszystkie ścieżki na krótkie (D:\GM\TMP itd.). Wyczyściłem Asset Compiler Cache tą miotełką i dalej nic, ten sam błąd. Reinstaluje SDK, może w nim jest coś skopane. @edit 2: Zrobiłem reinstalację Visual Studio i YYC działa.
 23. Galeria Grafik

  Platformówki to konkretny gatunek. Każda polega na skakaniu i bieganiu po dwuwymiarowej planszy, ale jednak różnią się. Nie tylko stylem graficznym ale również mechaniką. Jedne mają poziomy ograniczone czasem, drugie mają bieganie po ścianach, jeszcze inne mają elementy logiczne. Natomiast każdy Slender jest taki sam, co najwyżej zmienia się grafika. Mechanika dalej ta sama, bez żadnych "dodatków".
 24. Galeria Grafik

  @Czołg Krymski Można ;) Mimo liczbie klonów liczonych w liczbach z taką ilością zer, że najbardziej zagorzały matematyk tylu w swoim mokrym śnie nie widział, temat tajemniczej istoty ganiającej protagoniste po lesie dalej jest dość powszechny wśród twórców. I chodź używaniu go w celach edukacyjnych (do ćwiczenia umiejętności programowania czy tworzenia gier) nic nie stoi na przeszkodzie, to możesz mieć wątpliwości co do kreatywności twórców jeśli owy projekt powstaje w celach komercyjnych.
 25. Nad czym aktualnie pracujesz?

  W super Meat boyu nie masz poziomów ograniczonych czasem i spowalniania czasu, tak samo w tej grze nie masz biegania po ścianach a piły nie są głównym nemezis na planszach :D
×