Skocz do zawartości

City of Terrorism


miki100

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: City of Terrorism

 

Gatunek: Sandbox

 

Opis: City of Terrorism to moja pierwsza skończona gra zrobiona w Game Makerze. Gra jest podobna do GTA 1 i 2 - nie posiada skomplikowanych misji, a sama rozgrywka jest dość prosta. W grze nie ma fabuły jako takiej, no ale przecież nie o to tutaj chodzi. Dostępnych jest 9 rodzajów broni:

  • *Pięść

*Pistolet

*Kij baseballowy

*Pistolet maszynowy

*Dwa pistolety

*Shotgun

*Ładunek wybuchowy

*Granat

*Wyrzutnia rakiet

Dostępnych jest 13 misji. Gra jest w języku angielskim.

Można spróbować wykonać wszystkie 4 achievmenty :)

 

Dnia 7.07.2010 została wydana wersja 1.1, która poprawiła sporo błędów (więcej tu)

13.07.2010 wydałem wersję 1.2, która poprawiła jeszcze kilka mniejszych błędów.(więcej tutaj )

Wydana 19.07.2010 wersja 1.3 poprawiła Wanted Level.

 

 

Download: Pobierz(wersja 1.3)

Rozmiar pliku: 3809KB

 

 

Autorzy:

Programowanie:
Ja

Fabuła:
(Jeśli to można nazwać fabułą, to ja)

Grafika:
znaleziona w Internecie

Muzyka:
dostępne radio internetowe i możliwość wrzucenia własnych plików

Screeny:

scr1z.th.jpg

scr2h.th.jpg

scr3p.th.jpg

scr4k.th.jpg

 

Sterowanie:

  • strzałki kursora-chodzenie i obracanie postacią

Z/X-zmiana broni

CTRL-strzał

Enter-wejście/wyjście z samochodu

Esc-wyświetl telefon(jeśli posiadasz)

R-zmiana radia (jeśli nie masz telefonu z radiem to tylko w cywilnych autach)

E-rozpoczęcie misji Taxi/Ambulans

Shift-spowolnienie obrotu gracza

F2-pokaż/ukryj FPS

F9-teleport do najbliższej ulicy (gdybyś się gdzieś zaciął)

Edytowane przez miki100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po screenach widać że ładne :) Pobieram i ocenę dokładną dam w edicie ;)

 

Minusy:

- Kolizje z obiektami 3D są niedopracowane

- Samochody policyjne poruszają się w dziwny sposób

- Gdy uderzymy przechodnia, ten odlatuje i odbija się od obiektów jak "piłka" heh

Plusy:

- Grafika

- Ogólnie gra jest spoko hehe

 

Ocena: 4/5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak.

 

1. Strzałka nie powinna być tak blisko naszego "hero" to przeszkadza!

2. Dorobił byś celowniki do bronii.

3. Mogę wyjechać poza planszę.

4. "Answer telephone" ok, podchodzę do telefonu i co? następna misja? nie mogę z nikim pogadać?

5. Tego montion blura, i blooma tutaj niezbyt widzę.

6. Na co w takiej grze "AntyAliasing?"

7. Kolizje....

 

Moja ocena to 3/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak.

 

1. Strzałka nie powinna być tak blisko naszego "hero" to przeszkadza!

2. Dorobił byś celowniki do bronii.

3. Mogę wyjechać poza planszę.

4. "Answer telephone" ok, podchodzę do telefonu i co? następna misja? nie mogę z nikim pogadać?

5. Tego montion blura, i blooma tutaj niezbyt widzę.

6. Na co w takiej grze "AntyAliasing?"

7. Kolizje....

 

Moja ocena to 3/5

1-mogę poprawić

2-spróbuję dorobić

3-wyjechać samochodem? bo czlowiekiem to normalne (nazwijmy to "plywaniem")

4-jak zauważyłeś, grę robię w stylu pierwszych GTA, nie oczekuj więc zaawansowanej fabuły i dialogów :rolleyes:

5-a włączyłeś w opcjach :bye1: ? oczywiście Pixel Shaders required

6-sam nie wiem. Po co w Crysis AA i Anizo? :jezor:

7-wiem o problemach z kolizjami, nigdy nie była to moja mocna strona :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie te ogólnie przyjęte nazwy są wkurzające! Bazooka, mój drogi to jest coś takiego. Ikonka, która jest na screenie przedstawia RPG-7, a nie Bazookę.

Z kolei Skorpiona nazwałeś "Machine Gun" (Karabin maszynowy). To jest, kurka blaszka, pistolet maszynowy (submachine gun). Popraw te nazwy.

Nie grałem, więc nie oceniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugie gta2, popieram co do kolizji, spróbuj to wszystko poprawić i będzie super gra XD

Super gra to nie będzie bo to jest klon jakby nie patrzeć, gdyby stworzył coś "własnego" , oryginalnego , to wtedy dałbym mu nawet 5/5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna gierka, ale ma dużo nie dociągnięć. Musisz koniecznie poprawić grafikę, bo np. przechodnie wyglądają okropnie. System jazdy samochodem do wymiany. No i ogółem musisz ją jeszcze dopracować pod każdym względem. Pozatym gra stoi na wysokim poziomie. Myślę, że musiałeś się nad nią dużo napracować także -4/5 na zachętę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bardzo fajna gierka, widać że trochę czasu na jej stworzenie poświęciłeś. Ale jest dużo niedociągnięć.

 

Między innymi n p to że samochody wjeżdżają w ścianę, zdarzają się częste blokady postaci w wypadku gdy samochód zostanie zablokowany w ścianie, a Ty wysiądziesz to jesteś jakby w tej ścianie i nie możesz się z niej wydostać.

 

Jazda samochodem jest kiepska, gdyż przy prowadzeniu jest lekkie opóźnienie. Ciężko robi się jakiekolwiek manewry tymi pojazdami. 

 

Następna rzecz dość dziwna to ta woda. :) Fajnie że jest, ale czemu można do niej wejść i po niej chodzić ? Rozumiem że z brzegu płytko, ale po całym oceanie można chodzić :)

 

No to chyba tak tyle w skrócie. Jednak mimo tego wszystkiego gra wzbudza pozytywne wrażenie.

 

Także 4/5, ale mam jeszcze pytanie.

 

Nie że nie rozumiem czy coś, ale czemu gra jest po angielsku ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna gierka, ale ma dużo nie dociągnięć. Musisz koniecznie poprawić grafikę, bo np. przechodnie wyglądają okropnie. System jazdy samochodem do wymiany.

 

chociaż, w zasadzie co tu poprawiać, jak grafika w necie znaleziona ;)

 

Nie że nie rozumiem czy coś, ale czemu gra jest po angielsku ? :)

 

mamo, czemu gta 2 jest po angielsku?

 

 

 

2. Dorobił byś celowniki do bronii.

 

w gta 1/2 nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za dobre oceny :thumbsup:

A teraz po kolei:

@kataner: Nie jestem znawcą broni- dla mnie wszystkie desert eagle i inne glocki to po prostu pistolety, tak samo z innymi broniami.

@Egzekutor: "Przechodnie wyglądają okropnie", bo sam ich rysowałem :lol2:

@SubHack: Gra jest po angielsku bo wystawiłem ją też na yoyogames gmc. Wodę mogę zrobić tak, że na brzegu można chodzić, a dalej się topi.

@All: Tekstury są tak rozmazane, bo grę chciałem jak najbardziej zoptymalizować. Mój komputer nie jest demonem prędkości - Intel Pentium III Tualatin 1,4@1,6 GHz 512 SDRAM i Geforce 6200A-LE podkręcony prawie do 6500.

Co do kolizji to poszukam jakiegoś DLL może, bo już nic sam nie wymyślę.

System jazdy też jest do bani, bo sam go robiłem :lol:

 

Ale i tak jesteście szczodrzy, bo myślałem że maks. to będą oceny rzędu 1/5 czy 2/5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

@kataner: Nie jestem znawcą broni- dla mnie wszystkie desert eagle i inne glocki to po prostu pistolety, tak samo z innymi broniami.

(...)

Tego się nie czepiam, ale RPG nazwij po prostu "rocket launcher" (wyrzutnia rakiet), a nie "bazooka". A przy Skorpionie po prostu pomyliłeś typy broni - karabin maszynowy (machine gun) i pistolet maszynowy (submachine gun).

@GMtraker: Już o tym pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi nie pasuje grafika postaci, oraz kolizje auta z budynkami, ze gdy zderzysz sie z jakims to automatycznie sie blokuje w scianie i nie mozna jechac. a tak poza tym to jak sie tam strzela bo zadnego info nie ma a ja w GTA 1 / 2 nie gralem? :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Morro: Ale kogo mam tam umieścić? Ja korzystam jedynie z silników Ultimate3D i FMOD, grafika samochodów jest Lord Delta Team, a te creditsy przecież są. Jak już ci napisałem całą grę robiłem sam, oprócz tekstur.

@kataner i GMTraker: poprawię te nazwy. Reszta nazw jako tako się zgadza?

@ΨΧΞ: Sterowanie masz w pierwszym poście pod screenami :)

 

Co do kolizji i systemu jazdy- na yoyogames gmc znalazłem taki silnik: Link. Jak myślicie, czy byłby dobry? Bo używa on ExtremePhysics, co prawdopodobnie zniwelowało by także problemy z kolizjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

chociaż, w zasadzie co tu poprawiać, jak grafika w necie znaleziona 

 

mamo, czemu gta 2 jest po angielsku?

 

w gta 1/2 nie było

 

 

 

Mmmmm... ale jesteś bosski. I co mama powiedziała ? Dlaczego gta jest po angielsku ?

 

Pytałem o to AUTORA gry, nie żeby się czepiać tylko chciałem wiedzieć i tyle, a skoro nie możesz udzielic odpowiedzi, tylko bezsensownie spamować to lepiej w ogóle nie pisz.

 

@miki100 - no to rozumiem. :) Dzięki za odpowiedź. Gierka fajna, naprawdę. Jestem pewnien że następna wersja odniesie jeszcze większy sukces. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra ogólnie jest dobra trochę się zastanawiałem czemu jak wjadę na jakąś teksturkę to mnie z samochodu wywala ale potem skapłem się że to chyba woda przynajmniej tak teraz mi się wydaje. Strzałka też mi przeszkadzała a potem jak mnie zatrzymała policja to mi zniknęła i się nie pojawiła. Ogólnie gra jest dobra ale mało grywalna. 3/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lechu4444: Mógłbyś napisać, dlaczego gra jest mało grywalna? Wiem, że nie jest to jakaś super ekstra gra, ale chciałbym wiedzieć co się nie podoba.

I o którą strzałkę ci chodzi? Bo jeśli o tą pomarańczową to normalne - gdy złapie cię policja to Mission Failed, a wtedy strzałka znika.

@Phoenix: "wspaniałe screeny" - bez takiej ironii proszę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, np.

- Bardziej pasowało by Gun, ale w gruncie rzeczy Pistol też pasuje :)

- Samochód się czasem zacina w miejscu

- Samochód nie mieści się na jednym pasie ruchu

- Rzeczywiście, te nazwy broni powinny zostać poprawione :)

- Jak nastaje noc, po prostu nie da się grać. Te słupy blokujące nieubłaganie mój samochód, w noc powinny dawać więcej światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu powinno być bardziej intuicyjne, a na myśli mam naprawde bardzo mało. Dodaj dźwięk przy poruszaniu się między pozycjami menu oraz wybrania któregoś.

W grze też. Po pierwsze HUD potwornie mały, chociaż zmniejszyłem rozdzielczość do minimum(800x600), teksty na dole ekranu są mało widoczne. Przydalby sie dzwiek chodzenia i skoku. Jak to poprawisz bedzie o niebo lepiej, nawet jesli pare elementow grafiki jest do wymiany.

 

E:

A i strzałkę zrób 2-razy mniejszą oddal ją jeszcze o jakieś 16 pikseli i jej obrót daj na lengthdirze którego środkiem jest głowa gracza.

 

E2:

Miasto jako piasek palmy itd(czyli położenie geograficzne) to zdecydowanie Vice City :D. Nie pasuje mi jednak ustawienie pięknego plażowego piasku na środku mapy wokół wieżowców.

 

A i przyglądałeś się kiedyś GTA? Tam są drogi 2 razy szersze od przeciętnych, bo wiadome jest że gracz nie posłucha się panów policjantów i musi się porozpychać. Twoje są chudsze od normalnych(np. Polskich, chociaż nie wiem co ma dziurawy asfalt do normalnych dróg)

 

E3:

W sandboxach gliny nei powinny na mnie napadać za to że jadę po piachu bo to 10 razy szersza droga od tej którą postawił autor gry(nawet boty sie rozbijaja o siebie jadac tymi drogami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...