Skocz do zawartości

Bile


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie na temat bilarda.

Zrobiłem już praktycznie całą tom grę ale jest tam tylko jeden kolor bili i nie wiem jak zrobic by było więcej kolorów. :crying: :jason:

Wiem tylko tyle jak to zrobic ale trzeba robic jeszcze ras tak samo inną bile i to by było monotonne.

 

PS Jak by ktoś miał jakomś grafikę bil z animajią to proszę przesłac na E-mail profilmoj@interia.pl :thumbsup:

 

:) Z góry dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sam nie umiesz narysować ten temat bardziej pasuje do Grafika a nie do Pytania początkujących o i powinieneś dostać warna za 4 błędy a jak jesteś dyslektykiem zainstaluj sobie Mozillę Firefox

 

EDIT: 1 minuta mam pecha eh

 

MAm Mozillę Firefox :P :P :P

 

i nie jestem dyslektykiem

 

Chodzi ci o to aby było więcej kolorów bil? Jak tak to zrób nowe obiekt i dawaj im tylko sprite innych kolorów bil. ;)

 

o to mi chodzi

ale jak nawet pisałem wiem jak to zrobic ale to jest trochę monotonne bo trzeba ciągle to samo wstawiac a trochę tego jest :boxed: :crying: :boxed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skąd te 4 błędy? nie patrzysz na ekran? powinien być taki czerwony szlaczek nad źle napisanym wyrazem czyż nie>

W obydwu twoich postach można się dopatrzeć wielu błedów pisaowni, takich jak małe litery na poczatku zdania i nie używanie przecinków.

@topic: Mógłbyś zrobić jeden biały sprite kuli i w objektach w create zmieniach image_blend na odpowiedni kolor. Jest szybciej. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Duplicate? Jest jeszcze inna opcja. Zrób obiekt, daj mu inny sprite i ustaw jako parent tą pierwszą bilę.

 

Opcja druga - generuj jakimś innym obiektem bile i nadawaj im inne sprity. Np. tak:

GML
ppp=instance_create(100,100,obj_bila);

ppp.sprite_index=spr_bila_zielona;

ppp=instance_create(100,100,obj_bila);

ppp.sprite_index=spr_bila_czerwona;

/// itd.

 

Można też jako image_single, itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...